Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o pojazdach NATO


Shilka (Robert T.)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Interesuje mnie jakie zastosować barwy w kamuflażu pustynnym(i nie tylko) pojazdów amerykańskich a jakie brytyjskich.Chodzi mi o to które z dostępnych farb najlepiej do tego pasują(wyłącznie akryle)prosiłbym o podanie symboli.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 272
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A o kturą wojnę w zatocę Ci chodzi?? Jeśli o drugą, to proponuje Pactre A25 na pojazdy amerykańskie.

Witam!

Głównie chodzi mi o wojnę aktualną.Myślałem o tej Pactrze,a jak w tej materi przedstawiją się angole? Moje pytanie o barwy bierze się stąd że każdy producent modeli podaje wg. własnego uznania np. Revell czy Dragon-po porównaniu wychodzi co innego.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z amerykanami to jest troszkę problem bo używają więcej niż jednego koloru. Pojazdy z 2003 roku były na szybko przemalowywane w barwy pustynne ( nie wszystkie z resztą ), głównie w warsztatach polowych stąd dość duża różnorodność odcieni piaskowego od czegoś a la dunkelgelb wehrmachtu po wpadający w jasno czekoladowy a la Humbrol 118.

Standaryzowany kolor o nazwie Coyote Tan pojawia się pdopiero na pojazdach budowanych na misje iracką np. na zestawach dopancerzenia dla HMMWV i jest to dość jasny kolor, coś w przybliżeniu do Humbrola 148 lub 121. Wiem, że numerki nie są od farb akrylowych ale może to już będzie dla Ciebie jakaś pomoc.

 

Samo zestawienie kolorów podał mi amerykański kolega który pół roku w Iraku spędził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z amerykanami to jest troszkę problem bo używają więcej niż jednego koloru. Pojazdy z 2003 roku były na szybko przemalowywane w barwy pustynne ( nie wszystkie z resztą ), głównie w warsztatach polowych stąd dość duża różnorodność odcieni piaskowego od czegoś a la dunkelgelb wehrmachtu po wpadający w jasno czekoladowy a la Humbrol 118.

Standaryzowany kolor o nazwie Coyote Tan pojawia się pdopiero na pojazdach budowanych na misje iracką np. na zestawach dopancerzenia dla HMMWV i jest to dość jasny kolor, coś w przybliżeniu do Humbrola 148 lub 121. Wiem, że numerki nie są od farb akrylowych ale może to już będzie dla Ciebie jakaś pomoc.

 

Samo zestawienie kolorów podał mi amerykański kolega który pół roku w Iraku spędził...

 

Witam!

Dzięki za bardzo konkretną odpowiedź !Właśnie o coś takiego mi chodziło!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Szanowni Koledzy Forumowicze,

Zwracam się z pytaniem, czy ktoś z Was ma może numery farb potrzebne do malowania współczesnych francuskich pojazdów wojskowych, zarówno kamo europejskie jak również pustynne.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na temat malowania pojazdów francuskich tutaj jest artykuł:

Schemat 1

Schemat 2

Schematy malowania wraz z kolorami farb na przykładzie Leclerca Tamiyi są pod tym linkiem:

Schemat Leclerc

Co do farb to Valleyo ma w swojej ofercie farby dedykowane do francuskiego kamuflarzu.

Valleyo. Co do zgodności barw to trudno mi się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamuflażu pustynnego, to zależy, czy chcesz robić LAV z Pustynnej Burzy czy np. z OIF. Bo do tego pierwszego to nadają się Pactra A118 US Gulf Armor Sand albo Model Master 4812 US Army/Marines Gulf Armor Sand. A do drugiego malowania to Pactra A123 Pale Stone (FS 33531) albo MM 4720 Sand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Model Master 4812 US Army/Marines Gulf Armor Sand mógłby pasować do challengera II z op. Telic?

No nie bardzo. Brytyjski kolor jest inny od amerykańskiego - taki bardziej żółty. Niestety nie wiem, jaka farba by pasowała.

 

Gdybyś jeszcze podał mi farbę strykera

Według tego, co jest napisane w poniższym linku, to najlepsza powinna być Tamiya XF-67 NATO Green:

http://www.network54.com/Forum/47209/thread/1193668303/Paint+Fading+%26amp%3B+Correct+Colour

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do was - modelarzy o prośbę jaką farbę najlepiej kupić jak w temacie do nakładania pędzelkiem (matowa). Chodzi mi o OIF lub Pustynna Burza. Firma i kod.

 

P.S.

Przy okazji - trójbarwne malowanie NATO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w większości możesz się posłużyć zdjęciami abramsa M1A1D lub Aim, zasadnicze różnice to wieżyczka dowódcy, Vapor Compresssion system unit i kilka elementów z tyłu czołgu. A to czym mogę pomóc.

 

To A2, ale nie SEP, inny Vapor Compresssion system unit:

http://www.arcent.army.mil/cflcc_today/2005/july/images/jul03_08/08_05.jpg

 

A oto inne

37558c59494fb1a8.jpg

8fc8ffdac64477a3.jpg

2e46d40eb44dda0b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Towarzyszki i Towarzysze.

 

poszukuję zdjęć czołgu Abrams z takimi "rurami" doprowadzającymi powietrze oraz z kominem wydechowym wraz z przykładami malowań. Od razu piszę, że gugelski mi nie pomógł.

Kupiłem model takiego w skali 1/144 i jest tylko wydech, a nie ma wdechu i nie wiem jak go zamontować. wiem tylko że z lewej strony koło wieży i nic ponad to. Będę dźwięczny za pomoc.

chodzi o coś takiego:

6f553e0a57d29026m.jpg

rysunek pochodzi z publikacji M1 Abrams in Action wyd. Squadron Signal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.