Skocz do zawartości

F/A-18A+ // Academy // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 304
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jestem pełen podziwu dla samego siebie, jak mi to szybko idzie.

 

W zasadzie płatowiec jest gotowy.

Przykleiłem chyba wszystko (poza rurkami Pitota, ale to po malowaniu dopiero) co powinno być przyklejone do kadłuba i model zaczyna przypominać Horneta.

Jestem bardzo miło zaskoczony jakością produktu Academy, bo choć idealny może nie jest, ale klejenie tego wszystkiego to czysta przyjemność.

 

024.jpg

 

Zamontowałem (nie wiem jak to jest po polsku) "LEX fences", elementy sterujące klapami na spodzie skrzydeł, wloty powietrza, wszelkie anteny, elementy pylonów na skrzydłach etc.

Co do wlotów powietrza, postanowiłem zrezygnować z robienia FODów, bo nie bardzo mi to wychodziło.

Spróbuję pomalować je w środku tak, żeby nie było widać tego że są zaślepione.

 

025.jpg

 

Małe kłopoty pojawiły się przy montażu stateczników.

Academy zrobiła nieco zbyt szerokie otwory na nie i ustawienie ich pod właściwym kątem nie jest najłatwiejsze. Do tego trzeba było zaszpachlować szpary, ale odrobina kleju CA sprawę załatwiła.

Stery wysokości są - jak widać - przymocowane na BlueTacka, bo nie będę ich kleić aż do samego końca, inaczej bym je nie raz jeszcze oberwał.

 

026.jpg

 

Zostało do przerycia kilka drobnych linii podziału, odrobina szlifowania tu i tam, oraz muszę usunąć kilka wypukłości, których nie usunąłem na początku (jakieś anteny czy też czujniki, których w A+ ponoć nie ma).

Gdy to zrobię, model będzie gotowy do malowania.

 

Przy okazji mam pytanie, dotyczące dyszy silników: jaki jest pomysł na malowanie ich na zewnątrz?

Jaki to kolor? Na zdjęciach jest to jakiś ciemny metal, z lekkim odcieniem jakby brązu i mam mały zgryz, jaki metalizer, bądź mieszankę dobrać.

Może ktoś to ładnie pomalował i podzieli się patentem?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było trzeba zanabyć Fujimi, tam masz kilka innych bajerów (radar, tunele do silników). Tak patrząc na mojego F/A-18B leżącego w pudełku, zaryzykuje stwierdzenie żę koreańce chyba musili mieć przed sobą zestaw japoński opracowuąc ten model ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to do kupienia w ogóle jest gdzieś?

Co mi po radarze, skoro i tak bym go nie robił zapewne.

Nie zrozum mnie źle - ja się nie skarżę, bo model jest świetny: bardzo dobre spasowanie (z małymi wyjątkami, ale to jest nic z czym taki lajkonik modelarski jak ja nie potrafiłby sobie poradzić), fenomenalny detal, bardzo wysoka merytoryka modelu i piękne malowanie.

Fakt, wloty to porażka, ale trzeba by mieć oczy na szypułkach, żeby tam zajrzeć i zobaczyć, czy jest dojście do silników czy nie ma.

A poza tym jakieś inne wady widzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mojehobby.pl/szukaj.php?grupa_p=1&kateg=&search_available=0&search_keywords=F%2FA-18

 

Nie piszę tego w kontekscie wad zestawu, bo jak widzę to Aca jest całkiem fajnym zestawem. Fujimi pozwala wykonać model bardziej bajerancki, o takiego określenia bym użył.

 

Jestem ciekaw czy blaszki z ACA będą pasowały do mojego Fujimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takiego odbajerowania to ja nie chcę.

Wystarczy mi ładne żywiczne uzbrojenie, otwarta kabina i hamulec.

Jedyne czego żałuję to braku wysuniętych klap, z tym model wyglądał by ładniej, no ale wykonanie tego na własną rękę to bardzo trudna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne z tymi statecznikami pionowymi. Jak sklejałem C to pasowały idealnie, można było wklejać po pomalowaniu. Ale może w A są inne. Jesteś pewien tych kątów? Wyglądają na dosyć mocno rozchylone i chyba niesymetrycznie.

 

Nie jestem pewien, nie wykluczam że zrobiłem je źle, kąt ostawiałem na czuja, bo tam jest duży luz niestety.

Do tej wersji Academy dała oddzielną wypraskę tylko ze statecznikami i mocowaniami, które ja zastąpiłem eduardowskimi.

Poprawić kąta nie da rady, jest przyklejony na mur-beton, a do tego zalany klejem CA w ramach szpachlowania wspomnianych luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak, co znaczy dobra motywacja.

Siadłem do modelu, pokombinowałem... Trochę szkód narobiłem, ale da się to poprawić.

Wydaje mi się, że udało mi się znacznie poprawić ustawienie kąta stateczników.

Teraz mam nadzieję jest prawidłowo.

 

027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Z balaszkami super. Mozna kupic farby fosforyzujące, które super by sie nadawały na panele odblaskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluorescencja i luminescencja to dwie różne sprawy.

To co widać na tym F'ie to powłoka luminescencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo to rzetelny zawodnik, nie robi szybkich strzałów.Nawet jak by chciał. To chyba dobrze. Na pewno dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, nie zależy mi na takim długim warsztacie, szczególnie że już chyba bliżej niż dalej.

 

Zrobiłem parę detali, bo jakoś ogarnęła mnie niemoc.

Najpierw HUD i wiatrochron, w sumie to niezła zabawa była, bo Eduard dał blaszkę, do której trzeba przykleić dwie równolegle leżące szybki, do tego warto ich nie pociapać klejem CA.

Nie wyszło idealnie równo, ale jakoś się udało.

 

028.jpg

 

A dziś dłubałem sobie przy goleni przedniego podwozia, której miałem specjalnie nie waloryzować, ale jak zacząłem, to jakoś tak samo poszło...

Wyszła chyba ładnie, golenie głównego podwozia postaram się zrobić nie gorsze.

To co na zdjęciu będzie jeszcze oczyszczone z nadmiaru kleju CA tu i tam.

 

029.jpg

030.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.