Skocz do zawartości

Hawker Hurricane -z gwiazdowym silnikiem Hobby Boss 1/72


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

W modelarstwie chyba najbardziej lubię cięcie piłą i przerabianie. Malując zbiorniki dodatkowe do Shindena odrzutowego, jakby przypadkiem odpiłowałem przód od garbuska... i tak jakoś samo poszło ,-))

 

0aeeca59205832b3.jpg

 

c9c010388d34545a.jpg

 

Czemu tak ?

Szturmowiec z silnikiem gwiazdowy jest lepszy od wrażliwego silnika rzędowego ,-))

 

Nie mam jeszcze pojęcia w jakim malowaniu będzie. Sugestie mile widziane ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierścień jest zrobiony z dwóch pierścieni B-17. Zmieści się pod nim wszystko ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B-17? Nie za bardzo odleciałeś?

Ja bym proponował prototyp alter-hurry'ego z konkursu na przyszły samolot myśliwski dla RAF. Czyli Bristol Mercury VIII lub IX pewnie, i owiewka silnika z Gladiatora może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B-17? Nie za bardzo odleciałeś?

Ja bym proponował prototyp alter-hurry'ego z konkursu na przyszły samolot myśliwski dla RAF. Czyli Bristol Mercury VIII lub IX pewnie, i owiewka silnika z Gladiatora może?

 

Silnik B-17 był b.podobny od stosowanych w ZSRR gwiazdowych silników Szwetsowa. Jakiś ślad do białogwardyjskiego produkowanego na Syberii Uragana Mk.IIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam bardzo - ale chciałbym zapytać kolokwialnie - "co chciał powiedzieć poeta" - 'o co chodzi??????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem o Ruskim, ale jako stary rusofob, a obecnie rosyjski agent trochę się mityguje. Rozważam tez Australie albo Finlandie ,-))

 

Gonzo. Ciebie nie zamierzam bajerować. Idea powstała błyskawicznie i jeszcze szybciej została zamieniona w czyn. Bardziej dopasowywałem dostępne w pudle osłony silnika niż zastanawiałem się nad porządnym "politycal fiction". Idea jest taka, ze Merlin to deficytowy towar, a "garbus" to gówno nie myśliwiec, i powstała idea zaopatrzenia go w jakiś dostępny silnik gwiazdowy i przerobienia na szturmowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na długość to luzik. Za tym pierścieniem będą jeszcze żaluzje. Rury wydechowe tez będą kozackie ,-)) Jak ja lubię takie przeszczepy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Rozważam tez Australie albo Finlandie ,-)).

 

Fińczyki mieli fantazję i smykałkę do kombinowania. Znowu może być motor Szwetsowa. Zdobyczny. Chociaż mocy będzie trochę brakować. Jakbyś mu jeszcze dodał turbosprężarkę od B-17, to może by polatał. Tylko skąd ją wziąć w Finlandii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, szturmowikowi sprężarka na c.. potrzebna jest ,-))

 

Gonzo. To jest hobby boss. Grubośc ścianki 3 mm ,-))Uciąłem przed ścianą ogniową ,-)) Po to, żeby mieć na czym lepić green staffem ,-))

Ale luz. Stary Pitoń to zawodowy inżynier. Będzie dobrze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadzały. Nie na tyle jednak, żeby grzebać się w projektach i kontraktach dotyczących samolotu, który i tak przeszedł już do historii. Zresztą, to pozostawały samoloty wielozadaniowe i nikt nie chciał pozbawiać ich pierwotnej roli myśliwców wysokościowych. Ale w misjach szturmowych turbiny były tylko zbędnym balastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżyłem grzbiet kadłuba. Dobra widoczność w szturmowcu to jednak moim zdaniem podstawa.

 

9b12278e7f502f38.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócono mi na bittcie uwagę, ze jak obniżę grzbiet to pogorszy się stateczność. I stad taka modyfikacja. Na razie wirtualna.

Czterołopatowe śmigło jest dla tego, że obniżyłem oś śmigła(silnik gwiazdowy) I czterołopatowe śmigło o krótszych łopatach to jest rozwiązanie tego problemu ,-))

 

20c443f2d2f337d7.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrócono mi na spicie uwagę, ze jak obniżę grzbiet to pogorszy się stateczność. I stad taka modyfikacja. Na razie wirtualna.

Czterołopatowe śmigło jest dla tego, że obniżyłem oś śmigła(silnik gwiazdowy) I czterołopatowe śmigło o krótszych łopatach to jest rozwiązanie tego problemu ,-))

 

20c443f2d2f337d7.jpg

 

Skoro osiągi nie są ważne, to może daj mu stałe podwozie, odpowiednio wyższe?

Wejdzie wtedy fajna duża bomba na wyrzutniku. W środku ciężkości.

 

Płetwa jest w stylu Hawkerów. Patrz na Tempesta, który właśnie taką płetwę dostał. Może ciut mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.