Skocz do zawartości

Handley Page Halifax II mk Ia (Revell 1/72)


Ipkinss

Rekomendowane odpowiedzi

Ipkinss - Kermit ma racje. Już za samo wnętrze tej maszyny masz sprore szanse na wygraną . Samoloty to nie moja brocha ale to co tu wykonujesz naprawdę może zainteresować. Bardzo lubie tu zaglądać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej!

 

Dziękuję wszystkim za doping i dobre słowo

 

Relację oczywiście będę kontynuował aż do galerii, ale już poza konkursowej.

 

Uważam, że rozstrzygnięcie konkursu powinno rozegrać się wśród ukończonych modeli...bo czasu było wystarczająco dużo żeby zdążyć, dlatego też, chcę być "fair" w stosunku do tych, którym się to udało

 

Mam nadzieję ruszyć "z kopyta" z pracą nad Halifaxem już po weekendzie i postaram się w kwietniu zbliżyć do finiszu

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ipkinss!

 

Ale bzdury pleciesz! Czemu wstawienie Twojego modelu do galerii konkursowej mialoby byc nie fair wobec tych co skonczyli swoje modele? Jesli Twoj model wygra to chwala Tobie, ze potrafisz przyciagnac uwage i punkty samym wykonaniem wnetrz. Sam nie moge sie doczekac efektu koncowego i z chcecia bede ogladal dalsze czesci relacji (nawet po zakonczeniu konkursu) - tylko wstaw go do galerii konkursowej i pozwol ocenic Twoja prace. Zreszta model masz prawie na ukonczeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wnęki w 95% gotowe Pozostały pokrywy i kilka drobiazgów mam nadzieje jutro zakończyć podwozie.

 

A oto fotki:

 

03c2ba3f45bb78aa.jpg

 

1a172c02deaf794e.jpg

 

8689982528708c54.jpg

 

A tutaj co w środku piszczy

 

0e0f6d49715aabde.jpg

 

5c047587e925c5fe.jpg

 

Jestem zadowolony z podwozia mimo pewnych niedociągnięć...ale lepsze to niż "zero" z Matchboxa Najbardziej cieszę się z tego, że udało mi się "powtórzyć" lewą wnękę tworząc prawą

 

Pozdr Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

hadzi fajnie fajnie, ale mogłeś go choć trochę ubrudzić...

 

A co do map super pomysł, kurcze, tak myślę, że fajnie by się prezentowały w moim Lancasterze... Czy mógłbym Cię prosić o podesłanie takich mapek czy prawa zastrzeżone?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ano cisza, cisza bo nie mam zupełnie czasu ani siły na klejenie

 

Jestem sportowcem i mam bardzo ciężki sezon - 6 treningów w tygodniu i mecze co weekend...dlatego wieczorem kiedy mogę pokleić, najczęściej usypiam...

 

Niemniej gdy tylko znajdzie się luźniejszy tydzień na pewno coś podgonię

 

Pozdr Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam po latach

 

No cóż...czasu na klejenie nadal minimalne ilości ale małymi kroczkami kiedyś skończę

 

Oto kilka fotek z przeróbki chłodnic do Merlinów

 

stan wyjściowy:

4686e19c6861e8c5.jpg

 

3d6c2062fd43f950.jpg

 

984e52ceea23e73b.jpg

 

Chłodnice:

075abfee67623694.jpg

 

Prawie gotowe: (jeszcze tylko 3 )

dd2ccd0e825a3e4d.jpg

 

W międzyczasie przetrasowałem też jedno skrzydło.

 

PS. Może się teraz zmobilizuję skoro wygrzebałem ten wątek zza światów

 

No to tymczasem

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu się doczekałem

Teraz to u mnie przestój z Halifaxem, ale już niedługo!

 

Jako odskocznia wymyśliłem sobie dokończenie kilku zaległych projektów oraz reanimacje Ju 188 z Italerki, okazuje się że model jest za długi!!! No to ryję linie podziałowe PI x drzwi - trening przed ryciem Halifaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Hmm co by tu napisać... Model miałem zrobić na poprzedni Konkurs Zimowy ale losy potoczyły się inaczej i Halifax przeleżał nie ruszany ponad rok...

 

Po skończeniu PWS-a długo zastanawiałem się co teraz wziąć na warsztat ale ciągle kołatała mi w głowie jedna myśl: "skończ Halifaxa!"

 

W ten sposób uznałem, że model, w który włożyłem do tej pory sporo pracy nie powinien być tak źle traktowany....

 

I właśnie dziś, zmobilizowany relacją HubertaK z Lancasterem w roli głównej oraz tym, że nie spotykamy wielu Halifaxów w 1/72 na polskich forach wznowiłem prace nad tym solidnym bombowcem.

 

Czas dokończyć co zaczęte by móc z czystym sumieniem patrzeć w stronę składu modeli

 

A tutaj jedna fotka z dzisiaj. Zrobiłem 3 brakujące chłodnice Wydaje się niewiele ale była to dość żmudna praca. Jak na taki "powrót do przeszłości" to jestem zadowolony z tej pracy

 

nowy01.jpg

 

No to do następnego!

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miłe zaskoczenie Chłodnice super, reszta samolotu zresztą też

 

Czekam z niecierpliwością na to co jeszcze z tego Halifaxa zdołasz wycisnąć

 

jachud3 grunt to się nie śpieszyć

 

Ipkinss"skończ Halifaxa!"

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HubertK, Marti_nez dzięki za doping

 

jachud3 pomożemy! Ale tylko jak będzie w polskim malowaniu

 

A oto zdjęcia przetrasowanych skrzydeł. Nie obyło się bez kilku poprawek ale poważne trasowanie, można powiedzieć, że mam za sobą

 

nowy02.jpg

nowy03.jpg

nowy04.jpg

 

Kolejny odcinek ze zdjęciami niestety dopiero bliżej piątku.

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że postanowiłes skończyć Halifaxa. Pięknie Ci wyszło trasowanie. Czysto, idealnie prosto, linie tej samej szerokosci - tylko zazdroscić pewnej ręki... Mam nadzieję, że też siętak nauczę, bo w poczekalni mam kilka modeli z wypukłymi liniami podziału.

 

Wielkie za męską decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba. Mam pytanie: czego użyłeś do rycia linii Ja właśnie trenuję tą technikę z użyciem igły krawieckiej w obsadce od skalpela ale obawiam się, że na coś większego niż Spit w 1:72 ta samoróbka to będzie za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej!

 

Przy trasowaniu linii było trochę przekleństw bo czasami poszło coś krzywo i trzeba było poprawiać ale w końcu się udało... Fajnie, że się podoba

 

Kolego Renegat_2008 do trasowania linii używam takiego zestawu narzędzi:

nowy08.jpg

 

Głównie używam tego masywnego rylca, który jest od Hasegawy i chwalę go sobie. Bardzo pomocne są również szablony. Aha "hak" jest od dentysty

 

Chwilę ostatnio podłubałem przy modelu głównie dopieszczając trasowanie skrzydeł. Przerobiłem również chwyty powietrza na górnych osłonach silników wewnętrznych . W zestawie były to wystające kwadratowe klocki...a zatem z kawałków plastiku wyszlifowałem sobie odpowiednie sztuki teraz przynajmniej jakoś to wygląda

nowy07.jpg

nowy05.jpg

 

Kolejny mały krok naprzód w przeróbkach

 

To na razie wszystko. Niestety znowu nastąpi tydzień przerwy bo jadę do...Mołdawii

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie!

 

Przerwa w klejeniu okazała się nieco dłuższa niż planowałem ale dziś udało mi się trochę popracować przy Halibagu

 

Zająłem się montowaniem gondoli silników. Praca niemiła bo niestety ze spasowaniem są duże problemy

 

Póki co męczę prawe skrzydło. Dużo poprawek przede mną ale się tym nie zrażam

 

A oto kilka zdjęć:

 

Spasowanie części wg Revella (czyt. Matchboxa)...

nowy09.jpg

nowy10.jpg

nowy12.jpg

 

Widok od góry

nowy11.jpg

 

Odchudzone i wyrzeźbione śmigło: po lewej dobre, po prawej złe

nowy13.jpg

 

A tu widok ogólny

nowy14j.jpg

 

Wiem, że póki co nie wygląda to rewelacyjnie ale będzie dobrze widać różnicę po poprawkach...mam nadzieję

 

Następny epizod chyba znowu za jakiś tydzień

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.