Skocz do zawartości

M 24 Chaffee Italeri, Eduard, 1:35, rewitalizacja


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy temat zakładam teraz, bo od kilkunastu minut rozbieram model zlepiony kilkanaście lat temu, a wcześniej listonosz uprzejmie doniósł blaszki Edka. Zatem - do dzieła!

Po wczorajszych poszukiwaniach w necie zdjęć tylnej płyty silnikowej uprzejmie zapytuję, czy koś ma zdjęcie, jak wyglądały rury wydechowe silników? Rozbieram całą wannę i zdecydowałem, że te rury jakoś odtworzę, o ile znajdę fotkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Trochę przy tym czołgu dłubię:

 

IMG_4169.JPG

 

IMG_4170.JPG

 

IMG_4168.JPG

 

IMG_4167.JPG

 

IMG_4159.JPG

 

IMG_4172.JPG

 

IMG_4173.JPG

 

 

 

Szlifnąłem błotniki i usunąłem osłony boczne

 

IMG_4159.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem robię tylko ten jeden model i zanim nie przykleję wszystkich części i wszystkich blaszek do niego nie ruszam z malowaniem, jak to bywało do tej pory.

W tym modelu błotniki sa przyklejane do boków kadłuba na takiej hmm.. listwie czy czymś takim. skoro oderwałem boczne osłony, to będzie to dość widoczne, a chciałbym usunąć ta listwę. nie mam zdjęć tej części oryginalnego pojazdu, więc zastanawiam się, czy utrudniać sobie robotę, czy zostawić tak jak jest...

 

Uchwyty do transportu wieży i na pokrywie transmisji muszę przerobić - są za grube, a te na pokrywie mają zły kształt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Relacja z prac:

 

IMG_4183.JPG

 

IMG_4184.JPG

 

 

mocowanie łopaty, kilofa, trzonka kilofa - to zawsze mi odpada przy malowaniu, więc ucha do pasków mocujących zrobiłem solidniejsze, tylko muszę jeszcze ładnie je wyprofilować:

 

IMG_4186.JPG

 

tu mam zagwózdkę - jak zakryć te dziury pomiędzy płytą a błotnikami. Na razie podziałam z polistyrenem 0,1mm. Mało jest zdjęć tej części pojazdu w odpowiednim zbliżeniu, więc będę improwizował

 

IMG_4185.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziura zniknie, tylko nie wiem czym ją zakleić; błotniki były z cienkiej blachy, pewnie kilka mm, więc zakleję to najcieńszym polistyrenem, jaki mam. A może pobawię się wycinankami z blachy aluminiowej z wieczka od jogurtu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

I po podkładzie:

 

IMG_4245%5B1%5D.JPG

 

IMG_4248.JPG

 

IMG_4249.JPG

 

IMG_4250.JPG

 

IMG_4251.JPG

 

IMG_4252.JPG

 

IMG_4255.JPG

 

IMG_4247.JPG

 

Makro w moim aparacie jest bezlitosne... I chyba czas poszerzyć posiadaną chemię o jakąś płynną szpachlówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz - podobno te zestawowe nie są najgorsze i te założę. Dziś czarny preszajding na górę, bazowy Olive drab na dół wanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy, model gotowy pod kalki, tylko z tym jest jeden problem: chcę ten pojazd zrobić w zimowym malowaniu z okresu walk w Ardenach, ale po przeczesaniu internetu znalazłem tylko jedno zdjęcie "z zimy", w dodatku z boku, bez widocznych oznaczeń jednostki czy numerów pojazdu. Ma ktoś jakiś przydatny link do zdjęcia przedniej części tego pojazdu z tego okresu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt zdjęć Chaffee mało, ja znalazłem te (może nie Ardeny, ale też zima)

Pewnie o tym pisałeś zdjęciu

 

chaffezniemiec2_zpsdb0a410a.jpg

 

Źródło: "Armored Thunderbolt. The U.S. Army Sherman in World War II", Steven Zaloga, Stackpole Books 2008, s. 267

 

chaffezniemiec1_zpsc7495691.jpg

 

Źródło: M24 Chaffee Light Tank 1943-85, Osprey Publishing New Vanguard 2003r., Steven Zaloga, s. 7

 

chaffezniemiec_zpsea4f83ae.jpg

 

Źródło: "Armored Attack 1944. U.S. Army Tank Combat in the European Theater from D-Day to the Battle of the Bulge", Steven Zaloga, Stackpole Books 2011 r., s. 461

 

Generalnie to tej fotki bym się trzymał; gwiazdy na wieży i z przodu.

 

Bardzo ładnie wyszedł czołgutek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj coś mnie podkusiło i zrobiłem zimowy kamuflaż na wieży:

 

IMG_4298.JPG

 

IMG_4301.JPG

 

IMG_4302.JPG

 

IMG_4303.JPG

 

IMG_4299.JPG

 

IMG_4300.JPG

 

Moim zdaniem wyszła mi kicha, bo farba biała marki Valejo była za bardzo rozcieńczona (stąd te jakby kropki, grudki na pancerzu, nie tworzące jednolitej powłoki) i za szybko lub za wolno wysychała, a ja już ją namaczałem i próbowałem ścierać farbę. Bo lakieru do włosów dałem pod spód chyba w sam raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To sobie jeszcze sam odpowiem: z dwóch wyżej zamieszczonych zdjęć wynika chyba, że kolor biały był dość dokładnie nanoszony na cały kadłub, chyba natryskowo? Dlatego nie robiłem washa ani obić, bo uznałem, że wszystko i tak zniknie pod białą farbą, ale teraz nie wiem, czy słusznie postąpiłem.

 

partiami robię kamo na kadłubie, aby w razie wtopy nie zmywać całego modelu i nie pourywać blaszek:

 

IMG_4316.JPG

 

IMG_4314.JPG

 

IMG_4313.JPG

 

IMG_4312.JPG

 

IMG_4311.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.