Skocz do zawartości

AH-64A Apache-Revell-1:32


Gość artoorkap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako model konkursowy wybrałem AH-64A firmy Revell w skali 1:32. Jest to jeden z dwóch moich niezaczętych modeli (F-15E Tamyi w tej samej skali boję się jeszcze kleić,za ładna ). Poprzedni właściciel modelu wyrwał trochę części z ramek ale nawet ich nie tknął. Nie kupiłem żadnych części fototrawionych. Stawiam na samodzielne dorabianie. Ten model tak samo jak YF-22 będzie oświetlony , postaram się również włożyć do niego 2 silniczki,większy do głównego wirnika a mniejszy bezszczotkowy od alarmu wibracyjnego z telefonu komórkowego na śmigło ogonowe. No i diody na lampy. Daruję sobie podświetlenie kabiny. Poniżej inbox:

 

d0a03bf695287f54.jpg

57c22eb7cb494a4d.jpg

9f610e033e659285.jpg

7681e7eee45c996a.jpg

1b1a972c03b917df.jpg

4568a51b8e2ad02f.jpg

fff45f2edddae7dd.jpg

bd1ab81767cd97d0.jpg

a8c5270f95710508.jpg

19f498656c381fe6.jpg

97172e89f63dd3a0.jpg

c9234fa0ce35fe44.jpg

b1a3fcbe92b01c05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że równolegle do budowy modelu konkursowego buduję także Apacha, to z ciekawością będę śledził Twoje prace nad tym modelem. Może coś zmałpuję i u siebie założę? Dla spokoju mój Apache nie będzie miał relacji w konkursie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czerwona kropka to znaczy, że japońskie?? Oni mają takie śmigłowce?

 

Tak

Pozdrawiam

P.S. Bardzo ciekawa relacja się zapowiada

 

Kurde... Mi się zawsze zdawało, że Japońcy nie mają armii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde przeglądając in-box'a dochodzę do wniąsku, że ten model to chyba powiększony do 35 model Monogramu (48). Nie wiem czy układ wyprasek jest taki sam bo model dostałem już wycięty z ramek ale liczba detali, oszklenie i nawet kalki są praktycznie identyczne. Mam nadzieję że błędy też nie zostały wraz ze skalą powiększone bo w 48 niektóre dziury trzeba było polistyrenem zaklejać

 

A co do Japonii to jest dokładnie jak pisze sokół - po II Wojnie pozwolono im posiadać siły defensywne. Nie wiem jak wygląda sprawa traktatów w chwili obecnej jednak w Siłach Samoobrony lata sporo fajnego sprzętu (np. BlackHawki SeaHawki, Cobry itp). Samych AH-64 maja chyba 50 sztuk (!).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Piter przygotuję się na to. Zresztą całkiem możliwe że to jest nadmuchana 48. Monogram lubił tak robić. A co do OT to sam się coś niecoś dowiedziałem tak więc dzięki. Ten japoniec jest całkiem OK ale jak patrzę na to co mam zrobić nad głowicą wirnika to mi się słabo robi. Nie mam tokarki :( Myślę że mój Apache będzie taki jak na fotce poniżej (zdjęcie ściągnięte ze strony ARC)

2231341671b2648d.jpg

Zastanawiałem się też nad zrobieniem czegoś innego mianowicie Apache'a z hollywoodzkiej produkcji "GODZILLA" , tej z Jean'em Reno ale nigdzie zdjęć nie ma. Jakby ktoś miał to byłbym wdzięczny za wstawienie ich tu do tego tematu. Apache wyróżniał się tam dodatkowymi dwoma działkami po obu stronach kokpitu. To nierealne i trochę głupie bo ogień oślepiałby pilota ale kozacko mogłoby to wyglądać. Przynajmniej ja tak sądzę. A wy jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem silniczek. Działa jak trzeba. Uciągnie śmigło bez problemu. Wyciąłem też otwór w dnie kadłuba. Nie wiem co miał tam prawdziwy Apache ale ja wykorzystam to jako schowek na baterię. Nigdy więcej zawodnego zasilania przez podstawkę! Wkleiłem kokpit bo bez tego nie zamocowałbym silnika. Przykleiłem też zgrubienia po bokach kadłuba (chyba tam mieści się awionika)

cd5fa09ffbbdf318.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem silniczek. Działa jak trzeba. Uciągnie śmigło bez problemu. Wyciąłem też otwór w dnie kadłuba. Nie wiem co miał tam prawdziwy Apache ale ja wykorzystam to jako schowek na baterię. Nigdy więcej zawodnego zasilania przez podstawkę!
I o to mi właśnie chodziło. Jak będę kończył mojego Apacha, to też mu silnik zamontuję. A będzie ciekawie, bo będę go robił w 1:72.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko musisz mu tam dać trochę mniejszy. Ja swój wydarłem ze starego zestawu LEGO TECHNIC. Jest go kawałek i nie wiem czy do 72 go wciśniesz(powinno się udać ale golenie podwozia mogą ci się odkształcić,trochę waży). Proponuję zainwestować w najmniejszą najtańszą chińską zabawkę elektryczną z supermarketu. Tam są małe silniczki. W dodatku zasilisz go dwoma, no góra trzema płaskimi bateriami do zegarka które z kolei wciśniesz w Apache bez problemu. Z ogonowym jest gorzej ale można kupić (choćby na allegro) bezszczotkowe silniczki od komórek. Bez problemu wejdzie w 72. Ja tak zrobię w swoim. Mam nadzieję że relacja z twojego Apache też będzie bo ciekaw jestem jak to rozwiążesz

 

http://www.allegro.pl/item270489385_silniczek_wibracyjny_wibra_nokia_8210_8250_5210.html

tu masz przykładowy silniczek tego typu. Maleństwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że relacja z twojego Apache też będzie bo ciekaw jestem jak to rozwiążesz

 

http://www.allegro.pl/item270489385_silniczek_wibracyjny_wibra_nokia_8210_8250_5210.html

tu masz przykładowy silniczek tego typu. Maleństwo...

Oczywiście, że będzie. Jak tylko startnę z jego budową. Na razie max czasu poświęcam na konkursową Stację (choć i tak sprawy rodzinne skutecznie mi uniemożliwiają jakiś konkretny progress).

I dzięki za link do silniczka. Jeszcze nie podjąłem decyzji, czy oba wirniki będą obrotowe, czy tylko jeden. Gdyby jednak oba, to czeka mnie trochę kablomanii, żeby za jednym przełącznikiem uruchamiać oba wirniki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie będzie trochę gorzej bo dojdzie oświetlenie ale myślę że szeregowo da się to załatwić. Dodatkowo ośka śmigła gdzieś przyciera więc i efekty dźwiękowe mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale myślę że szeregowo da się to załatwić.
Równolegle też się da. I czasem jest to nawet lepsze rozwiązanie.

 

EDIT: Teraz przyjrzałem się jeszcze mojemu Apachowi w podziałce 1:144 - z takim silnikiem, jak ten z aukcji to i taki mały Apache mógłby mieć działający główny wirnik...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały postęp:) dorobiłem drzwi na komorę na spodzie kadłuba. Otwierają się i zamykają bez problemu. Muszę teraz znaleźć chwilę czasu i skoczyć po diody i silnik wibracyjny bo nie chcę płacić za przesyłkę z allegro.

dee80c096ab5de4a.jpg

277d8940be13276d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na jakąś ładownię. ;) Pomysł ekstra. Tylko czy Ty zmieścisz tam baterie R3 (AAA)? I jak chcesz je połączyć (w koszyczku, czy w jaki sposób)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnej R3 płaska 9V już sprawdzałem , połączenie będzie szeregowe. Można kupić końcówki do baterii tego typu. Wpina się je i trzymają się mocno. Od baterii pójdzie przewód do ogona potem silnik główny lampka prawa potem lewa i do baterii. A i nie wiem czy apache nie miał jeszcze czerwonego światła na ogonie. Jeśli miał to muszę zrobić też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od baterii pójdzie przewód do ogona potem silnik główny lampka prawa potem lewa i do baterii. A i nie wiem czy apache nie miał jeszcze czerwonego światła na ogonie. Jeśli miał to muszę zrobić też
I wtedy spadek napięcia będziesz miał taki, że wirniki ledwo co się będą kręcić (jeśli w ogóle)...
A i nie wiem czy apache nie miał jeszcze czerwonego światła na ogonie. Jeśli miał to muszę zrobić też
A u Ciebie to światełko będzie błyskać (pulsować), czy będzie się świeciło światłem ciągłym?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.