Skocz do zawartości

IS-2 Zvezda 1/72 + wkład własny


Dżejrosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na boku zacząłem składać rosyjskiego "ciężarka" od Zvezdy oraz przygotowałem sobie listę następnych "ciężarków" w siedem-dwójce jakie chce wykonać:

KV-2

KV-1

KV-85

Tiger I

Tiger II (Henschel turret)

I to na razie tyle .

 

Od razu mówię ,że poległem na układzie jezdnym - nie potrafię go ładnie skleić . No cóż , ale bardzo nie widać.

Na początku zająłem się spawami i uchwytami + otworzyłem wieżę .

Ludek na górze zostanie czołgistą po uprzedniej konwersji , wcześniej utrzymywał się z bycia kusznikiem we francuskiej armii .

DSC_1482_zps3bf2bbd1.jpg

DSC_1483_zpsab32e3b0.jpg

DSC_1485_zpsdc9cde61.jpg

DSC_1486_zps70da0bd5.jpg

DSC_1487_zps491eadab.jpg

DSC_1488_zps3be4982e.jpg

Na tym może widać krzywą geometrię gąsek..:

DSC_1489_zps93903ca8.jpg

A to narzędzia do zrobienia tej konwersji , jak pewnie widać mam też nowe tło .

DSC_1490_zps451ac8bd.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to ja popatrzę.

zastanawiam się nad zakupem.To podobno najlepszy IS w tej skali.

Póki co skleiłem sobie Józefa z PST...muszę tylko kupic kalki do polskiego 434 z okolic Berlina.

 

ps wydaje mi się,że te druty nieco za grube na wieży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie...daj jakieś zbliżenie na okolice mocowań do kół bo to chyba najbardziej kontrowersyjne podejście do tematu...o ile w Tygrysie i Panterze to świetny pomysł to w przypadku IS-2 czy T-34 nieco inaczej to wygląda....w produkcji chyba już od niedawna jest też ISU-152 więc raczej układ łączenia będzie identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druty rzeczywiście trochę za grube ale przede wszystkim strasznie krzywe te uchwyty Ci wyszły, podobnie spawy - trochę koślawe, można jeszcze poprawić.

Wypadałoby zrobić fakturę odlewu na wieży i części kadłuba.

Też miałem problemy z tymi gąsienicami ale wystarczy je "uplastycznić" w gorącej wodzie i jest ok

Powodzenia przy dalszych pracach.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, jako iż od dawna go planowałem sklecić będę podglądał

Świetne są te snapfity zvezdy, (sklejam Pantherkę ) i też mam zamiar wystartować z projektem zbiorowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę oświeć mnie, co to za narzędzia, które pozwoliłem sobie „podświetlić”.
Szpatułki silikonowe z lidla czy pedzle, sam nie wiem.
Dziękuję!

 

A proszę Rozmiar to 5 z tego co pamiętam , ogólnie są za duże jak na rzeźbienie w 1/72 (23mm) ,ale do dioramek się nadadzą.

 

 

PS: Wieczorem szczegółowo postaram się odpowiedzieć na pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jak obiecałem , tak piszę :

Słowem wstępu snapfity Zvezdy otrzymują ode mnie dużego + za detale ale również - za przerysowany temat składania modelu bez kleju szczególnie zaznaczam tutaj układ jezdny . Skleiłem juz pantherę i u tygrysa poległa jedna strona (więc pewnie wtopie go w jakies dioramkowe tło ) i u IS prawie poległem . Historia ta sama - kółka dwu-częściowe ząbki z otworkami ... tylko w IS-2 mamy ten schodek kółka podtrzymujące (te małe 3 ) są też dwu częściowe , ponadto gąska ma łączyć się na środku poprzez nachodzenie na siebie dwóch ząbków gąsienicy i 2 części kółek . Zło , zło , zło i jeszcze raz zło .

Moje straty..

DSC_1495_zps5aa7892f.jpg

DSC_1495_zps5aa7892f.jpg

i instrukcja , która w skrócie pokazuje to co powiedziałem :

DSC_1496_zpsfed47afd.jpg

 

Ale i tak mam zamiar kupić jeszcze jedną sztukę na zrobienie wraku z ul. Legnickiej/placu Strzegomskim we Wrocławiu.

 

Tak więc idźmy dalej- jeżeli chodzi o fakturę odlewu wieży o to zadbałem , nie chciałem przesadzić tak jak na swoim pierwszym modelu KV-1 1:48 HB.

Fakturę zrobiłem przy pomocy kleju revella i jakiegoś pędzelka . Jeżeli chodzi o uchwyty - postaram się je poprawić w miarę możliwości do tego celu użyłem drutu miedzianego tylko już nie pamiętam średnicy , w każdym razie mieści się między 0.35-0.45 mm (zestaw Eureki) . Jeżeli chodzi o spawy to będę poprawiał - są to moje pierwsze tego typu przeróbki , więc proszę o wyrozumiałość ,ale poprawię niezwłocznie .

DSC_1497_zps33d53f3e.jpg

DSC_1498_zpsd1158d50.jpg

DSC_1499_zps71d42c41.jpg

 

 

A na koniec chciałbym podziękować za zainteresowanie tematem

Pozdrawiam!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne idzie o to,że te wycięcia w gąsienicy pasuje tylko w odpowiednim miejscu.Istota zvezdowego snap-fit`u.

I to jest błąd ,moim zdaniem, tych zestawów.

 

no raczej nie, wystarczyło przykleić (przypiąć?) same rolki podtrzymujące do gąsienic a na samym końcu składać je razem z reszta układu jezdnego do wanny IS-a , zresztą to wynika jasno z instrukcji

uchwyty na wieży są zbyt grubawe moim zdaniem a zwłaszcza że musisz ich tam jeszcze parę dorobić, to samo dotyczy spawów na wieży a i jeszcze jedno te niby spawy biegnące posrodku wzdłuż wieży to nie spawy tylko pozostałość po łaczeniu form wszak wieże IS-a były odlewane

życzę powodzenia bo jeszcze sporo pracy przed Tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem jeszcze nie posiadam tego IS- więc gdy tylko go zakupię to pewnie wykorzystam Twoją poradę.

Albo i nie...bo co to za IS bez porządnych zwisów gąsienic

 

Co do modelu to proponuję zaopatrzyć się w monografie chyba wydawnictwa Militaria

w każdym razie warto.

a do zdjęcia wraku to przedni pancerz sugeruje wczesna wersję więc bez przerobek lub góry kadluba np PST nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo co to za IS bez porządnych zwisów gąsienic

W przypadku gąsienic Zvezdy o zwisach można raczej zapomnieć ale całkiem ładnie prezentują się w IS-ach z S-Model.

a do zdjęcia wraku to przedni pancerz sugeruje wczesna wersję więc bez przerobek lub góry kadluba np PST nie da rady.

Taka przeróbka jest (moim zdaniem) bez sensu - wcześniejszą wersję ma jeszcze w swej ofercie Italeri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo co to za IS bez porządnych zwisów gąsienic

W przypadku gąsienic Zvezdy o zwisach można raczej zapomnieć ale całkiem ładnie prezentują się w IS-ach z S-Model.

a do zdjęcia wraku to przedni pancerz sugeruje wczesna wersję więc bez przerobek lub góry kadluba np PST nie da rady.

Taka przeróbka jest (moim zdaniem) bez sensu - wcześniejszą wersję ma jeszcze w swej ofercie Italeri.

 

Co do przeróbki to się zgadzam.

Ja co prawda mam luzem górę kadłuba od PST w razie czego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.