Skocz do zawartości

"Jesień" - wrak Halftracka 1/35


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Historia tego modelu sięga daleko w przeszłość, kupiłem i skleiłem lata temu. Nawet jeszcze się galeria uchowała:

http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=17&t=5576

 

Ze 2 lata temu wpadłem na pomysł żeby zmyć całą farbę i przerobić go na jakiś fajny wrak, wprowadziłem trochę zmian konstrukcyjnych:

 

100_3414-001.jpg

100_3419-001.jpg

 

Później malowanki:

 

100_3438-001.jpg

100_3440-001.jpg

100_3443-001.jpg

 

I tak model trafił w otchłań zapomnienia warsztatowego, na dwa lata, aż do teraz kiedy w końcu wymyśliłem koncepcję dioramki do niego:

Zbocze wzgórza, wrak mocno zarośnięty, tkwiący tam od czasów wojny przez kilkadziesiąt lat, pora roku - jesień.

 

P1040684-001.jpg

P1040687-001.jpg

 

Roślinność już doszła choć tu będą małe zmiany, krzaczory rosnące w rogu przy zderzaku przerzucę na tył, żeby nie było takiej gęstwiny.

 

P1040747-001.jpg

P1040749-001.jpg

P1040760-001.jpg

P1040766-001.jpg

 

Jeszcze wiele rzeczy wymaga dopracowania, ale już widać trochę końcowy efekt.

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te rdzawe przebarwienia robiłeś na jakiś specyfik, czy przecierałeś po prostu kolor bazowy do rdzawego podkładu? Bardzo dobry pomysł na dioramę, że o warsztacie i detalowaniu wraku nie wspomnę. Dodaję do zakładek, tak na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecierany na lakier do włosów, właściwie nie na lakier tylko chipping fliud z ak ale to prawie to samo.

A co do stopnia zjechania nie ma określone jakie przedstawia lata, tym bardziej nie będzie człowieka który by mógł czas akcji określić. chciałem dać jakąś zwierzynę ale nikt nie odpowiedział na moje zapytanie czy jakieś pojedyncze figurki takowej ma więc obejdzie się bez.

 

Trochę zmian zaszło, szczególnie w tym narożniku przy zderzaku, ale to oczywiście jeszcze nie koniec, pojazd dopieszczę na samym końcu.

 

P1040779-001.jpg

P1040782-001.jpg

 

Szkoda tylko że na fotkach kolory wychodzą trochę inne, jakoś nigdy fotografowanie diorami mi nie szło dobrze pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak liści zdecydowanie i jakąś niespodziankę. Dwóch małolatów bawiących się w czołg, a na boku napis RUDY-102, żula-hejnalistę z winem la Patik albo może "człowiek-magnes" z palnikiem do cięcia na plasterki? Chyba, że tam gdzie to rdzewieje to insza qltura... W każdym razie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak liści zdecydowanie i jakąś niespodziankę. Dwóch małolatów bawiących się w czołg, a na boku napis RUDY-102, żula-hejnalistę z winem la Patik albo może "człowiek-magnes" z palnikiem do cięcia na plasterki?

Swieta racja ... to figurki "ludziow" nadają życia i opowiadają jakąś historie .

Bez tego to tylko ładny model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak liści zdecydowanie i jakąś niespodziankę. Dwóch małolatów bawiących się w czołg, a na boku napis RUDY-102, żula-hejnalistę z winem la Patik albo może "człowiek-magnes" z palnikiem do cięcia na plasterki?

Swieta racja ... to figurki "ludziow" nadają życia i opowiadają jakąś historie .

Bez tego to tylko ładny model...

I bez ludzików model prezentuj się bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.