Skocz do zawartości

PT-91 Twardy 1/35


bondarek

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem i robiłem no i wyszło to co widać poniżej, relacja z budowy tu viewtopic.php?f=87&t=45875

 

Do malowania wykorzystałem zestaw farb "Polish Army 2014 - camouflage set (3x22ml)" firmy Lifecolor, malowało się dobrze. Delikatny wash i pigmenty, urzygany wydech zrobiłem "Tensocrom Oil (22ml)" też Lifecolor.

 

Jest to model pojazdu z 9-ej Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa, jako materiał źródłowy posłużyły mi zdjęcia Tomka Mroczkowskiego za co wielkie dzięki

 

Miłego (mam nadzieję) oglądania i oceniania

 

100_9777.JPG

100_9778.JPG

100_9779.JPG

100_9780.JPG

100_9781.JPG

100_9782.JPG

100_9783.JPG

100_9784.JPG

100_9787.JPG

100_9788.JPG

100_9789.JPG

100_9790.JPG

100_9792.JPG

100_9793.JPG

100_9795.JPG

100_9796.JPG

100_9797.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9-go Batalionu Kawalerii Pancernej z Braniewa

 

 

jako materiał źródłowy posłużyły mi zdjęcia Tomka Mroczkowskiego za co wielkie dzięki

 

Po to tyle zdjęć robiłem! Cieszę się ze się przydają!

 

Co do modelu, generalnie baardzo przyjemnie zrobiony pojazd, o ile się nie mylę, był na festiwalu w Elblągu? Przykuł moją uwagę jako jeden z pierwszych Twardzieli z Braniewa Kolorki fajnie dobrame, kurzenie subtelne i bez przesady.

Alee musze nawytykać, nie byłbym sobą. Reflektory na przodzie już nie są częścią noktowizji pasywnej a więc są tylko 2 do jazdy, brak znaku priorytetu drogowego, brak rejestracji pojazdu. Oprócz takich drobnych szczegółów jest bardzo dobrze. Czekam na więcej pojazdów z tej Brygady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo fajnie wykonany i przyjemny w odbiorze model. Mało się tego widuje w 1/35, a szkoda, bo to piękna maszyna.

 

To co mi trochę nie pasuje, to gąsienice, które sprawiają wrażenie krzywo ułożonych. Jest to szczególnie widoczne na drugim i czwartym zdjęciu od góry (No chyba, że to ma tak być. Moja wiedza o PT-91 nie jest zbyt wielka).

 

Plama na błotniku bardziej wygląda jak wyciek oleju, niż okopcenia.

 

Poza tym jest git

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo

 

... Reflektory na przodzie już nie są częścią noktowizji pasywnej a więc są tylko 2 do jazdy, brak znaku priorytetu drogowego, brak rejestracji pojazdu...

Masz rację, poprawię w wolniejszej chwili i dodam też zrolowaną plandekę.

 

... Czekam na więcej pojazdów z tej Brygady

Kto wie, może T-72???

 

...To co mi trochę nie pasuje, to gąsienice, które sprawiają wrażenie krzywo ułożonych. Jest to szczególnie widoczne na drugim i czwartym zdjęciu od góry...

Gąsienice nie są przyklejone, tylko luźno nałożone na kołach (jeszcze), dlatego zmieniają czasami swoje położenie

 

...Plama na błotniku bardziej wygląda jak wyciek oleju, niż okopcenia.

Silnik S-12U wyrzuca mnóstwo oleju przez kolektor wydechowy, dlatego na błotnikach Twardych jest olej zamiast okopceń, taki urok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo

 

Silnik S-12U wyrzuca mnóstwo oleju przez kolektor wydechowy, dlatego na błotnikach Twardych jest olej zamiast okopceń, taki urok

 

Tego nie wiedziałem. Teraz rozumiem. Jeszcze raz gratuluję modelu

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomku!

 

Teraz jestem odrobinę mądrzejszy. Nabieram też powoli ochoty na tę maszynę. Najpierw jednak pójdą Leopardy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dzięki za wyjaśnienia i zdjęcia. Od jakiegoś czasu jestem w trakcie wykonywania modelu pt91. Zainspirował mnie kolega Flacha z pwm.org, ale chciałem być oryginalniejszy i użyć oznaczeń 9bbkp. Jednak widzę, że się spóźniłem. Jednakże mój model będzie rc więc może się jakoś wyróżnię. Następna będzie "Merida" i kiedyś czysta 72, też z Braniewa, dlatego te zdjątka posłużą do wydruku kalkomanii. Do pt już wydziargałem, ale tam szczegółów nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.