Skocz do zawartości

ATR 72 EuroLOT 1/144


mydlo

Rekomendowane odpowiedzi

Samolot zapodkładowany, jeszcze jedna warstwa na płaszczyzny sterowe i będę wklejał lotki i ster wysokości. Patent z folią na spodzie kadłua się nie powiódł, musiałem robić wszystkie dziurki osobno

Poza tym proszę o opinię w sprawie łopat, te z zestawu to jakaś żenada, więc musiałem wystrugać o podstaw. Zdjęcie też ciężko mi zrobić żeby dobrze uwidocznić profil...

6918b3cd93c68d9e.jpg

b40f7b8f857cce4d.jpg

79fa1116dca67364.jpg

3b678627ef9f36f7.jpg

b675ba47f6a2eed5.jpg

561e761d83e99061.jpg

6f90025684e129c5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Jak fajnie znowu oglądać nowości w temacie :-)

Może przesiądziesz się ze zdjęciami na imgur? Bo wiele Twoich wyjątkowych tematów bez zdjęć, które poznikały z fotosika, jest mniej wymownych.

 

Coś mnie trafi z tymi zdjęciami na fotosiku. Czy na tym imgur o którym mówisz nie będzie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawił byś te ,,nity,, na spodzie . Takie nierówno ,,połozone,, i za duże .Papier milimetrowy ,wyciać interesujacy fragment, na kadłub i dziargac chińska igła równiusienko ,aż w Tuluzie się zdziwią ;)

 

Ten panel / ta sekcja łączy się z resztą konstrukcji na zakładke , czyli mozna pokusic się o zrobienie go w technologi jaką pokazuje z blachami GEM w swoim warstacie o Mi-24 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeszcze raz wgryzłem się w zdjęcia i zauważyłem kilka miejsc, na których nity jednak byłoby warto zaznaczyć, są w kółkach na poniższych fotografiach. Poza tym już zacząłem ręcznie dziurkować panele pokrywające całą dolną część kadłuba w okolicy podwozia głównego, rzucają się one praktycznie na każdym zdjęciu, a o tych na których jest widoczny brud to już nie wspomnę. Czy kolega em potwierdza moje obserwacje?

 

MY2v5oa.jpg?1

ak8QbHr.jpg?1

ZEhDpbN.jpg?1

53Lh6FD.jpg?1

Ul7gxtc.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nitów, chodziło mi żeby znaczyć je przy miejscach łączenia blach.Głownie mam na uwadze tylny , zwężajacy sie segment kadłuba .

 

Spotter,przecież kolega nie wkleja ich na jakimś,,blogu,, jako swoich .Nie rości sobie praw do nich . Umieszczone są jako poglądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zacząłem nitować to już nie pozostawiłem żadnego miejsca, które zauważyłem na zdjęciach.

Poniżej widoczne efekty, teraz wklejam lotki i do malowania. Poza tym robiąc zakupy natrafiłem na Tamiya Panel Line Accent Color, postanowiłem wypróbować i zapuściłem wszystkie linie i nity w okolicy podwozia, żeby później było mniej brudzenia. Polecam specyfik, w mojej ocenie jest lepszy niż oleje, bo trudniej go wytrzeć z zakamarków.

ZOZ8yBt.jpg?2

3CGij9w.jpg?1

HNdr7fN.jpg?1

G3Oxz7f.jpg?1

wAUopl4.jpg?1

qAJivDL.jpg?1

a2LGk4N.jpg?1

 

i na deser kilka ohydnych ujęć makro

hJOwXQr.jpg?1

BkLpdpG.jpg?1

quC3PA7.jpg?1

7bYP1f2.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota

Zdjęcia makro są, jak dla mnie, do przełknięcia. 'Nieuzbrojone' oko i tak takich szczegółów nie wychwyci.

Ciekawy ten szary 'Panel Line Accent', ja mam czarny i właśnie wydawał mi się za 'mocny' - zaraz poszukam tego szarego do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota

Zdjęcia makro są, jak dla mnie, do przełknięcia. 'Nieuzbrojone' oko i tak takich szczegółów nie wychwyci.

Ciekawy ten szary 'Panel Line Accent', ja mam czarny i właśnie wydawał mi się za 'mocny' - zaraz poszukam tego szarego do kupienia.

 

Obawiałem się że czarny będzie zbyt mocno kontrastował na białym modelu, dlatego właśnie kupiłem ten szary

 

Mało brudny ateerek

 

Chodzi Ci o mojego? jest jeszcze przed malowaniem i przed brudzeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Wracam do gry z moim pierdolotem. Zgodnie z oczekiwaniami kalki stanowią kolejny duży problem. Po pierwsze rozmiar i ich ulokowanie nie pokrywa się z oryginałem, więc poziom okien w stosunku do drzwi jest różny od oryginału, rejestracja na górnej pow. skrzydła też jest sporo przestawiona w stronę środkową i w końcu znaki przewoźnika ulokowane na skrzydłach są mniejsze niż w rzeczywistości. Natomiast same kalki łuszczyły się już na arkuszu. Jedyną zaletą jest przeźroczysty film, który po zastosowaniu zmiękczacza jest kompletnie niewidoczny. Obecnie kalki są już polakierowane i do dzieła z ich reperowaniem...

YM0c0xm.jpg?1

LBVPspL.jpg?1

GKmCnyQ.jpg?1

K6lHvmz.jpg?1

8Wil7d6.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda a po retuszu będzie jeszcze lepiej.

 

P.S Czy zechciałbyś dołączyć z nim do projektu 144?

 

Czy świetnie to mam pewne wątpliwości, zobaczymy jak wyjdzie po poprawkach, ale dzięki za dobre słowo . Natomiast co do projektu - jeśli nie jest na to za późno to chętnie dołączę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.