Skocz do zawartości

M 24 Chaffee Italeri, Eduard, 1:35, rewitalizacja


Lipstein

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Robienie washa przed położeniem zimowego kamo nie bardzo ma sens bo i tak zniknie w wielu miejscach pod warstwą białej farby. Ciemnobrązowy wash dasz na całość pojazdu po jego pobieleniu. Obicia można zrobić normalnie na sam koniec lub przed zaciekami, z tym że na białym tylko w niektórych miejscach, najbardziej narażonych na otarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

mała aktualizacja:

 

IMG_4318.JPG

 

IMG_4319.JPG

 

IMG_4321.JPG

 

IMG_4317.JPG

 

dzisiaj potraktuję białym boki wanny kadłuba, bo pozostawienie ich bez białego kamuflażu będzie dość dziwnie wyglądało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym modelu nie robiłem faktury stali, bo pojazd był zbudowany z blach walcowanych, może za wyjątkiem elementów wieży i osłony jarzma działa, ale tan nic nie działałem z nitro czy czymś takim.

może to efekty nakładanych warstw lakierów? a może ja czegoś nie widzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

rzeźbimy w tym, co jest:

 

IMG_4339.JPG

 

IMG_4341.JPG

 

IMG_4342.JPG

 

IMG_4347.JPG

 

IMG_4350.JPG

 

IMG_4346.JPG

 

IMG_4338.JPG

 

IMG_4345.JPG

 

Muszę dokleić uchwyt holowniczy z tyłu i dorobić brakująca klamkę do klapy nad silnikiem, bo oryginał gdzieś poleciał przy drapaniu białej....

 

Pomalowałem też gąsienice na kolor bazowy, na razie schną...

 

Jak to się szacownemu gronu podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak się taki filtr robi, to jeszcze dla mnie zagadka. Generalnie zrobiłem czarnego washa po użyciu białej farby, aby ten model jakoś wyostrzyć wizualnie, aby nie był taki "mleczny", więc o dalszych zabiegach typu filtr w ogóle nie myślałem.

 

Teraz mam zamiar założyć gąski, utytłać je i dolną część kadłuba, dokleić brakujące drobiazgi i zmontować jakąś małą podstawkę "błotną". I finito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprociej to wziać biała farbę olejną i rozwodnić ją w white spirit do konsystencji płynnej. Gdzies w necie powinien być stosunek jaki dać. Nie wiem czy nie przypadkiem 10% farby i 90% white spirit. Pomaluj cały model i powinno być ok. Ewentualnie zabawa w mazianie olejną. Na modelu Gorlocka (ten ostatni) ładnie to widać o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pomalowałem paski, dokleiłem narzędzia i urąbałem spód, bo tak chciałem; ma być brudny, z zimowym kamuflażem:

 

IMG_4351.JPG

 

IMG_4352.JPG

 

IMG_4353.JPG

 

IMG_4354.JPG

 

IMG_4355.JPG

 

IMG_4356.JPG

 

IMG_4357.JPG

 

IMG_4359.JPG

 

IMG_4361.JPG

 

Paski muszę jeszcze poprawić no i dokleić reflektory przednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podoba się Fajnie wyszedł, jedynie co, to gdybym miał "ajabymować" to nie wiem czy tej bieli na kołach bym nie starł, albo przybrudził. Jeżeli nie chcesz mocno szaleć z brudzeniem kółek, to przynajmniej dałbym jakiś siuwaks np AK rozczeńczony z WS i psiknięty mgiełką z aero, tak aby przełamać efekt bieli. Ale to już takie "ajabym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółka oczywiście pobrudzę i chyba kupię jakiś specyfik do plam oleju, paliwa i tez je nim potraktuję. Osłonę KM poprawię, też o tym pamiętam. Dziękuję za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.