Skocz do zawartości

Kalki Polish Army by PHA


Piterpanzer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale bardzo proszę dołóż do niej coś z pojazdów do jakich jeszcze kalki nie powstały, jak wcześniej pisałem, może być osobiście na mojej, dopłacę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rav, z Rudym jest tak, że co odcinek to prawie inny wóz. Napisałem z jakiego odcinka wóz wybrałem, a wybrałem go dlatego, że był to akurat pojazd produkcji wojennej, zakładu 183 z 2częściowym włazem dowódcy.

Powtórzę, bo okres przedświąteczny, że żadne kalki na dziś dorabiane nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już czy dokladnie tutaj, ale opis kalki wyglada następująco:

 

W części pierwszej znajdziecie następujące pojazdy :

1) T34 N106, wóz z plutonu rozpoznawczego I Pułku Czołgów 04.1944

2) T34 N128, pojazd 2 kompanii, 1batalionu IBP spalony pod Żabinkiem 1945.

3) T34 N122 pojazd z 2 kompanii, 1batalionu IBP, rejon Żabina 1945.

4) IS 3 jeden z dwóch polskich pojazdów, sfotografowany podczas ćwiczeń w latach 50-tych. Obecnie pojazd znajduje się w zbiorach MBP.

5) T34 wieża hexagonalna, N117, pojazd dowódcy 3 plutonu, 1 kompanii, 1batalionu IBP, forsowanie Bzury 1945.

6) T34 wieża hexagonalna, N210, pojazd z 1 kompanii, 2batalionu IBP, przeprawa przez Bzurę, 1945.

7) T34 wieża hexagonalna, N235, pojazd z 2plutonu, 3 kompanii, 2pułku czołgów dowodzony przez chor. Krzysztofiaka, przeprawa przez Wisłę 1944.

8) IS 2 , N414, 4PCzC, Wał Pomorski 1945.

9) T34-85 RUDY 102, wóz IBP, na podstawie pojazdu wojennego z odcinka pt” Brzeg morza”

10) T34-85 N214, 2 pluton, 1kompania, 2 batalion czołgów IBP, Gdynia 1945.

11) T34-85 N1000, wóz produkcji zakł. 112 z wieżą tzw 8-cześciową należący do dowódcy IBP ppłk Malutina, Wał Pomorski, Mirosławiec–Gdańsk 1945.

12) Willys Yeep,” Za wolną Polskę”, IBP Gdańsk 1945.

13) IS 2, N422, 4PCzC, Wał Pomorski 1945.

14) IS 2, N433, 4PCzC, Wał Pomorski 1945.

15) SU57, N509, 7 Samodzielny Dywizjonu Artylerii Samobieżnej , Operacja Berlińska.

16) Willys Yeep, F-0-30-14, najprawdopodobniej należący do 4PCzC. Pomorze 45.

17) Drogowskaz „ Warszawa 14”

18) T 70M, N245, IBP, 4 kompania, 2pułk czołgów, przeprawa przez rzekę Wisłę 1944.

19) F-0-33-69 Studebacker z kolumny transportowej 4 DP im J. Kilińskiego. Jastrowie 1945.

20) SU76M, N515 , 27PAS (4 bateria), I Korpus Pancerny, maj 1945.

21) SU85 N321, 13PAS, wóz dowódcy 2 baterii, kpt M.Biedieńczuka, Friedersdorf 1945.

22) SU85 N324, 13PAS , obecnie pojazd MWP w Warszawie.

 

Porównaj proszę zdjęcia z odcinka, Rudego zatopionego w błocie przy grobie Olgierda, a potem zarzucaj mi rozbieżność. Ja przyjmuję każdą uwagę, po to by te kalki bawiły wszystkich, nie tylko mnie. Cenię sobie konkretne uwagi, takie jak Huberta, za którą dziękuję. Dzięki Hubertowi kalka została poprawiona. Wysyłkę masz gratis, tylko się przypomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drobne uwagi:IS-3 orzeł do poprawy, powinien być standardowy malowany szablonem, T-34 nr.235 mniej więcej taki kształt cyfr tylko z tyłu, z boków wieży analogicznie jak 236,237.T-34-85 nr.214 z tyłu wieży nr. namalowany prosto. SU-76 malowanie po lipcu 1945, orzeł w czerwonym kręgu. Su-57 malowanie hipotetyczne- brak zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Daniel, znamy się to napiszę, że trochę marudzisz , ale po kolei.

Zdjęcie 111 lokalizuje numer z tyłu wieży, i szacunkowo pokazuje gdzie był numer z boku i że był orzeł. Co tam widzisz więcej ? Nic. Chyba, że masz jakieś nowe nieznane mi fotki, ale raczej mamy dostęp do tego samego żródła i tych samych Kolegów.

IS 3 z N112 owszem pokazuje i numer i orła, typowego już dla LWP, bardzo podobnego do tego jaki był na IS2, a którego zamalowałem ;-) i jaki nadal jest na IS3.

T34-76 z N235, mamy zdjęcie z tyłu pewne i kilka zdjęć boków, w tym z fragmentem numeru z prawej burty, nigdzie całego, chyba, że masz coś nowego. Na wydanej kalce cyfra 3 z prawej burty jest inna, ten zaprezentowany zrzut powstał trochę wsześniej, przed ostatecznym szlifem.

Znam zdjęcie 214 z Gdyni znad morza. Doprowadziłem rysującego kalki Darka do szaleństwa. Jakość jest taka, że owszem widać, że tam jest numer, ale jakiekolwiek próby powiększenia tego w celu odrysowania były bezsensowne. Nawet @ndrew nie ma go w lepszej jakości. Myślisz, że nie pytałem. Jeśli zrobisz ten numer na podstawie dokumentacji wstawię do kolejnych wydań.

Co do SU76 masz rację, zdjęcia PAP sam przecież wstawiałeś na Forum, chociaż ja mam w trochę lepszej rozdzielczości.Ta akurat kalka jest już wydana w 1-25 i poprawię to tło dla innych skal.

SU 57 to model opracowany w kartonie przez Mariusza Kitę, od niego dostałem kalkę, jest dedykowana temu modelowi, więc w nią nie ingerowałem, bo to opracowanie Autora.

Pozdrawiam Ciebie i czekam na uwagi, ale przed drukiem, przed drukiem, bo kalkę pokazywałem na kilku forach, na których bywasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wiesz że marudzenie często pomaga w ustaleniu prawdy merytorycznej. Wiesz mi, że IS-3 nr.111 miał identycznego orła jak 112. Parę lat temu miałem możliwość obejrzenia foty 111 z boku, niestety starszy pan nie dał się przekonać, aby chociaż zrobić skan. Rok temu ponownie ponowiłem próbę i się okazało,że właściciel zdjęcia zmarł, a rodzina rzeczy po nim wywaliła na śmietnik. Pozdrawiam Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka wolnych orzełków w zestawie to zostanie furtka.Są też zdjęcia obu IS ów i nie mają one żadnych oznaczeń. Tak jak pisalem w kolejnym wydaniu będzie 112 z orłem "muzealnym".Dołożę go do kalki w 35 i 72.

Pozdrawiam i jak pisałem, proszę odzywaj się wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Kolegów zainteresowanych kalką do skali 1-72 - czy zostawić w zestawach kalki z licznikami do Halftrack`ów czy je usunąć?

Pracuję nad rozmieszczeniem kalek, tak by można jest swobodnie wyciąć z arkusza i już wiem, że muszę to wszystko porozsuwać, bo inaczej będziecie psy na mnie wieszać. Samo proste przeskalowanie tak zmniejsza odległości, że wycięcie poszczególnych elementów było by karkołomnym zajęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obserwuję i jestem zdziwiony, że nie ma chętnych na kalki w 1:35. Ja jestem mega nastawiony pozytywnie na zestaw w 35-tce zwłaszcza pakiet do pojazdów gen. Maczka. A gdyby jeszcze coś z roku 45 czasu "wyzwalania" zachodnich rubieży naszego kraju było to w ogóle byłoby super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co forum to preferencje.

Na Pancernym Klinie chętni są na 35. Postaram się to ogarnąć i nikogo nie zgubić, ale jak masz tam konto to bardzo prosze wpisz się.

Daniel, raz jeszcze podziękuję, że mnie podrażniłeś, okazało się to twórcze. Znalazłem metodę na pikselozę i będzie kalka na 214 z tyłu i T34-85 N217 na prawą burtę. Orła z IS 2 zwymiarowaliśmy z Maćkiem przed nowym numerem więc i is 3 będą miały takiego orła. Rzutem na taśmę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obserwuję i jestem zdziwiony, że nie ma chętnych na kalki w 1:35. Ja jestem mega nastawiony pozytywnie na zestaw w 35-tce zwłaszcza pakiet do pojazdów gen. Maczka. A gdyby jeszcze coś z roku 45 czasu "wyzwalania" zachodnich rubieży naszego kraju było to w ogóle byłoby super!

 

Kalki do pojazdów gen. Maczka w skali 1:35 systematycznie uzupełnia w swojej ofercie TORO Model, są one łatwo dostępne i maję ugruntowaną jakość. Trudno więc będzie zaskoczyć potencjalnych nabywców jakimś newsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namawiałem Tomka, którego znam od lat na wspólne przedsięwzięcie, ale się nie zdecydował.

To raczej Ciebie, Piotrze (jak wówczas zrozumiałem) przeraziły koszty i minimalny nakład wynikający z technologii...

A druk jednostkowy - niestety nie jest wpełni jakościowo zadowalający (przynajmniej z mojego punktu widzenia) głównie z powodu ograniczeń technologicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tomku, wtedy minimalny nakład 500 szt do skali 1-25 wydawał się chybionym pomysłem, jest tak nadal, ale czasy się zmieniły i drukarnie także inaczej podchodzą do Klientów, a minimalne wymagania się obniżyły. Ja nie chiałem 500szt, Ty nie za bardzo widziałeś sens w 1-25 :-), pewnie, że żałuję, bo trochę czasu od Świętoszowa minęło.

Pozdrawiam Ciebie świątecznie, Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przenieść wszystkie pojazdy z kalki 1-25 + dodatkowe luźne godła, orły, napisy eksploatacyjne, tonażówki, etc. Kalki zostały na nowo poukładane, zostały do podmianki pojedyncze numery w 217, 214 i orzeł w w IS3.

Jak to zrobię, to pokażę to co przygotowalem w 35 i 72. Po kilku dniach, czekając na Wasze uwagi co jeszcze zmienić, wypuszczę kalki do druku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach, czekając na Wasze uwagi co jeszcze zmienić, wypuszczę kalki do druku.

To ja bym jeszcze raz poprosił o "Rudego" z odcinków 11-13. W tych odcinkach wystąpił T-34 z fabryki 183, czyli taki jak w modelu Revella (wieża spłaszczona po bokach i w prostokątnym załamaniem spawu w okolicy orzełka). W odcinku 8 była wieża bez spłaszczeń i skośnym spawem, czyli fabryka 174. Nie zapomnij o "łapkach" na lufie.

 

 

Nie czytasz uważnie. Od nowa kalek już nie będziemy robić .Tylko niewielkie korekty.

Pancernych lubię, ale na pamięć numerów odcinków nie kojarzę. Możesz zdjęcia podesłać?

Bardzo bym chciał zobaczyć te wieżę z zakł. 174

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoniliście mnie przed świętami, ale skoro obiecałem to i pokaże pod choinką prezent.

Poniższe jpg ukazują inne niż w 1-25 ułożenia kalki.

Poprawiłem zgodnie z sugestiami scammela, IS 3 i T34-85 214.

Nie doczekałem się zdjęć Rudego z zakładu 174, bo pewnie ich nie ma, dlatego temat idzie ad acta.

Jeszcze kilka dni kalki poleżą, czekam na sugestie KOREKT, nie nowych kalek, co powtórzę po raz kolejny.

Pozdrawiam świątecznie Piterpanzer

SKALA 1-72

PHA_WP_part1_1-72scale.jpg?t=1419441940

 

PHA_WP_part4_1-72scale.jpg~original

 

SKALA 1-35

PHA_WP_part4_1-35scale.jpg?t=1419441936

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedzieliście mi czy zostawić, czy usunać liczniki do halfow.

Nie wiem jak bedzie z pasowaniem do modeli w skali 72 i 35, poniewaz byly pasowane pod kartonowki w 25. Czy beda Wam potrzebne i uzyteczne zobaczymy i przy kolejnych edycjach zdecydujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.