Skocz do zawartości

Tygrysek z wieżą porsche 1:35 dragon


zioło123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po kilku latach przerwy wracam do modelarstwa i postanowiłem zbudować sobie czołg (wcześniej budowałem tylko samoloty) i padło na tygryska królewskiego dragona z wieżą porschego (bo jest ładniejszy niż henschel). Jest to ten zestaw pewnie wszystkim dobrze znany http://www.mojehobby.pl/products/Sd.Kfz.182-Kingtiger-Porsche-Turret-w-Zimmerit.html . Po kilku godzinach szukania w google zdecydowałem, że złożę sobie annaliese. I od razu pytanie czy do zrobienia kamuflażu na lakier do włosów muszę mieć aero? Bo zamierzam malować pędzlami (jeśli muszę to mam problem). Zamierzam wzbogacić go o błotniki edka, będzie to mój pierwszy kontakt z fototrawionkami. To tak w ramach powitania idę kleić może jeszcze coś dzisiaj wrzucę. Zapraszam do oglądania (jak już będzie co ) i proszę o pomoc bardziej doświadczonych modelarzy .

 

Sory za błąd już naprawione

 

I pierwsze zdjęcie niewiele ale zawsze coś

DSC_0015_zpsaf87504b.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia z tym modelem. Dopiero zaczynam, ale patrząc na wytloczki od dragona, nie mam watpliwosci co do producenta mojego nastepnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu ale już coś tam widać

DSC_0038_zpsb8aaf083.jpg

DSC_0035_zps473ab89b.jpg

DSC_0036_zps8f99d485.jpg

 

i nie mogłem się powstrzymać żeby przymierzyć góre

DSC_0037_zps1a41be5d.jpg

 

tak sobie pomyślałem czy by nie zrobić mojej anneliesy w letnim kamo tylko nie wiem jakie powinno być bo nie moge znaleźć jej zdjęcia w innym niż zimowe kamo może ktoś wie jak powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

siema wiem, ze dlugo nic nie wkleilem ale model prawie na ukonczeniu (przynajmniej klejenie) jutro wrzuce zdjecia. mam do was pytanie jakich farby pactry powinienem uzyc jako zielen? pozostale dwie znalazlem mysle o tych http://www.mojehobby.pl/products/A104-Panzer-Dunkelgelb-1943.html i http://www.mojehobby.pl/products/A103-Panzer-Rot-Braun-M.html chyba beda dobre prosze o pomoc bo chcialbym ruszyc z malowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I obiecane zdjecia kotka

 

DSC_0031_zpsb4f04a41.jpg

DSC_0032_zpsca0b10bd.jpg

DSC_0033_zps98411da0.jpg

DSC_0034_zps4f29f1f8.jpg

DSC_0035_zps2549eaa0.jpg

DSC_0036_zps0dd0cc8b.jpg

 

siatki jeszcze nie przyklejone obicia zimmeritu zrobione szpachlą chciałem zobaczyć jak wyjdzie i chyba nie jest najgorzej. Jak na pierwszy czołg jestem zadowolony najgorsza była zabawa z magic trackami ale nie było tragicznie. Teraz czeka na malowanie i opinie.

 

Ponawiam pytanie jakiego koloru pactry najlepiej użyc według instrukcji (chyba jest podany humbrol) jest olivgreen ale jakos do mnie to nie przemawia, wydaje mi sie, że powinien być ciemniejszy.

 

Po długich poszukiwaniach znalazłem zdjecie letniej anneliesy (chyba to ona)

314-1_zps3dad170d.jpg

wnioskuje, że to anneliesa po numerze i hakach na gąski.

 

Zapraszam do komentowania (jeśli ktoś to jeszcze obserwuje) i pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że coś się dzieje. Nie jestem przekonany do tych uszkodzeń zimmeritu przy pomocy szpachli. Z regóły odpryskiwał on on metalu i jewżeli tylko go wypełniłeś szpachlą to może to wyglądać dziwnie. Trzeba by go najpierw zeszlifować z modelu. Niestety na zdjęciach słabo widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został zeszlifowany, a to wypełnienie zrobiłem bo widziałem gdzieś jak ktoś nadał fakturę za pomocą surfacera chyba było to w super modelu przy elefancie. Jeśli taki efekt jest nie mozliwy to usunę szpachle. Sory za możliwe literówki ale pisze z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że nie mogę się zdecydować w 100% co do malowania tygrysa zamierzam zabrać się do kolejnego modelu i na nim poćwiczyć malowanie i brudzing w szafie mam Pz.kpfw 35 (t) i Pantere zvezdowską i tu pytanie do was, za który się wziąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Po długiej przerwie coś ruszyło do przodu

 

DSC_0177_zpstxrm0yjo.jpg

DSC_0179_zpsjctb15de.jpg

 

nie wiem czemu się tak błyszczy na zdjęciach jak się podoba? Kamo wymyślone jako że nie ma zdj letniej anneliesy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wygląda to na zacieki? Zieleń jest niby do niemieckich pojazdów, myślałem, że po washu będzie ciemniejsza no ale trudno przy następnym modelu użyje innego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.