Skocz do zawartości

Trabant 601 Universal


marek

Rekomendowane odpowiedzi

W odpoczynku od składania Scanii, postanowiłem (bo nie mogłem wytrzymać) zacząć Trabanta 601 z Revell-a którego dorwałem podczas pobytu w Berlinie. Sam model ma dość fajnie odwzorowane elementy.

fa63d00154.jpg

 

Na tą chwilę mam poskładany silnik i pomalowany w podkładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiony fajnie ale nie idź tą drogą. Żaden Trabant nie zardzewiał...nawet gdyby bardzo chciał. Powodzenia w budowie.

 

No wlasnie, troche kicha z ta rdza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię trabanciki , szukam też ''kombiaczka'' , powiedz mi jak wygląda sprawa z wykonaniem , trzeba dużo ''wyciągać'' tą bude?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ta "rdza" bardziej kojarzy ze złuszczoną farbą, która odkryła materiał pod lakierem. A miewał on właśnie taki "kartonowy" kolor, bo w kryzysie duroplast w trabancie był w ilości śladowej a elementy karoserii wykonywano z czegos co przypominało naprawdę karton. Stąd z resztą przydomek "ford karton". Były to na ogół żywiczne formy z palonych szmat i kartonu właśnie...wszystko wiec na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK. tylko czy te zacieki to jest rdza, brud czy brud z zanieczyszczeniami pochodzącymi z laminatu. Nie żebym się czepiał ale zanim się napisze, że lipa z tą "rdzą" to może warto sprawdzić jak to wygląda w rzeczywistości.

Parę lat już mam i widziałem na studiach kumpla trampka po stłuczce ze 125p - to że się poskładał jak pudełeczko to nic ale pamiętam właśnie taki kolor tych laminatowych poszyć, no może był on trochę jaśniejszy.

Jak się wpisze w googla "trabant błotnik" to wyjdzie kilka zdjęć z gołym laminatem takim właśnie rdzawo ciemnym jak i z laminatu szklanego oraz zdjęcia ze śladami "korozji" na nich.

Dobra zostawmy to bo zaśmiecamy wątek warsztatowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8184744553_1f42ab05ff_b.jpg

 

 

kolor podobny ale nie ma zacieków. No i w tym modelu faktura wygląda na zardzewiałą.

 

Ale rzeczywiście dajmy temu spokój, niech kolega kontynuuje warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były posiadacz trabanta, zgodzę się z tezą, że trabant praktycznie nie rdzewieje. Jedyne miejsca gdzie faktycznie rdza występuje, to przednia atrapa, tył między światłami oraz wszystkie słupki z podłogą i wew konstrukcją.

Laminat różnił się kolorem praktycznie w każdym egzemplarzu - u mnie był kartonowy, mój dziadek miał już mleczny, a jego znajomy bardziej rudawy. Także wszystkie opcje są możliwe, ale to nie rdza.

 

Co do zacieków - konstrukcja trabanta obfituje w całą masę rynienek, które zbierają wszelki syf - dookoła dachu, wzdłuż całej linii nadwozia ( na górze błotników, drzwi), wszelkie kratki, czy nawet cofnięte progi - po bardzo obfitym deszczu/deszczach te zacieki tworzą się samoistnie, przybierając taki brudno brązowy kolor, co może przypominać zaciek z rdzy - ale nim nie jest.

 

Uważam że warto postudiować ten temat, bo nie jeden nieświadomy modelarz "uwalał" rdzą trabanta, jechał z nim na wystawy i wstydu się najadał

 

Jestem ciekaw co wymyślisz z tego modelu ;)

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę obserwował warsztat. Przewinęło się wyżej że mają przywrócić kombiaka to produkcji. Chętnie go kupię bo wygląda o niebo lepiej niż tak zwana limuzyna.

Chociaż oba koło siebie na półce fajnie by się prezentowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, dzialaj dzialaj, bo jestem pewny, ze zrobisz piekny model .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mało czasu ostatnio na dłubanie i do tego aero padła trzeba było zamówić i czekać na nowe.

 

Na tą chwilę silnik częściowo złożony, przednie zawieszenie i pomalowane nadkola schną, żeby dalej dłubać przy silniku.

 

DSCN0400.JPG

DSCN0401.JPG

DSCN0402.JPG

DSCN0403.JPG

DSCN0404.JPG

DSCN0405.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.