Skocz do zawartości

USS Missouri BB-63 1:350


manito9

Rekomendowane odpowiedzi

Ubrudzilem komin (delikatnie bo jak mowilem nie podoba mi sie jak jest za mocno, i tak z pokladem troche przesadzilem :p), i pare fortek z lini produkcyjnej broni pokladowej/ rakietowej

 

2015-01-19194251HDR_zpscaad3407.jpg

 

2015-01-19194326_zps32350da4.jpg

 

2015-01-19194257_zps4a528df4.jpg

 

Nie moge sie doczekac az te Phalanxy zamontuje bo bialy, fajnie "zlamie" kolor reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Biedrony sa dla profesjonalistow, ja jestem amatorem i dopiero sie ucze sztuki modelarskiej :P

 

Poklad rakietowy i komin ten od rufy skonczone i wygladaja tak:

 

2015-01-21190848_zps0030e898.jpg

 

2015-01-21190901_zps19f06188.jpg

 

A tak na okrecie:

 

2015-01-21192335_zps61231c7d.jpg

 

2015-01-21192358_zpse65bb6f1.jpg

 

Moze byc czy tak se ?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie podoba bardzo wykonanie...

Sie nie podoba malowanie górnej częci komina - pod czarnym pasem... Troche za mocno i jakoś tak za sztucznie... może to tylko oświetlenie tak bardzo wykontrastowało efekt.

Może to rozbarwić albo osłabić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba i tak jak kolega wyżej napisał, lekko poprawić bo widać taki jakby pas tych brudzeń ;)

 

PS. Ta farba którą pomalowałeś nadbudówki idealnie nadaje się do okrętu podwodnego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli skladasz to do kupy to lepiej zrob co masz zrobic z brudem od razu, pozniej bedzie trudniej sie tam dostac. Ten syf na kominie lepiej byloby zrobic czyms bardziej zblizonym do czarnego (sadza). Nadal optuje za biedrona, nie jest to nic skomplikowanego, a zdecydowanie poprawi wyglad. Przy takiej bazie proponowalbym czarny, bialy, niebiski , fioletowy, zielony. Widze ze jezeli juz experymentujesz to od razu z grubej rury. Lepiej pomaluj sobie flaszke od coli na kolor bazowyi sprawdz jak cos wyglada na niej zanim chlapniesz na model. To ulatwia eliminacje niekoniecznie udanych pomyslow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny updacik - dziobowa czesc srodokrecia.

 

Tak wygladala w trakcie roboty:

 

2015-01-25155952_zps8ec27a7f.jpg

 

2015-01-25160039_zps6d08a085.jpg

 

A tak jak sie pojawily relingi i schodki:

 

2015-01-25211054_zpsf6801253.jpg

 

2015-01-25211108_zpsf4886f51.jpg

 

2015-01-25211117_zps28ab4538.jpg

 

2015-01-25211129_zps54b87166.jpg

 

I tak wiem wiem - zaraz odezwie sie armia krytykow, ze to nie tak, tamto nie tak, za duzo brudu, za malo, reling krzywy etc. etc. - a dla mnie i tak najwazniejsze jest dluubanie sobie przy modelu po swojemu i relaks z tym zwiazny sie dla mnie liczy najbardziej, a nie zeby byl idealny stosunek brudu do wieku i tym podobne pierdoly, bez urazy Panowie, dla mnie w tym sporcie liczy sie zabawa i relaks, ja tym nie zarabiam na zycie wiec nie mosi byc idealnie jak w ksiazce

 

Pozdro All !

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I tak wiem wiem - zaraz odezwie sie armia krytykow, ze to nie tak, tamto nie tak, za duzo brudu, za malo, reling krzywy etc. etc. - a dla mnie i tak najwazniejsze jest dluubanie sobie przy modelu po swojemu i relaks z tym zwiazny sie dla mnie liczy najbardziej, a nie zeby byl idealny stosunek brudu do wieku i tym podobne pierdoly, bez urazy Panowie, dla mnie w tym sporcie liczy sie zabawa i relaks, ja tym nie zarabiam na zycie wiec nie mosi byc idealnie jak w ksiazce

To bardzo ciekawe bo wcześniej pisałeś troszkę inaczej...

Bede bardzo wdzieczny za wszystkie komentarze i wskazowki, siebie bym okreslil raczej jako srednio zaawansowanego amatora, wiec prosze o duzo wyrozumialosci, ale kazda konstruktywna krytyka mile widziana.

 

No nic, powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam. Żądasz krytyki a nie chcesz na nią reagować. Rozumiem że każdy zaczyna z blaszkami. Mi też czasami krzywo wyjdzie. Poprawiam. Źle upapram komin/pokład też poprawiam. Zabawa zabawą ale jak wymagasz podpowiedzi i rad to bierz je pod uwagę. Nikt na forum nie będzie chciał bez sensu pisać jeżeli nie będzie kroków w kierunku poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadam tylko prosze i tylko o konstruktywna, czasem sie stosuje do proponowanych rozwiazan w niej zawartych a czasem nie - dosc latwe do ogarniecia czyz nie ? A co do pisania na forum i komentowania watkow to nie nie ogranicza sie ono tylko do krytykowania, ale tez do zwyklego wyrazania opini, dzilenia sie spostrzezeniami, pomyslami i doswiadczeniami i innych form dyskusji, a zawodowych krytykow odsylamy na forum dla zawodowych krytykow ( w czym zreszta Polacy sa mistrzami swiata) .

 

Peace,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem sie stosuje do proponowanych rozwiazan w niej zawartych a czasem nie - dosc latwe do ogarniecia czyz nie ?

Z tego co pamiętam byłeś krytykowany za kolor ciemno-szary, ubabrany pokład i komin, jednak wszystkie te uwagi zignorowałeś...

Więc jaki sens ma dawanie Ci rad i rozwiązań... Wychodzi na to, że nasze rady dla Ciebie jak sam napisałeś to pierdoły, czyż nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ironia, po prostu wiara ze ta brzydka cecha narodowa (krytykanctwo i narzekanie) bedzie silniejsza od nich i prawdziwy duch krytyka nigdy nie da im spokoju :)

Stary prosiles o rady i komentarze, ale kiedy wytykaja Twoje ewidentne bledy (np. SF kolor nadbudowek) to nazywasz to "brzydka cecha narodowa")? Czyli co? Chwalcie mnie albo spadajcie? To ja mam nadzieje, ze spadna.

Bye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ami nie unos sie, przeciez mozna sobie pogadac/ popisac i powymieniac sie opiniami I dlaczego nazywasz kolor nadbudowek bledem ? Bledem byloby to chyba gdybym robil model ktory ma byc 100% kopia (w skali) oryginalu, ale jak juz wspomnialem ja tak nie robie bo mi sie podobaja moje modyfikacje np. odcieni kolorow. Wiec nie do konca rozumiem czemu nazywasz to bledem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ami nie unos sie, przeciez mozna sobie pogadac/ popisac i powymieniac sie opiniami I dlaczego nazywasz kolor nadbudowek bledem ? Bledem byloby to chyba gdybym robil model ktory ma byc 100% kopia (w skali) oryginalu, ale jak juz wspomnialem ja tak nie robie bo mi sie podobaja moje modyfikacje np. odcieni kolorow. Wiec nie do konca rozumiem czemu nazywasz to bledem...

Alez ja sie absolutnie nie unosze Jestem wyluzowany jak stary balon

A co do "bledow" to ja nie jestem maniakiem ktory przesiedzi cala noc nad stosem fotografii, zeby ocenic, czy ten konkretny bulaj nie powinien byc 0.1mm bardziej w lewo, ale malowanie amerykanskiego okretu ewidentnie japonskim odcieniem szarosci (rozniacym sie baaaardzo od amerykanskiej wersji) to juz ciut za duzo

Stad tylko krok do pomalowania lotniskowca na sinokoperkowy braz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.