Skocz do zawartości

Sexton II 1:35 1 Dywizja Pancerna .+ in box


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziwna sprawa wgl. Z tymi zdjęciami, bo w rzeczywistości model jest ciemniejszy od zdjęć na czarnym ,a jaśniejszy od zdjęcia na "warsztacie" ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjęcia ,przed finalnym okurzeniem, fotki już gotowego modelu pojawią się w galerii, na kołach widać jeszcze resztki po pigmentach,po aerografem na pewną znikną ,myślę że gąsienica również się bardziej z tonuje, na chwilę obecną jest tak :

 

20140831_115535_zpseae38a33.jpg

 

20140831_115458_zpsc45aaf5e.jpg

 

20140831_115441_zpsa8f96122.jpg

 

20140831_115430_zps47304390.jpg

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dokładnie nie wiem,gdyż d's nie użyłem,tylko składane z ogniw, bo polskie sextony nie poruszały się na kanadyjskiej gąsienicy , a d's z pudła ,jedna gąsienica ma aż dwa miejsca montażu, trudno to zakryć. zdjęcia jej są na pierwszej stronie warsztatu , myślę że gąsienica bronco jest o wiele lepsza, tylko zobacz który egzemplarz sextona (jeśli Polski) chcesz robić ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Oczywiście, że polski. Mój Dziadek służył w Dywizji Maczka i przeszedł z nią cały szlak bojowy. Poniżej jeszcze w Szkocji ( ten po lewej ):

 

JzefDmytryszynHumber.jpg

 

a tu już pod Falaise :

 

JzefDmytryszynpije.jpg

 

tak, że sam rozumiesz : modele pojazdów z Czarnej Dywizji traktuję sentymentalnie i maja one być wykonane ze wszelakimi dodatkami. Widzę, że użyłeś późnych gąsek T62, na froncie raczej T54E. Czyli DS z modelu to nie używana przez Polaków wersja gąski ? No to trza Bronco będzie zakupić.

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,jak najbardziej no właśnie to taka ciekawostka,bo na zdjęciach,jeszcze frontowych ,też ma tą gąsienice (typowa dla Firefly Vc),a też Jordanów będziesz robił ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dokładnie nie wiem,gdyż d's nie użyłem,tylko składane z ogniw, bo polskie sextony nie poruszały się na kanadyjskiej gąsienicy , a

 

Poruszały się na C.D.P chociażby Sexton o nazwie "ŁANCUT" z 1 PAM-u.

Oraz na CDP jeździły Sextony w 7 PAK.

 

A model bardzo ładny.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może jakieś zdjęcia tych sexton-ów ?

 

Łańcut

 

K3RirLll.jpg

Scan pochodzi z książki: Od Acromy do Zwycięzcy

 

Sexton z 7 PAM.

Więcej zdjęć Sextonów z 7 PAM-u jest w książce Artyleria samobieżna w PSZ, autorstwa Z.Lalaka.

 

zGfxEwyl.jpg

Scan pochodzi z książki: Artyleria samobieżna w PSZ

 

Jest jeszcze kilka zdjęć Sextonów z gąskami CDP z 1 PAM-u, ale są to pojazdy bez nazw własnych, i jakość tych zdjęć też nie jest najlepsza.

Zdjęcia tych Sextonów można znaleźć w albumie pamiątkowym 1 PAM-u "Od Caen do Wilhelmshaven, wydanym w Niemczech w 1945.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie można z tego zestawu zrobić kilka wariantów, spora różnorodność ;) Bo z tego co pamiętam istniał też Sexton o nazwie "Breda", i ten miał też chyba inną konfigurację zawieszenia (koła i gąsienice ), i był też kamuflowany ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to wymaga też zmiany przedniego koła ;) ,ja akurat od samego początku celowałem w Jordanów .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to wymaga też zmiany przedniego koła ;) ,ja akurat od samego początku celowałem w Jordanów .

 

Jeżeli dobrze widzę, to odpowiedni wieniec na koło napędowe i koło napędowe, jakie miała Breda, jest na wypraskach

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

trochę mnie ta informacja wystraszyła ale...., chyba jednak jest nie prawdziwa, zrobiłem taki eksperyment, dwa zdjęcia gotowego modelu przerobiłem na czarno białe ,dało to taki efekt :...

 

Oryginał :

20140831_125859_zps0c2f95ed.jpg

 

 

20140831_125534_zps2d7fcaa0.jpg

 

I... czarno białe

20140831_115441_zpsaa8a0661.jpg

 

20140831_125534_zps86968d04.jpg

 

,jak widać,po przeróbce,ciemniejsza jest dolna część oznaczenia, tak samo jak na zdjęciach z defilady, być może załoga błędnie namalowała to oznaczenie , już po nadaniu jednolitej barwie haubicy .To tylko taka moja teoria,pokrywa się to z zdjęciami ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taak... niestety jest problem , chyba oznaczenia są "rypnięte", nie tylko "74" , a nawet te małe z "BB" , ,no trudno... tego się nie zmieni, musi tak zostać ;) , ważne że reszta się zgadza,i wizualnie dobrze odebrany jest model ;) Co ciekawsze,prawidłowa kalkomania chyba nie istnieje,armo z kopało ten temat,a toRo nie zrobiło chyba jeszcze dla sexton-ów ;)Przy następnym najwyżej będę malował

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.