Jump to content
chudyhunter

U-Boot VII/C 41 Revell 1:144

Recommended Posts

Na święta dostałem komplet małych wierteł i chyba będzie okazja z nich skorzystać

tylko pamiętaj - najlepsze wiercenie ręcami własnymi

Może i z elektryką szybciej ale przy takiej robocie to jak temperowanie ołówka ciupaszką

Czyli mówisz, że ten sprzęt się nie nada :P

wiertarka-stolowa-kolumnowa-niemiecka-380v-flender-2370174551.jpg

A tak na serio mam dremela, ale jakoś nie jestem zwolennikiem takiego wiercenia, przy tak precyzyjnej robocie. Ma ktoś może jakieś fotki VIIC41 ? W necie jakoś strasznie mało tego

Dremel jest fajny ale tylko w wersji z regulacją obrotów. Ja używam zwykłego uchwytu na wiertła kupionego wieki temu w Martoli za 5 zeta.

Ma ktoś może jakieś fotki VIIC41 ? W necie jakoś strasznie mało tego

Może uda mi się pomóc bo sporo mam w tej tematyce makulatury (nie licząc GB w wersji cyfrowej) - napisz tylko co cię konkretnie interesuje na PW. A jak ja nie znajdę u siebie to BALROG na bank będzie to miał

Okręt jeszcze nie wyszedł w pierwszy rejs, a już Alianci zaatakowali ( teściowa ). Straty - tylny lewy ster. Czy ktoś miał by taki na zbyciu, z wielka chęcią odkupie W przeciwnym razie czeka mnie ręczna robota.

Pozostało jeszcze malowanie, ale barierki skończone Teraz będzie trzeba popracować nad linami

20150215_113842.jpg

20150215_113824.jpg

20150215_113807.jpg

Podgladam podglądam , sam sie za niego wziałem

Okręt jeszcze nie wyszedł w pierwszy rejs, a już Alianci zaatakowali ( teściowa ). Straty - tylny lewy ster

Może to stoczniowa dywersja antynazistów

Chociaż teściowa też czasem potrafi zrobić większe spustoszenie niż eskadra Lancasterów

... już Alianci zaatakowali ( teściowa ). Straty - tylny lewy ster.

Jakaś akcja odwetowa planowana jest...?

Jakaś akcja odwetowa planowana jest...?

Chciałbym, ale że tak powiem, to ja stacjonuję w jej porcie, więc chyba będzie trzeba przyjąć pokornie na klatę

A tym czasem tylne olinowanie, będzie trzeba jeszcze dorobić izolatory

20150218_000654.jpg

20150218_000623.jpg

U-boot skończony i prezentuje się tak

20150224_140629.jpg

20150224_140643.jpg

Żarcik Ostatnio znalazłem przy robieniu porządków tego u-boota ) Z braku plastiku jakiej 15 lat temu wziąłem kawałek deski i przy pomocy noża do tapet wystrugałem to cacko :P Parę elementów już dano odpadło, ale jeszcze jakoś się trzyma

Co do tematu z braku czasu prace przebiegają baaaardzo powoli

Dzieje, dzieje Zrobiłem olinowanie, ale teraz mam dylemat z czego zrobić izolatory. Próbowałem już z różnymi klejami, ale jest kicha. Myślałem już nawet o ciężarkach ołowiowych z wędkarskiego, ale są minimalnie za duże. Kurde no nie wiem :P

Lina bardzociemnoszara albo czarna, izolatory butelkowo-zielone albo butelkowo- brązowe, bo i tworzywo to samo, ino bez zawartości

Izolatory zrobione z modeliny Model właściwie w 98 % skończony. Trzeba jeszcze tylko popracować nad paroma szczegółami

20150517_172219.jpg

20150517_172244.jpg

Nie za duże trochę? kształtem powinny być wyciągnięte bardziej. Czemu nie zrobiłeś sobie z wikolu? możesz kontrolować wielkość i kształt w trakcie nakładania.

Nie to żebym sie czepiał, ale szkoda byłoby zeszpecić tak sympatycznie zwraczony okręt tymi wielkimi kulami

Walcz dzielnie

wikol albo green stuff - ja z tego będę próbował zrobić