Skocz do zawartości

Błyskawica w odcinkach


dzidas71

Rekomendowane odpowiedzi

Sadzę , że działanie wydawcy jest ze wszech miar skierowane na zyski a nas mają....

Nie chcesz babrać się z Mirage , zrób sam , w miarę dobre plany są , miękkie i twarde PCV tanie i dostępne , któryś z numerów MM jako pomoc lub dodatek , a skalę sobie sam wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jurayship ma rację, są jeszcze Plany Modelarskie nr 85 wyjdzie taniej i lepiej niż TO jak mówisz "w odcinkach" Zwłaszcza, że gwarancji na ukazanie się wszystkich nie ma, były już takie przypadki. Początek się pewnie ukaże. Być może warto skorzystać z samych wręg? Mniej roboty, łatwy montaż - dalej....poważnie bym się zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niezły pomysł, bo cena całości byłaby absurdalna nawet dla największego miłośnika Błyskawicy :-( Swoją drogą to niezła sztuka "rozpisać" taki model na 140 odcinków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prenumeracie wychodzi małe 3500 PLN , 4 numery m-cznie ... małe 2.5 roku zbierania numerów. Plany Modelarskie 85 bym sobie raczej odpuścił , miałem na myśli raczej wydanie AJ-Press...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja również skusiłem się na zakup pierwszego numeru. Ale w celach czysto "naukowych". Materiały zawarte w tym wydaniu są zdecydowanie warte tych pięciu złociszy. Natomiast z zupełnie innej okazji zajmuję się "dziubaniem" modeli 3D naszych okrętów z lat 1948-2018. Trochę ich już zrobiłem, czego dowody ukazały się w kilku różnych publikacjach w ostatnich latach. Natomiast Burzę i Błyskawicę jakoś tak zostawiłem "na boku". Ale i je kiedyś powinienem zrobić. No i zaszalałem, czego dowodem będą dołączone dziś wieczorem obrazki. Jednym słowem zrobiłem modele 3D kadłubów obu tych niszczycieli, na podstawie publikacji AJ-press. Korzystałem z planów stoczniowych, ponieważ okazało się, że obecnie wykreślone linie teoretyczne nie zgadzają się z planem stoczniowym. Ale to inny temat

Modele 3D robię zawsze w skali rzeczywistej. Z tego mogę wykonać model "fizyczny" w dowolnej skali. Teraz ze względu na modę w postaci drukarek 3D, sądzę, że będę mógł coś takiego sobie wydrukować. Na razie w ramach "sprawdzania ścieżki"

zrobiłem koledze Conrada w skali 1/200. Wyfrezowane kopyto do wykonania formy dla kadłuba laminatowego. Obecnie walczę o wykonanie identycznego kopyta - czyli również 1/200, ale tym razem ORP Warszawa (pr. 61MP), z myślą o "podłączeniu go" do zapowiadanej wycinanki z GPM-u. A Błyskawica może będzie następna.

Pozdrawiam

jkrzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Swoją drogą, nawet jak ktoś jest bardzo chętny to chyba warto poczekać...

 

http://allegro.pl/bismarck-hachette-komplet-1-140-i5079713724.html

http://allegro.pl/bismarck-hachette-komplet-1-140-i5072966476.html

 

Z ciekawością obserwuję za ile pójdzie, ale będzie w całości, pewnie w znaczniej przystępniejszej cenie i z gwarancją, że wyszło do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą pewien poziom obeznania z allegro pozwala spokojnie stwierdzić, że jedyne znaczenie dla przebiegu licytacji ma ostatnie 60 sekund ;). A jak nikt nie będzie chętny (a pewnie trochę potrwa szukanie chętnego) to tym silniejszy argument za ominięciem zbieractwa odcinkowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.