Skocz do zawartości

FtF warsztat zbiorczy 1:72


Adamerio

Rekomendowane odpowiedzi

podziwiam twoją dłubaninę przy tym maluchu. jeśli jednak wyciąłeś otwory obserwacyjne to razi grubość ścianek - wypadałoby coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

erolo2000 hehe dzięki Kuleczek nie przyklejam Robię małą dziurkę, moczę igłę w wodzie -> biorę kuleczkę i umieszczam w owej dziurce, następnie lekko dociskam ściętą wykałaczką. Tak czy tak muszę uważać bo każde dotknięcie kulki mimo dociśnięcia powoduje że zostanie na palcu Dopiero gdy mam zrobioną daną płytę i prysnę podkładem to kulki się trzymają i można spokojnie "macać"

 

Po za tym powarcam przerwa w temacie spowodowana była sesją na uczelni.

 

Pobawiłem się trochę z podstawką, wyrzeźbiłem spadek terenu, pomalowałem 2 warstwami bejcy, uformowałem podłoże, odcisnąłem gąski i zapodkładowałem

IS_DSCN1905_zpsq8d5rvbd.jpg

IS_DSCN1931_zpsiw7khaxs.jpg

IS_DSCN1973_zpsoj6r0lss.jpg

 

Następnie przyszedł czas na podkłady kolejowe i mocowania szyn

Za radami na forum i FB podkłady zrobiłem z balsy, mocowania odciąłem z podkładów z RPMu od siebie dodałem jeszcze główki śrub z profili sześciokątnych

IS_DSCN1944_zpsfgtielud.jpg

IS_DSCN2060_zpsodgqy8xz.jpg

IS_DSCN2065_zpstvc5gcst.jpg

IS_DSCN2067_zpskcnzzalf.jpg

IS_DSCN2076_zpsozafnwqr.jpg

 

Następnie przykleiłem tory, obsypałem tłuczniem i wstępnie pomalowałem teren 1 kolorem bazowym ;o)

IS_DSCN2084_zpsfturaug3.jpg

IS_DSCN2097_zpsv4prnc4b.jpg

IS_DSCN2093_zpsxuqqodgl.jpg

 

W międzyczasie gdy bejca, farba, klej schły^^ rozpocząłem produkcję kęp trawy:

IS_DSCN1894_zpsme1ko3j7.jpg

IS_DSCN1919_zpsbrq6uytx.jpg

 

Figurki dostały podkład, wcześniej jednak zrobiłem otwory na wylot między rękami a korpusem u gościa po prawej oraz dodałem guziki od kieszonek i kombinezonu z kulek BGA.

IS_DSCN2001_zpsg45yle5w.jpg

 

Gąski dostały pierwsze kolory:

IS_DSCN2048_zpskzmcxoee.jpg

 

Tłumik/wydech zrobiony

IS_DSCN1991_zpsae7urrpc.jpg

 

Prawy bok w końcu "onitowany"

IS_DSCN0261_zpsxddr2qct.jpg

 

Tył prawie skończony:

IS_DSCN2109_zpsc0veuqig.jpg

IS_DSCN2142_zps3onne7gi.jpg

 

Z kapliczki zrezygnowałem, pojawi się za to słup telegraficzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota panie...

czekam na podkład na tym szkrabie .żeby zobaczyć jak to będzie się prezentować.

 

Jak przygotowujesz model pod BGA?

wiercisz otworki czy po prostu kleisz ns CA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuleczek nie przyklejam Robię małą dziurkę, moczę igłę w wodzie -> biorę kuleczkę i umieszczam w owej dziurce, następnie lekko dociskam ściętą wykałaczką. Tak czy tak muszę uważać bo każde dotknięcie kulki mimo dociśnięcia powoduje że zostanie na palcu Dopiero gdy mam zrobioną daną płytę i prysnę podkładem to kulki się trzymają i można spokojnie "macać"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że teren i droga którą uformowałem nie zadowalały mnie w pełni - odciąłem więc tory, zeskrobałem do zera starą wersję podłoża i zrobiłem od nowa. Dodatkowo wymieniłem miejscami tłuczeń na nieco grubszy - stary wydawał mi się zbyt drobny. Zacząłem też prace nad słupem - planuję wykonać taką wersję: http://static9.depositphotos.com/1004328/1104/i/450/depositphotos_11043539-Old-wooden-electric-pillar-in-the-field.jpg

 

DSCN2317_zps68rhp2ws.jpg

 

DSCN2307_zps2jdyi3yx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zastanawia mnie jak robisz kępki trawy. Czy mógłbyś jakiś tutorial zarzucić?

 

Kępki robione z elektrosadzarki po łapce na muchy^^

 

Działam dalej, powstał przejazd przez tory, podniosłem też trochę teren w miejscu najazdu na deski:

DSCN2338_zpsdyjuvrnk.jpg

 

DSCN2330_zpskxju6yva.jpg

 

Następnie nawiozłem trochę podłoża oraz lekko zabarwiłem deski:

20151009_234942_zpsqakzc3eg.jpg

 

Na drodze wykonałem ślady kół oraz odciski butów - nie wiem czy będzie to widoczne po kolejnych zabiegach ale zrobiłem

20151009_234936_zpsyddan7on.jpg

Docelowo w niektórych deskach umieszczę jeszcze kotwy spinające^^

 

 

Wykonałem od podstaw łopatę(trzonek jest drewniany, jednak niestety łopatę musiałem przytwierdzić od razu do TKS'a i zniknie pod podkładem ), łom, pozaginałem i zlutowałem wiadro - jak na pierwsze lutowanie chyba nie jest żle

51c45eac-05cd-44f2-8b15-1489b5cb4e46_zps4eta6jzk.jpg

 

Zrobiłem także ostatnią i zarazem najtrudniejszą klapkę wizjera:

20151008_193054_zpsom6iirbl.jpg

 

"chwytaki" na powyższe narzędzia również zrobione:

b160c1ed-05fc-4ce2-9824-772f33a4f70c_zpsclhidgh7.jpg

 

Natomiast sam TKS został już całkowicie "onitowany", z GS zrobiłem paski do otwierania płyt na górze - do zrobienia została góra peryskopu, "nity" na dolnej płycie z przodu.

DSCN2340_zps22jiebbj.jpg

 

DSCN2341_zpsy9h5je6g.jpg

 

DSCN2342_zpszwyo9ik7.jpg

 

DSCN23461_zpsm6sjkuej.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.