Skocz do zawartości

Renault R35 Hobby Boss 1/35


bożo wpożo

Rekomendowane odpowiedzi

To ja uzupełnię i nieco sprostuję wypowiedz Pana Adama ;)

Optyka jest odpowiednia dla pojazdów z Polski 1939r. Model nie posiada wizjerów szczelinowych (episkopów) tylko "lornetkowe" (diaskopy). Rysunek na pudełku jest mylący i przeróbka byłaby konieczna dla pojazdu z Francji 1940r.

Natomiast pojazd 51004 posiadał zmodyfikowaną górę kadłuba, która nad szczelinami obserwacyjnymi kierowcy, znajdującymi się po bokach włazu, posiadała "wybrzuszenia". Spełniały chyba one funkcję takich daszków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Akurat jestem wielce rad , że obaj Panowie się mądralujecie

 

Jeżeli chodzi o te wizjery - jest to dobra wiadomość , bo nie trzeba nic przerabiać

 

Bardzo dziękuję Panie Adamie za schemat - oprę się właśnie na nim i myślę że jakoś podołam z wymalowaniem . Trzymam teraz w ręku Pańską książkę i oglądam rzeczony wóz .

Ponowię jeszcze raz pytanie - czy jest jakaś szansa na nabycie kalkomanii Pańskiego autorstwa , może gdzieś leży zapomniany egzemplarz w jakiejś szufladzie ?

 

Janusz , czy mógłbyś na jakimś fotogramie pokazać mi o które zgrubienie(a) chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to u Francuzów bywało. Kadłub z świeżutkiej produkcji (początek serii 51...), wieża starsza, z diaskopami, ewidentnie z zapasu produkcyjnego.. Ładnie to JanuszF wypatrzył. Cud boski, że malowanie kadłuba i wieży jest w tym samym schemacie kolorystycznym, bo różnie bywało. Pliki do kalkomanii mam, ale musisz chwilę odczekać, bo muszę się podpiąć do jakiegoś większego zlecenia - uruchamianie maszyny dla jednego arkusika jest bez sensu, bo maszyna wielka i sam rozbieg to wydatek tuszu za kilkadziesiąt PLN...Przyślij adres na studiopro@op.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł współmodelarze .

 

Renualt stoi już o własnych nogach . Wspomniane nogi należą chyba do najmniej przyjemnego etapu tego modelu i wymagają gŁEMbokiej waloryzacji . Zbliżam się wielkim krokiem do zmalowania i umiziania czołKutka . Mam już kalki od Pana Adama . I tu chciałbym jeszcze raz bardzo podziękować Panu Adamowi z poświęcony czas bożowemu czołgowi

 

renpopr3_zps4c830310.jpg

 

renpopr2_zps8b2169bf.jpg

 

Pozdrawiam

 

Świętopełek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem Janusz wygrzać tych blaszek , bo zapalniczkę miałem jakąś zdechłą , poza tym blaszki miały jakieś dziurki i takie tam bajery , więc prościej jednak i szybciej było odrysować od blaszki i gŁEMboko zwaloryzować z polistyrenu .

 

Cieszę się , że Ci się podoba

 

No i w ogóle podoba mi się ten czołg , brzydki jest jak noc i z wózkami nabrał kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu - będę robił te co są możliwie przyzwoite do pozlepiania . Tak jak mówiłem , mam jeszcze czara drugiego , teraz mi doszedł jeszcze FT 17 z ośmiokątną wieżą . Będę się rozglądał za czymś ciekawym - musi być brzydkie , najlepiej łaciate kolorowe. Na pewno nie zrobię nigdy yamatów, bismarków, panter , tygrysów i spitfajerów

 

W Azji mam zamówione pierogi z Takoma , teraz okrągła rocznica to i zainteresowanie producentów większe pierwszowojennymi dziwolągami , myślę że coś ciekawego będzie się pojawiało . A jak coś ciekawe i nietuzinkowe to mnie od razu interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu - będę robił te co są możliwie przyzwoite do pozlepiania . Tak jak mówiłem , mam jeszcze czara drugiego , teraz mi doszedł jeszcze FT 17 z ośmiokątną wieżą . Będę się rozglądał za czymś ciekawym - musi być brzydkie , najlepiej łaciate kolorowe. Na pewno nie zrobię nigdy yamatów, bismarków, panter , tygrysów i spitfajerów

 

W Azji mam zamówione pierogi z Takoma , teraz okrągła rocznica to i zainteresowanie producentów większe pierwszowojennymi dziwolągami , myślę że coś ciekawego będzie się pojawiało . A jak coś ciekawe i nietuzinkowe to mnie od razu interesuje

 

 

skoro coś brzydkiego i dziwnego to może coś takiego?

 

http://www.mojehobby.pl/products/Pojazd-szturmowy-MINENRAUMER.html

 

może tylko nieco mało kolorowe....albo FT -17 wersja gazowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro coś brzydkiego i dziwnego to może coś takiego?

http://www.mojehobby.pl/products/Pojazd-szturmowy-MINENRAUMER.html

może tylko nieco mało kolorowe....albo FT -17 wersja gazowa...

Zwróć uwagę, że musi być spełniony jeszcze jeden warunek

Krzysiu - będę robił te co są możliwie przyzwoite do pozlepiania .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od dzisiaj wątek jest już tylko dla widzów o mocnych nerwach

 

 

 

Kamuflaż wstępnie wymalowany według projektu Janusza .

Janusz za to będzie się smażył w piekle Teraz zabiorę się za wszelkie niedoróbki w postaci odkurzy i niedomalowań i za poprawianie kresek . Nie jest to moje ulubione zajęcie , jakby kto pytał

 

rewolucja1_zps7fc706ca.jpg

 

rewolucja2_zps7409aca5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ty temu "czołku" zrobił

Chyba czołk z pisanką pomyliłeś

 

A na poważnie to na tych fotkach kolorki zdecydowanie fajniejsze

Nie mogę doczekać się efektu finalnego. Namalować ośmiobarwne kamo w jeden wieczor to normalnie mistrzostwo świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopy

Bożydar tylko z ręki , bo inaczej nie umi

Jakby tak maskował plastelinami , to by pewnie rok czołKa malował. A jak rok , to by nie ukończył pewnie ..., bo jak się w miesiąc czy dwa nie zrobi modelu , to zazwyczaj kończy taki model w czeluści piwnicy albo innej szafy

 

Pozdrawiam i Twoją rodzinę

 

Bożydar .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.