Skocz do zawartości

Stug IV Sd.kfz.167 Dragon 1/35


KAMIL90

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam nowy warsztat ,a mianowicie Stug IV Sd.kfz.167 od Dragona http://www.mojehobby.pl/products/Sd.Kfz.167-StuG.IV-Late-Production.html , . Do budowy modelu zainspirowało mnie to zdjęcie , uprzedzam od razu nie buduję modelu w prost ze zdjęcia , będzie to w większość projekt sf . Mam zamiar go zrobić w malowaniu zimowym ale zobaczymy jak to będzie , do budowy wykorzystam gąsienice fruilmodel oraz elementy foto trawione z innych modeli . Pora na zdjęcia.

Pojazd który posłużył mi za inspirację do budowy modelu .

t_0112_150.jpg

A to już sam model wiem że nie ma tego dużo .

DSC_0073.jpg

DSC_0074.jpg

DSC_0075.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy budowy , nie wiele przybyło w ciągu paru tych dni . Myślę żeby narzędzia pomalować od dzielnie i je wkleić już po pomalowaniu , jak dojdzie jeszcze stelaż pod osłony boczne to będzie problem z dojściem pędzelkiem .

 

DSC_0068.JPG

DSC_0069.JPG

DSC_0070.JPG

DSC_0071.JPG

DSC_0072.JPG

DSC_0068.jpg

DSC_0072.jpg

DSC_0077.JPG

DSC_0078.JPG

DSC_0079.JPG

 

A w między czasie powstaje oto taki model , sporo jest szpachlowania ale daje się radę

DSC_0074.JPG

DSC_0075.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lufa to chyba nie bardzo-ciężka jest chyba że fiksujesz ją na stałe.Wracając do Stuga szkoda że SF ale to Twoja wizja.

Lufa ma swoją wagę , ale tylko tak wygląda bo działo nie jest jeszcze do końca złożone i leży pod swoim ciężarem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mimo, że ogólnie konstrukcja Stuga IV średnio mi się podoba to Twoje wykonanie tego pojazdu przypadło mi do gustu. Same ostketteny dodały już mu dużo uroku i drapieżności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś udało mi się zmalować , moja druga próba z color modulation, czy mogę jeszcze coś poprawić . Wstawiam większą ilość zdjęć żeby było co wytykać , udało mi się także uchwycić kolor modelu jaki jest w naturalnym świetle .

 

DSC_0097.jpg

DSC_0098.jpg

 

DSC_0099.jpg

DSC_0100.jpg

 

DSC_0102.JPG

 

A tu dwa zdjęcia na czarnym tle

DSC_0095.jpg

DSC_0096.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz przy nim Marcinie robił zdrapek??

Jednak zrezygnowałem z tego zamiaru po próbach na starym modelu , na pewno spróbuje ich na innym modelu.

Można by trochę wzmocnić modulację żeby nie zanikła po filtrach i reszcie zabiegów.

Myślałem nad tym samym , ale chyba zostawię tak jak jest nie chcę przesadzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.