Skocz do zawartości

UH-34, Italeri 1/72


awiatik

Rekomendowane odpowiedzi

I teraz pilnie poszukuję- odkupię szybkę do tego modelu. Jeśli ktoś by posiadał takową na zbyciu- piszcie na PW.

 

Jak ma być idealnie, to proponuję odciąć, zrobić z tej szybki kopyto i wytłoczyć nowe oszklenie z przezroczystej folii. Takie oszklenie ma realistyczną grubość i o wiele lepszą przejrzystość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I teraz pilnie poszukuję- odkupię szybkę do tego modelu. Jeśli ktoś by posiadał takową na zbyciu- piszcie na PW.

 

Jak ma być idealnie, to proponuję odciąć, zrobić z tej szybki kopyto i wytłoczyć nowe oszklenie z przezroczystej folii. Takie oszklenie ma realistyczną grubość i o wiele lepszą przejrzystość.

Próbowałem odciąć,i to całkiem delikatnie, ale przez to CA szybka zrobiła się krucha i popękała.A później, to kupiłem drugi model, a w tak zwanym między czasie udało mi się zdobyć tę szybkę i wreszcie mogę ten model ukończyć.

A jakoś tak ostatnio naszło mnie na śmigłowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pilnie poszukuję- odkupię szybkę do tego modelu. Jeśli ktoś by posiadał takową na zbyciu- piszcie na PW.

 

Jak ma być idealnie, to proponuję odciąć, zrobić z tej szybki kopyto i wytłoczyć nowe oszklenie z przezroczystej folii. Takie oszklenie ma realistyczną grubość i o wiele lepszą przejrzystość.

Próbowałem odciąć,i to całkiem delikatnie, ale przez to CA szybka zrobiła się krucha i popękała.A później, to kupiłem drugi model, a w tak zwanym między czasie udało mi się zdobyć tę szybkę i wreszcie mogę ten model ukończyć.

A jakoś tak ostatnio naszło mnie na śmigłowce.

 

 

BARDZO DOBRZE CIĘ NASZŁO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wena twórcza trwa nadal, to i trzeba to wykorzystać.

Model przygotowany do nałożenia kalek,

IMG_0072_zps8kqhoalm.jpg

pozostałe elementy powoli się robią:

wirnik, śmigło ogonowe, podwozie, uzbrojenie

IMG_0076_zpsisrxfaia.jpg

IMG_0078_zpsue6nf4e7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 48 wydaje się maleństwem a 72 to już zupełnie inny wymiar - musiałbym zmienić okulary.

,-)))

Kleiłem kiedys okrety w 1-700. i po tej przygodzie samolotki w 72 to giganty ,-)))

 

UH-34 i wszelkie Wessexy jak widzę maja swoich fanów ,-))

Mi się marzy jakiś taki :

 

XS514-Royal-Navy-_PlanespottersNet_179744.jpg

 

KRL, wybrałes chyba dobry model. Chyba lepszy od italerki pod względem detalu. I ma bardzo pożyteczne, wręcz niezbędnie blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kalki położone / za wyjątkiem czerwonej obwódki wokół wydechu/

 

DSCN0289_zpsemcob19r.jpg

DSCN0291_zpssrh8bmwe.jpg

generalnie nie było z nimi żadnych problemów,

Po weekendzie położę finalny lakier, podoklejam wszystkie brakujące elementy+kilka drobiazgów których nie ma w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancja. Jedyne co mnie denerwuje, ale nie tylko w twoim modelu, ale tez w dobrych wykonach czterousemkowych, to brak szczelin w tym czerwonym elemencie na grzbiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancja. Jedyne co mnie denerwuje, ale nie tylko w twoim modelu, ale tez w dobrych wykonach czterousemkowych, to brak szczelin w tym czerwonym elemencie na grzbiecie.

I jak będę za czas jakiś budował kolejnego UH-34, to te szczeliny ponacinam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, co są, można by też mocno zwashować, może to by podniosło jakoś realizm

 

A model piękny.

Te szczeliny maja dosyc nietypowy kształt. Nalezy sobie poogladac fotki, niemniej da sie to zrobic nawet w 72 ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnąłem mój egzemplarz, i faktycznie szczeliny sa ,-)) Troche trzeba je powiekszyc, ale sa bardzo eleganckie. Dziwie sie zatem czemu Italerka w 48 ich nie zrobiła.

Kurde, Wessex z Falklandów podchodzi pod zime ?? tam zawsze jest zimno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Owszem, italerka już bardzo dawno wypuściła ten model i zrobiła te szczeliny....

Obejrzałem jak to wygląda w drugim egzemplarzu jaki mam ,i szczelinki są. W tym który skleiłem były one jakieś nie wyraźnie zaznaczone. Dzięki za te uwagi- pomogą przy zabawie z drugim, /a może i nawet trzecim/ modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy rewitalizacji swego modelu zwrócę uwagę na te szczeliny. Jak komuś kalki zostaną do wersji wietnamskiej, bo inaczej nie zabieram się za rewitalizację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.