Skocz do zawartości

MiG-29 UB Fulcrum-B Academy 1:48


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 323
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie, nie widziałem tych fotek, a skąd pewność żę widziałem niestety one nic więcej nie wnoszą, ani do koncepcji jak ma wyglądać MÓJ fotel, ani nie ma na nich niczego, czego wcześniej bym nie widział. Mimo to bardzo dziękuję za zainteresowanie postępy tak wielkie jak ilość wolnego czasu...ehh... wkleiłem tylko na nowo wąż łączący drążek z ... drążkiem

4189642be652d119.jpg

... prosiłbym jeszcze raz o wytłumacznie co to za kabel?? I nasunęło i się jeszcze jedno pytanie... otóż skombinowałem sobie DOT3, wrzuciłem tablicę z kokpitu... i co dalej? moczy się już pare godzin i jak patyczkiem poskrobałem to farba zeszła... niestety tablice maja to do siebie, że są bogate w szczegóły i nie sposób wyskrobać wszystkiego...czy jak pomoczy się jeszcze dłużej to cząsteczki pigmentu same się odkleją i popłyną na dno zbiorniczka z płynem hamulcowym?? Czy w każdym przypadku trzeba moczyć i zeskrobywać patyczkiem?

 

Do czwartku postaram się skończyć pierwszą kabinę pilota, żeby pomalować ją podkładem, czekam na potrzebne farbki. Aktualnie przystawiam sie do podwozia przedniego.

 

Pozdrawiam,

Lucas HS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam fotę pomalowanej już podkładem kabiny pilota, do której włożyłem na sucho nieskońcozny fotel. UważaM, że wyszło źle... podkład ukazał niegładką powierzchnię niektórych elementów... poprawię jeszcze dziś...

7675414b9603470c.jpg

 

Aaa, i jeszcze jedna sprawa... to nie miejsce żeby tak pytać... ale zadam pytanie przy okazji... czy po malowaniu aerografem, koniec iglicy też jest zaklejony farbą??:

7a5685cb3458d002.jpg

 

Na igle, podszas malowania, co chwilę zbiera się kropelka farby a następnie wylatuje z resztą farby, przez co powierzchnia malowana ma wypukłe punkty(większe kropki farby) mgiełka nie jest ładna, prez to zbieranie się farby na końcu igły, co może być powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... prosiłbym jeszcze raz o wytłumacznie co to za kabel??

Nie kabel a wiązka przewodów, jak widzisz na drążku są różnego rodzaju przełączniki, od np: autopilota, trymeru, przycisku bojowego itp, i tą właśnie wiązka połączone są z urządzeniami które włączają bądź wyłączają. Swoją drogą brak jest na drążku dźwigni hamulca i właściwie całej głowicy drążka - do poprawki. Popraw też pedały orczyka wyglądają trochę inaczej i są one ustawione pod innym kątem niż te w Twoim modelu. To co zaznaczyłeś na zdjęciu to KP-52M (chyba dobrze pamiętam symbol), do tego podłączana jest maska tlenowa pilota. I podpinane jest to pasów. To w mniejszym kółku to przewód radiostacji.

Na zdjęciu pokazane masz dokładne miejsce gdzie najczęściej leżą obie ww rzeczy.

p1010032qt8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na igle, podszas malowania, co chwilę zbiera się kropelka farby a następnie wylatuje z resztą farby, przez co powierzchnia malowana ma wypukłe punkty(większe kropki farby) mgiełka nie jest ładna, prez to zbieranie się farby na końcu igły, co może być powodem?

 

Przyczyn może być kilka:

Niewłaściwa technika malowania, zbyt gęsta farba, skrzywiona dysza itp.

Należy pamietać aby podczas malowania gdy skończymy już nakładać farbę nie puszczać spustu tylko przesunąć go do przodu do pozycji wyjściowej i dopiero puścić. Inaczej będą się tworzyc krople.

Możliwe, że zbyt długo nakładasz farbę za jednym razem, może warto spróbować malować krótszymi seriami.

Ja co chwila sprawdzam czy nie ma kropli na końcu dyszy, a jak są to zbieram je wacikiem higienicznym albo husteczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mnie Marek chcesz wykończyć

spróbuję dorobić i te szczegóły. Dziękję Ci Piotrku za odpowiedź, prz następnym malowaniu popróbuję trochę na papierze, sprawdę jak z tą samą farą zachowuje się aerograf,gdy będę najpierw ograniczał dopływ farby a potem powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie drabiania części jestem, a w tym tygodniu lisonosz uszczęśliwił mnie tym:

c4434d14e1f15714.jpg

 

Zauwazyłem okropną rzecz... po obejżeniu alek w internecie zoaczyłem na nich czerwone pietnastki, więc myślałem że do "polskiej czewonej piętnastki" są te kalki, niestety jak przyszły w moje ręce, zobaczyłęm że są to samolotu numer 28, będe musiał numer 15 namalować, proszę więc o jakąś pomoc w znalezieniu kroju tych cyfer, i skłądam ofertę przedarzy kalek(sam wykorzystam z nich 4 szachownice, godła numer 11 i 12 oraz ewentualnie znaczki numer 31, 32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.beuliland.com/html/albumes/ursspostwar/Mig%2029/images/POL3_gif.jpg

 

Może się przyda, nie wiem jak ze zgodnością bo nie sprawdzałem

 

nie dało by rady wykroić z białych obwódek tych liczb? krój podobny, tylko 1 trzeba przerobić bardziej

 

Edit: O kurcze, ale wtopa, faktycznie już masz ten schemat

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te piętnastki to do malowania w barwach innego kraju., jak zresztą widać na fotkach schematów:

Podałbym foty, niestety fotosik.pl się z....walił...

Jeśli byś Marku miał kalki z "piętnastką" powiedz proszę, czy jest taka czcionka np w word'zie, lub pomierz numerki... bardzo cię proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lucas, mógłbyś zdradzić ile na raz modeli robisz obecnie? bo codziennie natrafiam na kolejną relację:P A Mig fajny, a jak ja mówię, że jakiś odrzutowiec jest fajny to musi być fajny bo normalnie to nie cierpię odrzutowców...;)

 

Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne już mówię Mig 29, Spitfire 1:24 Airfix, Renowuję pewien modelik mały... w szafie leży jakiś słaby heikopterek, który może kiedyś zrobię... i F-14 niepomalowany... czeka na kalki od drugiego (niezaczętego F-14) revella. Czyli ogólnie 3: Spit, Mig, Draken (renowacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przynajmniej masz co robić w każdym momencie ;) Ja przy 1 modelu mam bałagan i brak miejsca gdziekolwiek a co dopiero przy 2... albo 3... xD.

 

Podziwiam podziwiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie ma co podziwiać... dokładnie tak, jak mówisz - BURDEL, BURDEL, BURDEl... na szczęście mam skuteczną metodę.. Każdy nieskończony model ma swoje małe pudełko na luźne części, mam na biurku 3 nieduże pudełeczka + czwarte na narzędzia i porządeczek

Ponawiam ofertę odsprzedarzy kalek.

Postaram się w naj-najbliższym czasie pokazać co dotychczas zrobiłem przy MiG'u.

 

PS: mam duże biurka - 2razy po: 1,5m x 80cm ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam też mam masę pudełek i zawsze mówię sobie, że będę segregować wszystko jak się należy, a i tak wszystko mam wymieszane porozkładane na całym biurku - jak coś robie lubię mieć wszystko pod ręką ja mam co e rodzaju 180x120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co do porządku... czasem nie udaje mi się go utrzymać, jak na przykład dziś, wystarczy 5 sekund i wszystko ląduje metr na lewo i jest porządek

406d7a4498ae0c95.jpg

 

Drążek dorobiłem z drutu 0,7mm i blaszki aluminiowej (pochodzi ona rozwalonej dyskietki):

48f367555dda56c6.jpg

 

Kabinę pomalowałem na czarno, wyszedł piękny mat, musi wyschnąć, poszła gruba warstwa. Nieuniknione będą delikatne poprawki w powierzchni poszpachlowanych miejsc:

0be559c8074699dd.jpg

 

Pomalowałem także na czarno tablicę z wywierconymi otworami na zegary. Tablica przyklejona jest do płytki Maskolem. Niestety jest ów tablica rozpadnięta na dwie części, zobaczycie, jak odkleję od płytki:

90a992d16c5206d5.jpg

 

No cóż... szczerze mówiąc, dzisiaj malując na szybko, udało mi się uzyskać najładniejszą powłokę lakierniczą roku 2007 Jestem kiepski w malowaniu.

Chcę życzyć wszystkim, żeby rok 2008 pełny był radości związanej z przebywaniem z najbliższymi, żeby efekty uzyskiwane w modelarstwie cieszyły was 356 dni w roku. Żeby powodziły wam się plany i spełniały marzenia. Cóż mogę wam jeszcze życzyć... chyba tylko tego, czego sami byście sobie zyczyli Wszystkiego najlepszego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie jest to drążek, jest to to co pokazałeś mi kiedyś że nie dorobiłem (mówiąc prostym językiem, chłopaka, który wrócił właśnie ze szkoły [zimno na dworze]). Pomalowałem kabinę na czarno, ponieważ potem zamaskuję (maskolem) panele, które mają być czarne i resztę psiknę na light grey:) wybrałem tą technikę ponieważ musiałem na czarno pomalować tablicę z zegarami, więc uznałem że mogę psiknąć wartwę czarną na całą kabinę. Choćby nawet dla utwardzenia i aby zanikneły rysy (warstwa poszła stosunkowo gruba).

Pozatym napiszę, że pracuję ciagle nad szpachlowaniem komory przedniego golenia, pracuję nad spasowaniem tylnych komór głównych, oraz chcę zabrać się za detale przy siłowniku osłony kabiny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, że sie czepiasz sam to zauważyłęm pare dni temu, już jest poprawione dziękuję jednak za zainteresowanie aha... widze, że chyba wziąłeś to do siebie, jak powiedziałem ze chcesz mnie wykończyć. Tak nie jest Cieszę się z każdej rzeczy, którą mogę poprawić i wtedy, kiedy to robię dawaj więcej

Pozdrawiam foty jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

oto efekty, wczorajszych i dziesiejszych prac nad modelem

Przystawiam się do dorobienia z igeł injekcyjnych (0,9mm)... no właśnie czego... nie wiem jaka jest fachowa nazwa. Pokazywałem dawno temu fotki oryginału (golenia przedniego) - jest on inaczej przyłączony do samolotu niż w moim modelu. Chcę to zmienić, a przy moich przyszłych konfiguracjach golenia - elementy (teraz dorobione - FOTO) w wersji plastikowej poprostu by nie wytrzymały ciężaru samolotu

9d67c25b172be321.jpg

 

Wywierciłem też miejsce na działko oraz dorobiłem owo z obciętej i wyszlifowanej iglakiem igły injekcyjnej 0,4mm (zdaje się ). Dorobione przeze mnie działko ma troszeczkę za dużą średnicę, niestety nie produkują igieł 0,3mm Lufa działka nie jest narazie przyklejona na stałe:

 

3c545cfb743f670d.jpg

 

Pozatym, skleiłem dwie części, które znajdą się pod kabiną pilota. Potem zalałem klejem CA dziurę powstałą w wyniku WYRWANIA części z ramki, poszpachlowałem szczelinę i zająłem się odtrasowywaniem zatartych linii.

 

Przed:

b16feaab0befaa66.jpg

 

Po:

583cab8c05ed127d.jpg

 

Proszę o szczere komentarze:)

Pozdrawiam,

Lucas HS.

 

PS: przepraszam bardzo za mało zrozumiały język, jestem zmęczony już, parzę meliskę z pomarańczą i idę poczuyać książkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.