Skocz do zawartości

Königstiger ausf. B-dragon 1/72


Dżejrosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na początku chciałbym przeprosić za dłuższą nieobecność (leń , egzaminy w tym tygodniu , szkoła etc.) .

Tak więc rozgrzebałem kolejnego stwora w siedem-dwójce i jest to tygrys królewski ausf. B w malowaniu trójbarwnym , które wykonałem "z rąsi" - bez żadnej taśmy czy blue tacka , mi się efekt osobiście podoba ale krytyki się nie boje . Jak model dostanie kalkomanii to zajmę się podstawką .

Koniec gadania ,teraz zdjęcia:

DSC_1670_zpst8nmp8pu.jpg

DSC_1669_zpsiiiv0iyt.jpg

DSC_1671_zps5jrvhtlx.jpg

DSC_1672_zpseydc6cno.jpg

DSC_1673_zpsxrnqhchd.jpg

 

Na razie to tyle .

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by złamać tą dużą czerwoną plamę kamuflażu na lewym boku wieży dodatkową, zieloną łatą, ale to już do decyzji Autora.

Coś jest na połączeniu przedniej płyty wieży z prawą płytą.

 

Na tym etapie wygląda bardzo dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, fajnie by było coś zrobić z tą dużą plamą. Pasowałoby gdybyś podzielił ją za pomocą dunkelgelb, jako że niemal nic nie zostało z tego koloru po tej stronie wieży.

No i trochę nieestetycznie wyglądają mi te łaty kończące się zaraz za krawędzią dachu. Nie wiem czy tak malowano i czy będziesz jeszcze podmalowywał, ale osobiście bym jeszcze pociągnął ten kamuflaż od góry. Tym bardziej że chyba największym wrogiem tych pojazdów było alianckie lotnictwo =P

 

No i w paru miejscach przydałoby się coś zrobić ze szparami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni egzaminów za mną jeszcze dzień z językami i w piatek test językowy w liceum docelowym. Co do modelu to poprawie to co się da , a płyta silnikowa nie jest wklejona , a nawet jak wkleję to widać będzie wielką szparę na modelu. W między czasie maluje bambetle i krystalizuje zamysł podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To znowu ja , dziękuje ,że komuś się jednak model podoba .

Kierując się waszymi wskazówkami zrobiłem pare korekt tu i ówdzie - no niestety farba zrobiła odkurz , no ale cóż już tyle razy poprawiam , że nie mam siły . Po łosiach i innych powinno ciut zniknąć.

Do całości dodam różnoraki szpej w postaci jakiś tobołków czy giwer .

EDIT: jest tu również sprzęt do fiata

DSC_1681_zpswazgy95d.jpg

A tutaj sam tank:

DSC_1677_zpsimoyzj69.jpg

DSC_1676_zpsiqlhdc2c.jpg

DSC_1675_zpsovlbfqol.jpg

DSC_1674_zps5vzsqfng.jpg

Na dzisiaj to tyle.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że źle rozmieszałeś farbę. Przejścia między kolorami nie są gładkie, tylko kropkowane. Może spróbuj to jakoś poprawić.

Doświetl też trochę zdjęcia, poprzednie były jaśniejsze.

Postaram się poprawić , a zdjęcia robiłem na dworze przy zachmurzeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam brać modelarską!

Wracam do modelu po kolejnej stosunkowo długiej przerwie - koniec roku i roboty pełno ,albo znajomi , albo jakieś wyjazdy. Model powoli na wykończeniu , zostało finalne brudzenie ,ale to zostawiam do czasu ukończenia podstawki (o tym będzie niżej). Co do modelu , dalej nie wychodzą mi obicia , jednak gdzieniegdzie mi wyszły , już je zostawię tak jak są , został jeszcze wash więc przyciemnieją . Co do zestawu Dragona ; jest bardzo fajny , bez większych problemów mi się go składało , lecz nie rozumiem tajemniczego otwartego włazu strzelca , który mogłem zrobić i to wykorzystałem , jakaś możliwość wsadzenia figurki ? Niektóre zdjęcia jasne , niektóre ciemne z uwagi na czas i chmury.

DSC_1701_zps3twfeoqx.jpg

DSC_1700_zpsox7b7bdp.jpg

DSC_1699_zpssatpshy3.jpg

DSC_1698_zpsrvznhy7p.jpg

DSC_1697_zpsqfibfcfv.jpg

DSC_1696_zpsep1t4kqo.jpg

DSC_1695_zpsf11epn5y.jpg

DSC_1694_zps5lfmxoxq.jpg

DSC_1693_zpsyib9ouua.jpg

DSC_1692_zpsnoggi32g.jpg

Co do podstawki ; inspiracją do mojego projektu jest zdjęcie

king_tiger_Destroyed_09.jpg

foto:http://www.worldwarphotos.info/gallery/germany/tanks-2-3/tiger2/king-tiger-destroyed-09/ . Poszperałem troche po internecie i ta maszyna ,którą buduje była w Ardenach , więc sceneria pasuje do tej ze zdjęcia ,jednak nie wiem czy moja maszyna została zniszczona ,więc robie tygryska opuszczonego przez załogę , mniej więcej w takim samym obniżeniu terenu jak na zdjęciu. Mam nadzieję ,że jeszcze ktoś podgląda moją pracę i cicho kibicuje

Dziękuje i pozdrawiam!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

Powolutku do przodu . Poprawiłem na lewym boku te brzydkie zarysowania , a te na wieży zamaskuje dodatkowymi gąskami.

Do dioramki dochodzi kubelwagen i wyglądać będzie mniej więcej tak:

DSC_1703_zps1oppsb1n.jpg

DSC_1704_zpsfibgu9ce.jpg

DSC_1705_zpse1xs6h4z.jpg

Dzisiaj tak krótko , może coś w nocy zaktualizuje , jednak na razie świętuje to ,że dostałem się do liceum , a potem liczyć ,że po liceum dostanę się na WSO WL..

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solaris7813 napisał(a):

Wydaje mi się, że źle rozmieszałeś farbę. Przejścia między kolorami nie są gładkie, tylko kropkowane. Może spróbuj to jakoś poprawić.

Doświetl też trochę zdjęcia, poprzednie były jaśniejsze.

 

Postaram się poprawić , a zdjęcia robiłem na dworze przy zachmurzeniu .

 

Farba dobrze rozmieszana tylko zdecydowanie za gęsta... albo ciśnienie za małe z kompresorka...

 

wg mnie, model do umycia i ponownego pomalowania :c)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee , zmywać nie będe , chce go skończyć , bo tak to za dużo roboty..

 

...a co?... na akord robisz?... Szkoda takiego modelu... a bardzo łatwo go umyć. Polecam płyn hamulcowy (poważnie) jeśli malowałeś go akrylami.

 

btw... jaki sens ma modelowanie "na sztukę", bez dążenia do doskonałości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz ,że na sztukę , tylko lenistwo , musiałbym zmienić całą koncepcje , płynu hamulcowego nie mam a mycie w krecie jest bardzo mozolne. Chyba że nie umiem. Mam NaOH(to co w krecie) w postaci płynu do kominka . Pożyje zobacze czy wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli malowałeś akrylami to wystarczy CLINUX to jest zmywacz do podłogi, poleży model 4godziny i wszystko zejdzie bo to swierza farba ,a jeżeli emalia farba to tylko kret.

No właśnie model leży juz spryskany kretem - ile powinien leżeć?

I jakoś specjalnie zamknięty ? bo mam go w wiadrze przykrytego szmatką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.