Skocz do zawartości

USS Missouri BB-63 1:350


manito9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam All,

 

Jakis czas temu zaczalem moj nowy projekt od Tamki - USS Missouri w 350. Na poczatku myslalem ze nie bede robil relacji, ale cos mnie tknelo i zmienilem zdanie bo dawno tu na forum nie widzialem jakiegos porzadnego potworka w 350 .

 

Ponizej fotki tego co do tej pory zrobilem (kadlub pomalowany, waly i sruby no i poklady zrobione prawie - jeszcze troche poprawek zostalo), wiem ze wiekszosc z Was nie lubi amerykancow, tylko z reguly IJN, albo niemce/ruski.

 

Bede bardzo wdzieczny za wszystkie komentarze i wskazowki, siebie bym okreslil raczej jako srednio zaawansowanego amatora, wiec prosze o duzo wyrozumialosci, ale kazda konstruktywna krytyka mile widziana.

 

2014-12-19124318_zpsd36bae4c.jpg

 

2014-12-19124348_zpsba69b3ec.jpg

 

2014-12-19124344_zps7efce1c0.jpg

 

2014-12-19124341_zps40ba32e2.jpg

 

2014-12-19124331_zpsa15d833a.jpg

 

2014-12-19124328_zps6d92e765.jpg

 

2014-12-19124325_zps23a82d87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zasiadam w pierwszym rzędzie i oglądam Bardzo zaciekawił mnie kolor pokładu i nadbudówki, mam na myśli ten szary. Mógłbyś podać firmę i numer? Również buduję kolosa w 1:350, mianowicie Musashi, jakbyś chciał to zapraszam do warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie !

 

Drozdek - ten kolor to Vallejo Air 71.048 Dark Sea Gray, daje zajebista glebie szarosci i uwielbiam go na linie nawodna/nadbudowki, i wogole wszytskie Vallejo Air sa super zarowno do aero jak i do poprawek pedzelkiem. A co do Musashi to jest na mojej liscie to-do . Wklej linka do Twojej relacji ze stoczni, z przyjemnoscia poogladam.

 

2014-12-19151354_zps77b95f3a.jpg

 

Pozdro,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za ciemny on jak na Hamerykanca??? Bardziej toto przypomina kolor uzywany przez japoncow.....

Mysle ze najwiecej jest niemcow i japoncow bo po prostu najwiecej jest porzadnie wydanych modeli z tych nacji. Ja tam osobiscie nie mam uprzedzen, pożądliwie spogladam na dragonowskiego Gearinga i Independence'a

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chyba się skuszę na tę farbę gdy będę przemalowywać Musashi na końcu już

 

Warsztat: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=89&t=45257

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gala - moze i ciemny, bo fakt prawie brunatny, ale wiesz co... mi sie zajebiscie podoba i fajowo wyglada na statku :P

 

P.S.

Dzieki za opinie o moim Warspicie, wiem ze linki nie sa idealne i wash-a brakuje, ale duzo sie na nim nauczylem (mam nadzieje:D).

 

Na Missouri wash bedzie, ale delikany.

 

2014-12-19154928_zpsb4f57f9d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Malowanie z jakiego okresu? Sądząc po deskowaniu rufowego pokładu to czasy powojenne. US Navy stosowało jasno szary na powierzchniach bocznych...

Dokładnie, to malowanie powojenne więc powinno być jasno szare...

Ten kolor ciemno szary to niestety fantasia poetica...

 

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ostatnie dni uplynely mi na przygotowaniach do swiat, gotowaniu.... i mysleniu co zrobic z pokladem , oprocz tego ze myslalem to nawet "cos" zrobilem, ale to cos nie bylo zadnym szlifowaniem do gladkiego drewna ani zadnymi innymi cudami tylko...pobrudzilem go troche bardziej, zeby bylo troche bardziej rownomierno (fotka ponizej).

 

I teraz tak, wiem ze bedziecie na mnie psy wieszali za ten poklad i udzielali miliona rad co bym mogl z nim zrobic, ale , ale na zywo wyglada to duzo lepiej niz na zdjeciach (i to nie tylko moje zdanie), a nawet jak sie komus nie bedzie podobalo to trudno bo ja postaram sie caly okret zbudowac w koncepcji uzywanego ze wszelkimi oznakami (oczywiscie bez przesady, moze zaciekow z soli morskiej i alg nie zrobie, choc kto wie) ale brud na pokladzie i odrobinka rdzy jeszcze nikogo nie zabily

 

Dla podniesienia ducha dodam ze wszystkim ktorzy krytycznie oceniaja poklad (tak wiem, bardzo brudny !), postaram sie blachy i malowanie zrobic tip top

 

2014-12-25161357_zpsdae5347e.jpg

 

2014-12-25161402_zps48947352.jpg - wiem tu wyglada nierowno ale to dlatego ze lampka sie pali z jednej strony, od dziobu. Na prawde tyl nie jest ciemniejszy niz dziob.

 

Komentowac Waszmoscie !

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki spiton, mi tez sie podoba , ale widze ze ile ludzi tyle gustow bo pare postow wczesniej mi chlopaki zjebki wyslali, no ale nic cisniemy do przodu. Wczoraj zrobilem wszystkie mocowania cum dookola calego kadluba i kontynuuje prace nad drzwiami i bulajami, wrzuce jakis updacik jak skoncze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dla podniesienia ducha dodam ze wszystkim ktorzy krytycznie oceniaja poklad (tak wiem, bardzo brudny !), postaram sie blachy i malowanie zrobic tip top

....

Komentowac Waszmoscie !

No to komentujem...

Pokład kwestia gustu. Wg mnie za ciemny. Wykonanie natomiast świetne.

Jeśli ma być tiptop to musisz przemalować całość pow. pionowych na jasno szary. US Navy Grey

Chyba, że definiujesz to jako Missouri SF... Wtedy jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ok, maly updacik, moze i niewiele ale jak kazdy narzekam na brak czasu - to co udalo mi sie zrobic to tratwy ratunkowe, drzwi, schodki i troche orelingowalem pierwszy poziom. Tu taka mala reflekcja schodzacego ze z reguly relingi wszystkie robilem na calym okrecie na koncu ale dla Missouri zrobie wjatek bo te nadbudowki beda na prawde zlozone i rozbudowane i nie chce na koncu sie sztukowac i "wciskac" gdzies jakiejs barierki bo moze byc na prawde ciasno i niewygodnie.

 

2015-01-06211227_zps6e880e89.jpg

 

2015-01-06211149_zpsa871957f.jpg

 

2015-01-06211135_zps47787b08.jpg

 

Jak zawsze sorki za slabe fotki - fotograf ze mnie zaden :(

 

Pozdro.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ci idzie ja bym tylko przyzepil sie do jednego. Przy nastepnym modelu gdzie uzyjesz drewniany poklad zaszlifuj troszke plastyk bo za bardzo odstaje ten drewniany poklad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.