Skocz do zawartości

F/A-18A+ // Academy // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 304
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tylko wcześniej możesz sobie zrobić jakiś podkład kolorystyczny np. żółty z kapką brązu będzie lepiej wyglądać a dwa przy proporcji 10:1 będzie bardzo kiepsko krył więc by nie nakładać wielu warstw możesz zrobić sobie podkład z koloru.

 

A na następny raz musisz poszukać sobie czegoś takiego jak TC - Tone Controler jest to baza bezbarwna z odrobiną środka matującego przypomina krochmal i do takich mieszanek lub tonowania kolorów jest idealna jak nie znajdziesz daj znać to ci odleje odrobinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo a gdzie na tych zdjęciach widzisz połysk? Czy sensor ten nie powinien być matowy? Luknij na inne materiały foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aas2.jpg

aas3.jpg

 

Nie wiem sam, tu wygląda jakby coś błyszczącego było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

Jestem nowy na tym forum, chociaż pewnie jeden ze starszych. Ponieważ wróciłem do modelarstwa po prawie 20 latach, praktycznie chłonę wszystko od nowa i często tu zaglądam, a moja tematyka to z grubsza to co kolega Solo w tej chwili robi.

Co do koloru szyby poda to tu jestem poinformowany, bo to moja branża. Otóż jest to okno wyjściowe kamery termowizyjnej i zawsze (!) jest wykonane z Germanu (Germanium - kolory pierwiastka dostępne w necie). Ma szklisty odblask i kolor od srebrnego do lekko żółtawego.

Kolego Solo - gratuluję. Masz talent w rękach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

Jestem nowy na tym forum, chociaż pewnie jeden ze starszych. Ponieważ wróciłem do modelarstwa po prawie 20 latach, praktycznie chłonę wszystko od nowa i często tu zaglądam, a moja tematyka to z grubsza to co kolega Solo w tej chwili robi.

Co do koloru szyby poda to tu jestem poinformowany, bo to moja branża. Otóż jest to okno wyjściowe kamery termowizyjnej i zawsze (!) jest wykonane z Germanu (Germanium - kolory pierwiastka dostępne w necie). Ma szklisty odblask i kolor od srebrnego do lekko żółtawego.

Kolego Solo - gratuluję. Masz talent w rękach!

 

I to jest wyczerpująca odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca prac coraz bliżej.

Przyszedł czas na uzbrojenie i wszelkie podwieszenia.

Jak już wspominałem, zestaw będzie zawierać (począwszy od stacji 1 do 9 Horneta):

1 - AIM-9M Sidewinder

2- AGM-65E Maverick

3 - zbiornik paliwa

4 - AAS-38 TFLIR pod

5 - zbiornik paliwa

6 - ASQ-173 LST pod

7 - GBU-49

8 - AGM-65E Maverick

9 - AIM-9M Sidewinder

 

Piguły gotowe do pomalowania:

046.jpg

 

Hornet czeka na swoje podwieszenia:

 

047.jpg

 

Przy okazji pochwalę Mavericki North Star Model - piękne detale.

 

048.jpg

 

Do wyboru miałem, prócz eduardwoskich GBU-49, także CBU-38 Arma Hobby, oraz GBU-12 zestawowe.

Dwie ostatnie bomby dla porównania jakości prezentuję poniżej:

 

049.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stało z przednim podwoziem? Jak rozumiem to na razie tylko próbne przyłożenie kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się nawet innej możliwości w twoim wypadku.

 

Ładnie to maleństwo wygląda nie długo ja sprawdzę jak to jest składać coś tak małego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, może.

Ale głowica jest dla mnie po prostu z mydła.

Do tego po co zrobili ją z dwóch kawałków (nie pokazałem kilku innych części, które też tam trzeba dokleić w paru miejscach), przy takiej jakości wykonania połączenie tego w całość, żeby dobrze wyglądało, graniczy chyba z cudem.

Może faktycznie da się z tego zrobić dobry model bomby, ale po prostu nie chciało mi się z tym bawić.

Eduard zrobił po prostu bombę którą odcina się od kostki wlewowej i dokleja do niej stateczniki z metalu i gotowe, o jakości detali nie wspominając.

Nie zrozum mnie źle, fajnie że mamy firmę która robi uzbrojenie niedostępne praktycznie gdzie indziej, sam niedługo pewnie kupię AGM-154, ale niech chłopaki popracują trochę nad jakością.

To w końcu model bomby, a nie samolotu, chyba to nie jest aż takie trudne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo,

Bardzo fajny ten Twój zestaw uzbrojenia - lubię takie niesymetryczne, ale nie wiem czy ta wersja F/A-18A przenosiła GBU-49. Ta bomba weszła do użycia na przełomie 80/90 lat, a wtedy przezbrajano już się na F/A-18C/D. Jak chcesz mieć pewność to trzeba sprawdzić, ja sam zrobiłem F-18B Hasegawy też niesymetryczne z 4 x GBU-12 pod jednym skrzydłem , a GBU-16 i zbiornik paliwa pod drugim mimo, że ta wersja nie miała takiej konfiguracji. Ale jak to wygląda!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym wiem.

To znaczy wiem że nie ma pewności czy taka bomba mogła być podwieszana pod tę maszynę.

Szukałem tej informacji ale niczego pewnego nie znalazłem.

Wiem że wersje A+ (czyli takie niepełne C) latały zdaje się jeszcze na początku lat 90, więc to by pasowało.

Dodatkowo GBU-49 to tak naprawdę GBU-12 z zamontowanym modułem GPS, więc raczej A+ nie powinien mieć problemów z przenoszeniem tej bomby. Tyle teoria.

Nie miałbym z tym problemu gdyby na rynku były jakieś ładne bomby odpowiednie dla tego myśliwca, najchętniej GBU-12.

W sumie mogłem wziąć tę bombę z zestawu Academy, bo jest bardzo ładna, no ale zaryzykowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz GBU-12 w Martoli z CMK... Zastanawiam sie tylko czy przy takiej konfiguracji, jak zrzucisz bombe to czy samolotu nie bedzie "sciagac" na prawo, chyba ze zbiornik tez odrzucisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, według tego co czytałem i co mi doradzono na Britmodellerze, asymetryczny układ powieszeń, z jednym zbiornikiem na prawym skrzydle, to był standard przy tych maszynach (A+ i C).

Stąd tak decyzja, to nie był mój wymysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Fly By Wire i inne cuda techniki komputerowej zniwelują zrzut tej bombki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie napisałem że niesymetryczne podwieszenia są "nierzeczywiste", bo takie były i są, Tylko że bomba GBU-49 (tzw. Enhanced GBU-12) "nie załapała się" na wersję A. Ale dla mnie może być - ładna bombka. Jeśli twórcy się podoba to tylko mogę przyklasnąć - dla mnie BOMBA! posting.php?mode=reply&f=86&t=49464#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.