Skocz do zawartości

F/A-18A+ // Academy // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 304
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Masz GBU-12 w Martoli z CMK... Zastanawiam sie tylko czy przy takiej konfiguracji, jak zrzucisz bombe to czy samolotu nie bedzie "sciagac" na prawo, chyba ze zbiornik tez odrzucisz...

 

Ostatnio robiłem model F-15E i kupiłem specjalnie do niego te bomby - to chyba jednak nie są GBU-12 a jednak GBU-49 w źle opisanym opakowaniu. Mimo wszystko nie wiem czemu Solo narzekasz - moim zdaniem te bombki z CMK wyglądają całkiem zgrabnie (poza tym, że to chyba jednak nie są GBU-12). A tak poza tym to asymetryczne podwieszenia generalnie są genialne, pod czymkolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi lub nie, ale naprawdę dałem się nabrać.

 

 

True

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwieszenia gotowe.

No - poza zbiornikami, ale zrobię je, wraz z pylonami, w drugim rzucie.

Dziś bomby, rakiety i pociski oraz pody.

Zabawy było z tym co niemiara, a Mavericki doprowadzały mnie do szału odpadającymi lotkami.

Przez to musiałem je kleić po pomalowaniu i położeniu kalek, więc w niektórych miejscach... no powiedzmy że nie wyglądają najlepiej.

Na szczęście po podwieszeniu akurat te miejsca będą praktycznie niewidoczne.

Całe uzbrojenie dla odmiany postanowiłem zrobić z zasłoniętymi sensorami i przymocowanymi do nich wstążkami RBF.

W przypadku Mavericków te wstążki nie są przyczepiane bezpośrednio do pocisków, tylko do pylonów na których wiszą.

Same wstążki to produkt Steel Scorpion, papierowe, dzięki czemu na mokro da się je bardzo wygodnie układać tak żeby wyglądały na nieco zmięte.

Co do pylonów, to jak widać nie było tam specjalnie co kombinować.

W przypadku AAS-38 flir poda obawiałem się, czy uda mi się ładnie pomalować to germanowe "oczko" sensora - zupełnie jakoś tak bez przekonania dotknąłem kropelką farby na wykałaczce do miejsca malowania i farba sama, idealnie, rozprowadziła się po oczku - co widać.

Na marginesie - po pomalowaniu odkryłem, że do tego oczka jest w zestawie odpowiednia kalkomania.

Co do samych Mavericków, z których jestem ogólnie bardzo niezadowolony, to jestem jednak zadowolony z malowania elementów z tyłu rakiet, co mam nadzieję trochę widać na drugim zdjęciu.

Ważne że to już mam zrobione.

 

051.jpg

052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, te Mavericki nie wyglądają perfekcyjnie do czego przyzwyczaileś mnie, ale "tyły" są już o wiele ladniejsze, fajnie zdetalowane i pomalowane drobiazgi. No i żeś trochę mocno je styrał, jak by leżały w przepalonym oleju z tydzień, dotyczy to aim'ów i maverick'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Mavericki to efekt tego klejenia (klej pozostał w okolicach lotek) i tego nieszczęsnego podkładu, który sprawił że cała powierzchnia rakiety stała się szorstka.

Bardzo żałuję że nie starłem tego podkładu i nie pomalowałem go na gładko gunzowskim Surfacerem.

Pocieszam się tym, że po podwieszeniu pod skrzydłem wiele z tych zabrudzeń zniknie, zasłoniętych samym skrzydłem albo innymi podwieszeniami z boku.

Ale szkoda, bo można to zrobić lepiej.

Co do Flira, to faktycznie, troszkę go poobijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakietki super, ale kolorek(zółty) szkiełka tego urzadzenia poszukiwawczego wyglada marnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten oryginalny flir na zdjęciu ma jakiś brązowy kolor a nie żółty więc nie wiem czy do końca dobry kolor wziąłeś. Ale generalnie dobrze pomalowane, nie wygląda tandetnie. Solo, na pewno żółty kolor tam mial być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebna mi jest pomoc: szukam zdjęcia zasobnika AN/ASQ-173 LDT/SCAM, na którym, widać byłoby tylną część sensora.

Chodzi mi mniej więcej o to miejsce, od spodu:

 

053.jpg

 

Przez nieuwagę nie wkleiłem tam jednego szklanego elementu, ale instrukcja ani słowem nie wspomina jak on ma wyglądać: czy ma być cały zmalowany, czy jakaś część ma zostać odsłonięta - nic.

Chciałbym to poprawić ale nie mam pojęcia jak to ma wyglądać. Nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia tego poda od tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam się na kolorach. Odróżniam jeden od drugiego. Kolor, który użyłeś nie ma nic wspólnego z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję.

 

Tymczasem - owiewka.

Sporo blaszek dał do niej Eduard, na szczęście blaszki te są bardzo dobrze spasowane do tej części, więc nie było problemów technicznych.

Jak widać dodałem trochę własnej waloryzacji żeby to trochę przypominało oryginał.

 

055.jpg

 

Środek owiewki pomalowałem tradycyjnie kolorem NATO Black. Postanowiłem trochę ją poobijać i poobcierać, ale zdaje się że trochę przesadziłem.

 

056.jpg

 

057.jpg

 

Cieszę się bardzo, że w odróżnieniu od owiewki Rafale, ta jest niemal krystalicznie czysta i nie pobrudziłem jej praktycznie wcale.

 

Przy okazji także zrobiłem wszystkie klapy podwozia.

Znowu postanowiłem trochę je poobijać i znowu przesadziłem.

To wszystko co widać to nie brud (poza wgłębieniami, gdzie jest wash), tylko metaliczne obicia robione różnymi ołówkami i kredkami.

 

058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.