Skocz do zawartości

Western Star L.A. Fire Dept. Recovery Truck Italeri 1:24


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Witam.

Ten dzwig, bez tej liny tak głupio wygląda. Na bęben nawinięta jest lina i się urywa. Można powiedzieć "nierealne", ponieważ w takich samochodach wszystko może się przydać, a brak liny w dzwigu???. Linę chciałem wykonać z linki rowerowej, ale po pierwsze jest za gruba, po drugie nie da się jej tak złamać jak wygięta jest ta lina. Pozostało mi tylko pomyśleć nad innym rozwiązaniem, lub zastosować tą od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzisiaj kupiłem, black gloss z MM. Pomalowałem elementy na czarno w tym celu, aby jutro pomalować je Alcladem.

Światła i reflektory.

c1e8bf6098e1aaea.jpg

ba399c38d6b76fb9.jpg

Stopnie i kierunkowskazy.

b8f33a036a7d86e4.jpg

Podstawa koguta i uchwyt anteny.

d2b583d5ae85803b.jpg

Uchwyty

21a5b45badac797c.jpg

Nie mam pojęcia jak się taki element nazywa więc ja go nazwę, daszek nad przednimi szybami.

2d64dc7523cbba5e.jpg

 

Sprzedawca zapewniał mnie, że jutro będą już spraye, więc jeżeli można mu ufać, to jutro ruszą prace nad nadwoziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Wkońcu zakupiłem spray i od razu przystąpiłem do prac malarskich.

Dokleiłem także daszek nad przednią szybą.

2e4b252b55305ae2.jpg

Pomalowałem osłonę silnika i nałożyłem białą kalkomanię.

06762e685b60052b.jpg

b24717f577db8047.jpg

555ef1dc3a707c71.jpg

Następnie kalka kratki wentylacyjnej.

f67fc505b40975f0.jpg

Pomalowałem osłony wentylacyjne.

5f4554833dcb9d8f.jpg

I dokleiłem do osłony silnika, następnie położyłem kalkę Westernstara.

2a48ad7f5ea457e7.jpg

Z przodu.

8a636e2c9fbf85dc.jpg

Z góry.

f1f6cb6683929aac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super:D Dajesz lakier bezbarwny na alcada?.

 

Wiesz mam zamiar dać jak go kupię.

Chcę kupić z MM. Ponieważ boję się, że jak dam inny to zrobi się z tego szary kolor, a nie chrom.

 

Jestem bardzo ciekaw jaki będzie efekt po lakierowaniu MM, z tego co wiem do chromów nadaje się tylko bezbarwny Alclad II

W jaki sposób masz zamiar lakierować elementy chromowane skoro masz je przyklejone do nadwozia Będziesz je odrywał czy zostawisz je tam gdzie są i maskował blachy i szyby

Ogólnie jestem sceptycznie nastawiony do metalizerów Alclad II, swego czasu sklejałem i malowałem alcladem (bez użycia bezbarwnego) strażaka American La France. Przez jakiś czas wszystko było ok ale pod wpływem dotykania modelu z czasem farbka zaczęła się ścierać i szarzeć a w miejscach przetarć są czarne plamy Mam wrażenie, że Alclad II przeznaczony jest do malowania elementów metalowych (np. blaszki fototrawione), o dziwo nawet bez zabezpieczenia bezbarwnym wogóle nie sciera się z nich W rezultacie zaprzestałem budowy tego modelu gdyż praktycznie musiał bym od nowa pomalować wszystkie (oprócz blaszek) elementy chromowane a tego już mi się nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Marcinzo56 wszystkie lampki, malowałem pomarańczowym markerem, a dla czego ta wyszła ciemniejsza tego nie potrafie wyjaśnić. A co do daszka to nie jest to klej tylko jakieś zabrudzenie.

 

Truckman co do metalizera jest to "Alclad chrome 107".

 

Tornado, Domuzyn kilkadziesiąt postów wcześniej pisał, że lakieruje właśnie elementy malowane Alcladem, tym właśnie lakierem. Więc pomyślałem, że spróbóję na jakimś kawałku pomalowanym i zobaczę, jaki jest efekt. A co do malowania to malował bym pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzisiaj dalszy ciąg malowania.

Wczoraj pomalowałem drugą kabinę i nałożyłem kalkomanię.

48583df52c91c72b.jpg

1bf47b076bae54fe.jpg

Pomalowałem zderzak, położyłem na niego lakier bezbarwny i dokleiłem element chromowany.

62e5ba7925dd34eb.jpg

I próba w samochodzie.

7a76e2ec07ecec62.jpg

Także nadwozie i dzwig, uzyskało kolor czerwony.

7ec1e7a598cb50e4.jpg

06104d70e18d9ead.jpg

f077d275e6e1a432.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Udało mi się jeszcze dzisiaj, wykonać kilka rzeczy.

Po nałożeniu bezbarwnego lakieru, całość wypolerowałem pastą polerską.

f69f39e52f7ac3d3.jpg

Po tym zabiegu przykleiłem obydwie kabiny do siebie, a następnie do ramy.

c66eec1b2bb61f1e.jpg

Na górę drugiej kabiny, przykleiłem koguty i kalkomanie.

0de9d07ea1578dd1.jpg

Pomalowałem olejnym markerem, obramowanie dzrzwi i klamki.

22fbfd90d2aba3d8.jpg

5065703bf6d269ab.jpg

Na tylne nadwozie, nałożyłem kalkomanie.

de485d76b2d1ac74.jpg

5bb82f453fcf70c8.jpg

e2e390edea3a68f1.jpg

I przymiarka na sucho, bez dźwigu i z dźwigiem.

f87e8ea3eb3c5f89.jpg

733f2ddeae112bb5.jpg

 

PS.

Jak uzyskać kolor jaki ma lina?

Wystarczy jak zmieszam ze sobą, kolor srebrny i metal gun?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie. Mnie się bardzo podoba.

 

Z tym kolorem liny to spróbuj pomalować ją czarną farbką, a potem suchym pędzlem przetrzeć gun metalem. Powinien wyjść ciekawy efekt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jakimś steel metalizerem itp.

 

Western zaczął przybierać piękną postać Gratuluję udanego lakieru Kalki też nałożone nienagannie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Super kozi prezentuje się twoja bryczka

 

Dziękuję panowie, wasze słowa zachęcają mnie do dalszej walki, na jaką wyzwała mnie maska, wraz ze zderzakiem.

Po prostu tragedia.

Ale zacznę od dobrych wiadomości.

Dokleiłem lampy oraz kierunkowskazy i grill.

0471b5901aa0c8f4.jpg

Dokleiłem także połączenia rur wydechowych.

582701a39416ad0e.jpg

5aae99054642bfc9.jpg

I złe wiadomości.

Maska, gdy ją przytrzymam ręcznie, nie zgrywa się ze zderzakiem. Lecz jak bym chciał zderzak dokleić do maski, to byłby on krzywo, względem podłoża.

1e14d79da4f139ae.jpg

Gdy chciałem te uchwyty wyregulować na ciepło, przydarzyła się tragedia. ża długo przytrzymałem nad świeczką i się przytopiło. Ale patrząc na to z innej strony to dobrze, że się tak stało, ponieważ mogę te uchwyty wykonać we własnym zakresie i dokładniej niż producent.

d8fd91067f604bbf.jpg

Będę z tym walczył, może wygram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten sam problem masz co ja miałęm :/ Szajs jednym słowem. Co do maski nie potrzebnie na ciepło to robiłes, wystarczy było poszerzyc kołko z prawej strony, a juz jakąs regulacje bys miał. Natomiast co do zderzaka to ja tam mocowania poprzerabialęm , troche bruatalnie ale jakos wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Walka, została przeze mnie wygrana

Ale o tym później.

Dzisiaj dokleiłem do nadwozia, elementy chromowane oraz szkła lamp, pomalowałem także zawiasy i klamki.

68111b10f087d464.jpg

bfa956842218210d.jpg

6560e2a29e0f7b6c.jpg

0a1fef170b5f41ab.jpg

Wracając do wygranej walki, a mianowicie, w ramie były dwa otwory które były umieszczone wyżej niż te w których miała być zamocowana maska.

Podgrzałem uchwutu i wygiąłem je tyle ile to było potrzebne, następnie przewierciłem. Skruciłem uchwyty, po czym zderzak dokleiłem do maski. Następnie zamocowałem w celu sprawdzenia i okazało się że jest ok. Zgrzałem na gorąco czopy, które trzymią maskę w ramie i zabrałem się za lepsze spasowanie szczeliny, między maską a kabiną. W tym celu urzyłem zszywki do zszywacza, następnie od pierwszego otworu w kabinie, zaznaczyłem gdzie ma być wywiercony drugi otwór. Po wywierceniu otworów po lewej i prawej stronie, przymierzyłem i pasuje super. Do zszywek dokleiłem te paski które w prawdziwym samochodzie trzymają maskę z kabiną.

73b60912bb173cfa.jpg

58ed472e76b207eb.jpg

To są te paski.

839ae0d6f77a3edd.jpg

Wszystko spasowane.

585287e742c4c22f.jpg

Tak wygląda z przodu, lekko jest maska zwichrowana i z lewej strony jest jakieś 1,5 mm wyżej, w sumie tego prawie nie widać.

446e33d7a7f0217d.jpg

A tak się otwiera.

e91a0ab392d5a58a.jpg

6204a4d8e5354362.jpg

I całość.

a1d9c194c40aba3e.jpg

I znowu problem, zgubiłem kalkę z logo Westernstara na maskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.