Skocz do zawartości

IS-2 Zvezda 1/72 + wkład własny


Dżejrosz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Żeby nie porzucać projektu , dalej pracuje nad IS . Dorobiłem spawy , jakieś duperelki , przewierciłem lufy i wydechy , dodałem również drugą warstwę kleju jako odlew.

DSC_1506_zps688faf35.jpg

DSC_1507_zps38a5dd05.jpg

DSC_1508_zpsc18767b9.jpg

DSC_1509_zps6a0ed497.jpg

Dodałem też łuski od DszKa - i tutaj do Was pytanie : Czy mogą zostać? Ja osobiście bym je zostawił ,żeby ta giwera wyglądała na używaną :DSC_1510_zps88bd0ebc.jpg

DSC_1511_zpse844617c.jpg

DSC_1512_zps55fa7b0c.jpg

 

Pozdrawiam!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kadłub masz już sklejony ale widać duże szpary z przodu i z tyłu. Podobnie na łączeniu wieży.

Spawy - wiem że robiłeś pierwszy raz ale nie wyszły najlepiej - krzywe i przeskalowane. Uzyskanie ładnych i trzymających skalę spawów w "72" jest dość trudne, a Ty wybrałeś sposób rodem z "35".

Faktura odlewu nie bardzo przypomina oryginał i brakuje jej na kadłubie i jarzmie działa (chyba, bo na zdjęciach ciężko jej się przyjrzeć ) - może pomyśl o innym sposobie na jej wykonanie.

Uchwyty - lepiej było zostawić zestawowe, te dorobione nie dość że nie wyglądają na cieńsze to jeszcze są strasznie koślawe i krzywo wklejone. Nie wiem jak je montowałeś ale jeśli koniecznie chcesz je dorobić z drutu to najlepiej najpierw równo wygiąć cały komplet zostawiając dłuższe odcinki drutu do montażu, nawiercić odpowiednim wiertełkiem otwory montażowe, a następnie wsunąć końcówki drutu w otwory (pomiędzy pancerzem a uchwytem umieścić na czas klejenia właściwej grubości "dystans" z paska pcv, hipsa, jakiegoś profila itp.) i przykleić od wewnętrznej strony pancerza klejem CA. Gdy klej złapie usuwasz "dystans" i masz równe uchwyty bez śladów kleju na modelu.

 

Niestety najlepiej to wszystko nie wygląda - popraw co możesz, pomaluj, zobaczysz co z tego wyjdzie i wyciągniesz wnioski przed budową kolejnych modeli

 

Łuski od DszKa - fajny pomysł ale weź pod uwagę że wkm był zamocowany na obrotnicy na wieżyczce dowódcy i to on zazwyczaj prowadził z niego ogień. W tej pozycji w jakiej jest zamocowany u Ciebie (i rozsypane łuski) strzelający musiałby siedzieć/leżeć na dachu wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziękuje hiwis ,że bacznie czuwasz nad moją pracą , wiem ,że siedem-dwójka to trudna skala , ale ja jestem minimalistą , więc mi to nie straszne . Prędzej czy później nabiore wprawy - to moja pierwsza tego typu przeróbka ,więc wiadomo ,że nie potrafię od razu ładnie wszystko zmontować .

Odlew wolałem zrobić klejem niż szpachlówką , bo mam niemiłe doświadczenie .

Spawy , robione pierwszy raz , oczywiście będę pracował nad nimi.

Uchwyty wyginałem z odcinków około 8 mm długości i starałem się wyginać po 1 mm z każdej strony , a potem nawiercałem otworki i wtykałem uchwyty - wszystko na oko .

Co do DszK'a :

39792-700x466.jpg

 

photo : http://albumwar2.com/russian-soldiers-posing-on-a-tank-is-2-berlin-april-1945/

 

Dziękuje i pozdrawiam!

Bo grunt to sie nie zrażać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej jednak razi wklęsa szpara łączenia wieży,najbardziej widoczna z tyłu .

 

tak na szybko foto

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ab/IS-2_turret_1.jpg

 

szkoda bo to najpiękniejsze ruskie pancerne monstrum.

 

ja w swoim PST muszę nieco skorygować malowanie wieży i położyć kalki do polaka z Toro.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innej nie mam.
Tutaj jest bardzo ładny poradniczek jak sobie wyprodukować.

 

Zakładam, że w rzeczywistości lina ma średnicę rzędu 45mm i składa się z 9 wiązek. W poradniczku autor używa tylko 6. Wymiar jednego drutu wychodzi mi 45mm/9/72≈0,69mm, a autor poradniczka wziął 0,5mm.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innej nie mam.
Tutaj jest bardzo ładny poradniczek jak sobie wyprodukować.

 

Zakładam, że w rzeczywistości lina ma średnicę rzędu 45mm i składa się z 9 wiązek. W poradniczku autor używa tylko 6. Wymiar jednego drutu wychodzi mi 45mm/9/72≈0,69mm, a autor poradniczka wziął 0,5mm.

 

Powodzenia!

 

Do liny użyłem dwóch drucików średnica ok. 0,35-0,45mm. Postaram się poprawić , bo mniejsze mam.

 

PS: Pomyłka średnica drutu jest mniejsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Zakładam, że w rzeczywistości lina ma średnicę rzędu 45mm i składa się z 9 wiązek. … 45mm/9/72≈0,69mm …
… PS: Pomyłka średnica drutu jest mniejsza .
Zgadza się — 0,069 mm. Przepraszam!

Czyli zobacz co da sześć drucików o średnicy rzędu 0,1–0,2 mm. Sam jestem bardzo ciekaw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Zakładam, że w rzeczywistości lina ma średnicę rzędu 45mm i składa się z 9 wiązek. … 45mm/9/72≈0,69mm …
… PS: Pomyłka średnica drutu jest mniejsza .
Zgadza się — 0,069 mm. Przepraszam!

Czyli zobacz co da sześć drucików o średnicy rzędu 0,1–0,2 mm. Sam jestem bardzo ciekaw!

Zrobiłem z 4 i wyszło marnie , spróbuje z 6 . Ja zamiast drewnianych walców użyłem wykałaczek .

 

PS: 6 drucików i jest ok . Nową wkleję jak model wyschnie po myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model, oraz wrak ze zdjęcia to dwie rożne wersje wozów JS. Model ma nowszą, odlewaną, jednopłaszczyznową przednią część kadłuba, natomiast wrak ze zdjęcia, to pierwsza wersja, z odlewanym ( załamanym ) przodem kadłuba. Na pierwszy rzut oka różnią się tym, iż pierwsze wersje mają załamany przód, oraz uchylny wizjer. Nowsze wersje ( zarówno odlewane jak spawane, mają jedną płaszczyznę, z "kulołapem" pod peryskopem kierowcy.

 

Nowszy wariant z odlewanym przodem ( który był dospawany do wanny kadłuba ) :

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/30/Iosif_Stalin_IS-2_Kyiv_1.jpg

 

Stary wariant, z odlewanym, załamanym "nosem" :

 

http://data3.primeportal.net/tanks/lukasz_sambor/is-2/images/is-2_3_of_4.jpg

 

Zdjęć ISów ze spawanym przodem jest mało. Prawdopodobnie to ten :

 

http://wio.ru/tank/for/pol-is2-pslw.jpg

 

i z pewnością ten:

 

http://www.army.lv/photos/22011.jpg

i ten :

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d1/IS2_Dresden_1.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestem dalej przy temacie wraku IS to mam pytanie , które mnie nurtuje - Z tego co wiem ten IS na pl. Strzegomskim został wysadzony przez załogę (było ich tam 5 i podobno była niezła jatka) . I teraz czym wysadzano? Jakims mocnym ładunkiem ? I gdzie go umieszczano ?

PS: Zdjęć wraku jest bardzo mało , ale tutaj można podpatrzeć http://dolny-slask.org.pl/3719692,foto.html?idEntity=3719657

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam i przepraszam za nieobecność w warsztacie , ale sami wiecie święta , brak weny i chęci...

Zdążyłem jedynie zapodkładować monstum i dodać brakujące łuski . Dzisiaj go pomaluje , lecz dalej nie wiem jak rozwiązać problem z pasami na wieży - użyć kalek , czy malować?

A o to co mam:

DSC_1528_zpsdc359de4.jpg

DSC_1527_zpsfe307e9d.jpg

DSC_1525_zpsde0b5699.jpg

DSC_1523_zpsb9f184fc.jpg

DSC_1524_zpsb25d297c.jpg

I brygada ds. malowania

DSC_1526_zps75b0d5a4.jpg

Co do liny - zrobiłem zbyt długą i już nie mam do niej siły więc zostaje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej by było zamaskować i pomalować. Jednak musisz się upewnić że maskowanie wyjdzie prosto uwzględniając krzywiznę wieży.

No własnie z tym jest problem . A co do malowania to postanowiłem pomalować na biało całą wieżę , a potem odpowiednio zamaskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej .. uff malowanie za mną , a efekt moim zdaniem udany .

Zrobiłem eksperyment z preshadingiem i post-shadingiem ale marny efekt , więc rozjaśniłem baze dodatkowo. A zdjęcia troszkę upiększyły całość.

A oto on:

DSC_1532_zps06a51560.jpg

DSC_1531_zps64819a38.jpg

DSC_1530_zps7daffc1b.jpg

DSC_1529_zps67201c2d.jpg

Choć przyznaję , trochę mi te pasy nie wyszły - są to moje pierwsze tego typu zmagania malarskie .

 

Pozdrawiam!

PS:

Moja lista ciężarków się nie co zmieniła:

+KV-1(różne wersje produkcyjne)

+KV-85

+KV-2

+Tiger I(różne konfiguracje)

+Tiger II (Henschel turret)

+ISU-152

+Jagdtiger

+Jagdpanther

+Char B1

ale lista będzie sie powiększać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Coś sie chyba monstrum nie podoba .

Jadę dalej z malowaniem detali i paroma poprawkami . Powoli dochodzę do końca , więc można podsumować co nieco z tym modelem . A więc model bardzo ładny , ale układ jezdny dla mnie trudny jak diabli , więc widać skrzywienia kół i nierówne gąski . Niemniej jednak model polecam no i oczywiście pomimo trudności chcę dobrnąć do końca.

Ivan też załapał się do lakierni .

DSC_1544_zps0286fc1b.jpg

DSC_1543_zpsb5c03839.jpg

DSC_1542_zps7cb378f8.jpg

DSC_1541_zps4fb30a54.jpg

DSC_1540_zpsfd01a992.jpg

DSC_1539_zpsa89bde5c.jpg

DSC_1538_zps7cc543d8.jpg

DSC_1537_zps05edc80c.jpg

DSC_1536_zps9517c1fe.jpg

DSC_1535_zps9d637d43.jpg

Areograf zostawia kilometrowy odkurz , mam nadzieję ,że to od zatkania , bo iglica jest ciut krzywa

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.