Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2015 - 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Linie rzeczywiście mało subtelne, ale i tak mi się podoba.

Solo wyżej zupełnie pominął aspekt poprawności merytorycznej (a opracowywano go prawie że publicznie, przy stałej szerokiej konsultacji braci modelarskiej i speców od rusków) i składalności (kilka relacji aktualnie dostępnych w netach) - a w tych aspektach model jest zdecydowanie na plus.

Po mega rozczarowaniu MiGami-29 GWH, ten modelik naprawdę przypadł mi do gustu. 8/10

 

Pominąłem także ponoć kapitalne spasowanie (Mike na BritModellerze właśnie robi ten model i nie może się go pod tym względem nachwalić) części.

Ja ze swej strony do grona minusów muszę jeszcze dołożyć naprawę złe kalkomanie.

AMK dał ogromny arkusz kilkuset (!) napisów eksploatacyjnych, ale ich jakość wydruku jest gorsza niż z reguły marnych kalkomanii Hobby Bossa.

Ot, takie robaczki nieczytelne i nieostre.

Kalkomanie oznaczeń/malowań za to całkiem niezłe.

 

Rozczarował mnie trochę ten model (nie aż tak jakby wynikało z mojego poprzedniego posta), bo spodziewałem się finezji wykończenia na poziomie F-16 Tamki czy najlepszych modeli Hasegawy, tymczasem pod tym względem dostałem po prostu model dobry, może nawet bardzo dobry.

No i trochę ostudziło to moje oczekiwania względem nadchodzącego F-14 tej firmy, bo zapewne jego jakość nie będzie lepsza niż tego MiGa.

Całe szczęście że mam sporo kalkomanii do tej maszyny, to przynajmniej z tym nie będzie problemu.

 

A tak w ogóle to mam wrażenie że mocno przesadzam z tym rozczarowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, to jest opcja z drogą lądową, w praktyce czeka się około miesiąca, niby 5$ przy tej cenie nie różnica, ale bardziej interesuje mnie cena krajowa, wolę popierać lokalnych dealerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie: na fotkach z 2015 r. MiG-31BM 93 ma pod kabiną gwiazdki (w zestawie kalek AMK też są, choć nie ma ich w instrukcji). To są oznaczenia misji bojowych? Jeśli tak, czy ktoś wie, gdzie ruskie tym letadłem wojowali?

 

2673948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są oznaczenia misji bojowych? Jeśli tak, czy ktoś wie, gdzie ruskie tym letadłem wojowali?

Na MiG-29 z Malborka też masz oznaczenia strzelań a wojny żadnej nie było

 

Pewnie oznaczenia strzelań ćwiczebnych gdzieś na poligonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są oznaczenia misji bojowych? Jeśli tak, czy ktoś wie, gdzie ruskie tym letadłem wojowali?

Na MiG-29 z Malborka też masz oznaczenia strzelań a wojny żadnej nie było

 

Pewnie oznaczenia strzelań ćwiczebnych gdzieś na poligonach.

 

Myślisz? Na żadnym innym takich gwiazdek nie widziałem. Z kolei na paru Su-24M takie gwiazdki są i są tłumaczone (Y. Gordon) jako oznaczenia misji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są oznaczenia misji bojowych? Jeśli tak, czy ktoś wie, gdzie ruskie tym letadłem wojowali?

Na MiG-29 z Malborka też masz oznaczenia strzelań a wojny żadnej nie było

 

Pewnie oznaczenia strzelań ćwiczebnych gdzieś na poligonach.

 

Myślisz? Na żadnym innym takich gwiazdek nie widziałem. Z kolei na paru Su-24M takie gwiazdki są i są tłumaczone (Y. Gordon) jako oznaczenia misji.

Tylko gdzie i do kogo mieli by strzelać z MiG-31? Czeczenia nie, Gruzja nie, Ukraina nie, Syria nie.

 

Su-24 to im dla odmiany bomby rzuca na lewo i prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model w swoich rekach i czegoś podobnego nie widziałem od początku styczności z modelarstwem plastykowym.To jest MODEL ponad inne modele.Dziękuję zespołowi Aviation Art/szkoda że już nie istnieje/ za tak wspaniale wykonany model. :szok !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.