Jump to content

BMP-1U 'Skhval' - 1/72 ACE + S Model

TankRed1070
 Share

Recommended Posts

Kolejny odcinek dla zmęczonych II Wojną ;)

BMP-1U 'Skhval' Tym razem połączenie części z ACE i S Model. Trochę dłubaniny trzeba było dołożyć. No i wyrzeźbić przestrzenie między zębami gąsienic.

Na końcu kilka zdjęć z warsztatu.

Pozdrawiam

skhval_0001_zps5pe0o5em.jpg

DSC00829_zps1saurjow.jpg

DSC00828_zpsipuratp6.jpg

DSC00827_zps0n3kmxhc.jpg

DSC00826_zpsvema9soz.jpg

DSC00825_zpsv4qonogr.jpg

DSC00824_zpsczj3qvdy.jpg

DSC00822_zpsxri3ckal.jpg

DSC00821_zpsbwly8iy3.jpg

DSC00820_zpsjsbvziv9.jpg

DSC00819_zpsfaf1gitl.jpg

DSC00818_zpss1rnagx0.jpg

DSC00817_zpsdjzgpfef.jpg

DSC00816_zpswptf87jg.jpg

DSC00815_zpseptps6mh.jpg

DSC00814_zpsnqsxtaeg.jpg

DSC02720_zpsmepwpbew.jpg

DSC02721_zpsvf4ltxvo.jpg

DSC03051-001_zpsm1ujye2k.jpg

20140721_210902_zpsoay02nbo.jpg

DSC03196_zpszt7uvlcs.jpg

DSC03197_zpszynupqgs.jpg

DSC03198_zpsybwhpbnz.jpg

DSC03199_zpsaju9fcmo.jpg

DSC03200_zpsdlsejjdw.jpg

W końcu jest. Widziałem model już kilka dni temu na FB i się go nie mogłem doczekać na forum. Super praca.

Powiedz proszę parę słów na temat waloryzacji zawieszenia od S-modelu, Tobie wyszło rewelacyjnie. Figuranty jak w poprzedniej pracy kombinowane?

Dziękuje wszystkim za komentarze i ciesze się ze model się podoba.

Wieża z ACE jak najbardziej składalna, znacznie lepsza niz BMP w ich wydaniu. Pragne podkreslic, ze termin "znacznie lepsza" został użyty relatywnie. Samoskładalna to ona nie jest. Samoskładalny jest za to S-model ale jako samoskładalny ma też swoje ograniczenia - trochę detali warto dorobić by uzyskac wartościowy model redukcyjny.

Waloryzacja zawieszenia: odciąłem górę gąsienicy dla lepszego dostępu a całośc prac przeprowadziłem frezami i miniwiertarką. Po skończonej operacji góra powędrowała na swoje miejece. W sumie ok. godziny roboty na komplet zawieszenia. Warto ten czas poświęcić bo zawieszenie prezentuje się o niebo lepiej.

Pozdrawiam

Edited by Guest

dzięki za podpowiedz w sprawie gąsienicy. S-model ma fajne jakościowo modele pomimo że składają się z kilku elementów. Jednak bolączką tych zestawów są gąsienice. No nic popróbujemy, zobaczymy co mi z tego wyjdzie.

Gąsienice faktyczne nie są najlepsze ale to pokłasie przyjetej technologii i założenia ze model ma byc prosty w składaniu. Inne rozwiazanie producent przyjął w Sheridianie i ZTZ99. Ten ostatni to już jest prawie "normalny" zestaw

Pozdrawiam

wiem mam T-35 i gąsienice bardzo dobrze się prezentują

Bardzo ładnie wykonany model, figuranci również.

Ten sympatyczny cywil z rękami za głową ze zdjęć warsztatowych mnię zaintreresował- napisz proszę, z jakiegoż zestawu pochodzi...

Dzięki Ludzik z rękami na głowie pochodzi z zestawu Cesar-a (IDF)

Pozdrawiam

Wyszło świetnie i po raz kolejny udowadnia jaka wdzięczna jest skala 1:72

Brawo

No tylko nie wiem czemu zamiast nazwy Szkwał użyłeś koszmarka językowego i to w dwóch odmianach, w temacie: "Skhval", na podstawce: "Shkval"

Wyszło świetnie i po raz kolejny udowadnia jaka wdzięczna jest skala 1:72

Brawo

No tylko nie wiem czemu zamiast nazwy Szkwał użyłeś koszmarka językowego i to w dwóch odmianach, w temacie: "Skhval", na podstawce: "Shkval"

Cześć,

Dzięki i cieszę się że się podoba

W kwestii pisowni: "Szkwał" napisałbym gdyby to był pojazd rodzimej produkcji. Cyrylicy nie używam, zresztą różnie może się zachowywać na różnych przeglądarkach i komputerach czytelników. Użyłem transliteracji proponowanej przez producenta zestawu. Przy okazji zrobiłem literówkę w tytule wątku. Za wychwycenie błędu bardzo Ci dziękuję !!

Pozdrawiam