Skocz do zawartości

USS Missouri BB-63 1:350


manito9

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przepraszam, że tutaj piszę ale czy kolor jaki kolega manito9 wykorzystał w powyższym modelu (nadbudówka i część burty nadwodnej) będzie odpowiednia do japońskiego Musashi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jest updacik !

 

Zrobilem rufowa czesc pokladu rakietowego (tak go nazywam bo nie wiem jak sie nazywa profesjonalnie a ma wyrzutnie BGM-109 Tomahawk). Bardzo by mi zalezalo na Waszych opiniach na temat tego jak wyszly wyrzutnie (x4) i dwa radary - Mk.37 Gun Director i Mk.38 Gun Fire Controll System.

 

Ogolnie jestem zadowolony i mysle ze jest ok, ale jak macie jakies sugestie to piszcie i komentujcie jak zawsze !

 

2015-01-11153653_zps718ffbf7.jpg

 

2015-01-11153823_zpsdc75435d.jpg

 

2015-01-11153856_zps4857b5ac.jpg

 

2015-01-12175027_zps62ebb338.jpg

 

2015-01-12175400_zpsbde77cb5.jpg

 

2015-01-12181624_zps00a1c58d.jpg

 

2015-01-12181638_zpsc9529621.jpg

 

2015-01-12181643_zps9186968c.jpg

 

P.S.

Ucze sie robic fotki makro :P - chyba jest ciutke lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładnie ładnie, nie to co u mnie :/ chyba mam kiepski klej bo używam kropelka/super glue/joker gęsty. niby są dobre ale nie wiem..może czas zmienić klej do blaszek..

 

PS. coraz bardziej przekonuję się do tego szarego koloru nadbudówki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marcin - dlubie i dlubie

 

Drozdek - klej Ca polecam Tamiya CA Cement - Gel Type, jest super bo jest w zelu, nie rozlewa sie i dosc wolno zastga wiec mozna przesunac/poprawic.

 

Tak sobie patrze na te wyrzutnie Tomahawkow i sobie mysle ze postrzelal bym sobie z tego , a przynajmniej byl na pokladzie jak odpalaja :)

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ładnie ładnie, nie to co u mnie :/ chyba mam kiepski klej bo używam kropelka/super glue/joker gęsty. niby są dobre ale nie wiem..może czas zmienić klej do blaszek..

 

PS. coraz bardziej przekonuję się do tego szarego koloru nadbudówki :P

 

Ten "Dark Sea Gray" do japonca bedzie mega gicior, ja troche przekombinowalem malujac nim amerykanca ale jez sie stalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wow... Taka zabawa w 1:350 z blaszkami, pokładem to chyba drogo kosztuje, ale efekt Chyba wezmnę sobie kredyt i walne jakiegoś banzaia w tej skali

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to pewien koszt, ale mi zrobienie takiego kolosa (tak mowie bo Missouri ma 94,5cm dlugosci !!! ) mi zajmuje okolo roku wiec mysle ze jest do zaakceptowania - a jak sie przylozysz to efekt koncowy bedzie zapieral dech w piersiach, takze zapraszamy do dlubania

 

Pozdro.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak sobie dlubie przy tym Missouri i postanowilem ze dla zainteresowanych przedstawie ciekawostke historyczna (jako ze sam sie pasjonuje amatorsko historia)

 

Otoz ludzie czesto blednie mysla i odpowiadaja zapytani gdzie i kiedy zakonczyla sie 2 wojna swiatowa, ze stalo sie to podpisaniem aktu kapitulacji 7 Maja 1945 w Berlinie gdzie w imieniu 3 rzeszy podpis zlozyl Szef Sztabu Dowodzenia Wermahtu gen. Alfred Jodl. Otoz nic bardziej mylnego !

 

2 wojna swiatowa zakonczyla sie podpisaniem aktu bezwarunkowej kapitulacji przez Cesartwo Japoni, 2 wrzesnia 1945 gdzie.... ???.... na pokladzie USS Missouri BB-63 zacumowanego na wodach zatoki Tokijskiej

 

A tu pare ciekawych fotek z tej uroczystosci :

 

Japonska delegacja rzadowa przybywa na nabrzeze

 

japonskadelegacjarzadowa_zps4d025b8c.jpg

 

Japonski Minister Spraw Zagranicznych Mamoru Shigemitsu z przedstawicielami rzadu i naczelnego dowodctwa cesarskiej armii

 

2_zps70d293f6.jpg

 

Podpisanie aktu bezwarunkowej kapitulacji (fajnie oddaje skale wielkosci wiez artylerii pokladowej )

 

3_zpsea987b94.jpg

 

Swiadectwo uczestnictwa w podpisaniu Aktu Kapitulacji Cesartwa Japoni, oficjalnie konczacego 2 wojne swiatowa - USS Missouri, Tokyo Bay

 

1_zps29504b48.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrob experyment, zapytaj sie 10 losowo wybranych osob na ulicy gdzie i kiedy zakoczyla sie IIWW, zobaczysz jaki jest stan wiedzy...niestety. W kazdym razie chcialem tylko wstawic pare fajnych fotek z wydarzenia zwiazanego z okretem ktory buduje (i zaznaczylem ze dla zainteresowanych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrob experyment, zapytaj sie 10 losowo wybranych osob na ulicy gdzie i kiedy zakoczyla sie IIWW, zobaczysz jaki jest stan wiedzy...niestety. W kazdym razie chcialem tylko wstawic pare fajnych fotek z wydarzenia zwiazanego z okretem ktory buduje (i zaznaczylem ze dla zainteresowanych).

Jak ostatnio widzialem sonde wsrod mlodych ludzi na ulicach Warszawy w trakcie ktorej pytano, gdzie lezy Kopenhaga to mi wlosy stanely deba

Obawiam sie, ze na te 10 osob moze jedna wspomnialaby o Berlinie w maju 1945, zadna o wrzesniu na Dalekim Wschodzie, natomiast otrzymalibysmy 9 wielce uciesznych odpowiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrob experyment, zapytaj sie 10 losowo wybranych osob na ulicy gdzie i kiedy zakoczyla sie IIWW, zobaczysz jaki jest stan wiedzy...niestety. W kazdym razie chcialem tylko wstawic pare fajnych fotek z wydarzenia zwiazanego z okretem ktory buduje (i zaznaczylem ze dla zainteresowanych).

Jak ostatnio widzialem sonde wsrod mlodych ludzi na ulicach Warszawy w trakcie ktorej pytano, gdzie lezy Kopenhaga to mi wlosy stanely deba

Obawiam sie, ze na te 10 osob moze jedna wspomnialaby o Berlinie w maju 1945, zadna o wrzesniu na Dalekim Wschodzie, natomiast otrzymalibysmy 9 wielce uciesznych odpowiedzi :P

 

I wlasnie o to mi chodzi !! , ilu z respondentow (chyba tak sie to mowi, sorki jak nie bo juz wiele lat nie mieszkam w Polsce i bardzo zadko pisze po polsku) by skojarzylo zatoke Tokijska i USS Missouri z koncem IIWW ??

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie zastanawiam gregor jak to ugrysc, ogolnie jestem zwolennikiem bardzo delikatnego waetheringu, wiec na pewno nie bede robil na burtach zadnej masakry bo mi sie to najzwyczajniej nie podoba. Jedyne na co sie chyba skusze to delikatne zacieki z rdzy pod kotwicami. Natomiast jesli chodzi o nadbudowki to tez postaram sie delikatnie i chyba bede robil po tym jak zloze kazda wieksza czesc, a przed przyklejeniem. Teraz np. zrobilem ten symaptyczny kominek i sie zastanawiam jak go przybrudzic delikatnie

 

A tak wogole to jak masz/macie jakies dobre rady odnosnie weatheringu to bede wdzieczny za kazda podpowiedz bo do tej pory raczej robilem czysciutkie okrety, prosto ze stoczni.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mowie bo Missouri ma 94,5cm dlugosci !!!

 

Tym oto zdaniem coraz bardziej nakłaniasz mnie do kupna tego okrętu a ostateczne zdanie podejmę gdy zobaczę cały skończony więc się staraj! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mowie bo Missouri ma 94,5cm dlugosci !!!

 

Tym oto zdaniem coraz bardziej nakłaniasz mnie do kupna tego okrętu a ostateczne zdanie podejmę gdy zobaczę cały skończony więc się staraj! :P

 

Missouri miał 270m długości, więc jego długość w skali 1/350 to około 77cm !! Trochę logiki Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.