Skocz do zawartości

T72 Modellcollect i BWP1 SModel - LWP manewry Przyjaźń 82 :)


mysiek13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

wydaje mi się, że modele ukończone, ale oczywiście proszę o waszą pomoc w znalezieniu rzeczy do poprawy albo coś mi umknęło

 

DSCF1046_zpsm0bl49c1.jpg

 

DSCF1066_zps11s1xru7.jpg

 

DSCF1070_zpsea0hsraa.jpg

 

DSCF1072_zps8jrwkkl5.jpg

 

3_zps2rnsuybe.jpg

 

DSCF1042_zpskgzybnwh.jpg

 

DSCF1040_zpskl1d4n0o.jpg

 

6_zpsybni2dy0.jpg

 

DSCF1036_zpse879qsxo.jpg

 

DSCF1035_zpspyzcqyvp.jpg

 

DSCF1034_zpspfonjdtx.jpg

 

DSCF1033_zpstx13chd6.jpg

 

DSCF1031_zpsq4rzmmkx.jpg

 

DSCF1028_zps9pi7vyjc.jpg

 

DSCF1027_zpspebovbvn.jpg

 

DSCF1025_zpsgocncsfb.jpg

 

DSCF1065_zpsmsfqx1dl.jpg

 

DSCF1063_zpsjsi2frg8.jpg

 

DSCF1061_zpsrfxidxly.jpg

 

DSCF1057_zpscrtes41k.jpg

 

DSCF1053_zpswjjoxtfp.jpg

 

DSCF1052_zps86dm5fjz.jpg

 

DSCF1050_zpsi5wrkq2k.jpg

 

DSCF1049_zpsalueilo9.jpg

 

DSCF1048_zpsoq55swdx.jpg

 

Teraz robi się załoga oraz mała scenka...

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają dobrze, już za sam wybór polskiego malowania należy się . Co do uwag, trochę rzuca się w oczy szpara pod przodem wieży BWP. Dodatkowo oznaczenie priorytetu drogowego powinno być z tyłu również pomarańczowe. Kolor czerwony wprowadzili raczej zdecydowanie później niż data Twojej przyszłej scenki.

 

Pozdrawiam!

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzaku : Wieżyczka w BWP na szczęście jest tylko niewcisnieta do końca juz poprawione co do priorytetu to wg toro juz w latach 70-tych powinny takie byc, ale jak masz inne dane to z przyjemnością sie z nimi zapoznam i ewentualnie zmienię ... Erolo dzięki za miłe słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na tego BWP to mi się zbiera na wymioty. To znaczy, że jest doskonale odwzorowany bo przypomina, jaka pralka była w środku. ;)

 

Strasznie fajne - czy ten BWP to trudno dostać? Bo aż zakusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim forum już zaznaczyłem. Ale trzeba się także wypowiedzieć i tu (zwłaszcza że na sąsiednim ino oglądacze)

Modele super czekam na scenkę z poligonu no bo gdzie indziej się tak zakurzyły. Oczywiście liczę także na możliwość oblukania na żywca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry za jednego posta pod drugim

czy ten BWP to trudno dostać? Bo aż zakusił.

Modele nie są trudne do zakupu zobacz w Martolli albo Exito. w pudełku znajdziesz jednak dwa identyczne modele. dobrze było by poszukać chętnego na drugiego, no chyba że wykonasz dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się jakiś czasz, co to za skala. I w końcu doszedłem do wniosku, że 35. Jak na 35 to szału nie ma. Fajny malunek, ale jaj nie urywa. A tu przypadkiem odnalazłem ta sama galerie na nPWM w dziale "maluchy" i ...no cóz, jednak urywa jaja ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Modele bardzo fajnie zrobione tylko malowanie za jasne. Akurat wtedy byłem w wojsku rocznik 1981 - 82 (stan wojenny) kolor zieleni bardziej oliwkowy. Teraz parę pytań. Jak ci się sklejał T-72 z tej firmy oraz powiedz z czego robiłeś podkładki pod znaki priorytetu drogowego. Mam zamiar zrobić tego BMP w barwach moje jednostki z Kołobrzegu - 32 Pułk Zmechanizowany a teciaka mam z Modelcollect tylko B3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego robiłeś podkładki pod znaki priorytetu drogowego.

A na przykład można zrobić z takiego zestawu

http://www.jadarhobby.pl/ynot-w71pe-eastern-coctail-part-p-1088.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za miłe słowa od wszystkich

 

Co do kolorów - specjalnie chciałem nieco rozjaśnić modele, mam taką ( może błędną) ideę, że w 72 powinny być jaśniejsze niż w 35 z uwagi na efekt skali - kiedyś przeczytałem to odnośnie samolotów i próbuję stosować w moich modelach... Poza tym dość mocno przejaskrawia kolor aparat, nigdy nie umiem wycelować w balans bieli i poprawiam "autokorektą" w programie graficznym co daje już pełen daltonizm Co najlepiej właśnie widać na "śnieżnobiałych" obwódkach priorytetów, przyznaję się bez bicia

 

Co do priorytetu drogowego to cienki arkusz PS wycięty idealnie "dziurkaczem do skóry" kupionym w kilku średnicach w OBI/Praktikerze/Castoramie za kilka złotych - bardzo przydatne przyrządy w super cenie

 

T72 jest absolutnie samosklejalny, to mój pierwszy model tej firmy i jestem nim zauroczony - może lepiej nawet niż Dragony Jestem teraz napalony na ich zapowiadane MAZy strasznie i chciałbym żeby wypuścili SCUDa którego pokazywali na renderach ( Toxsco trochę mi nie siedzi ;( )

 

PS Gumowy jak będziesz w pobliżu Będzinia to serdecznie zapraszam na oblukiwanie i browca lub inny "retarder' Scenka się robi i w weekend postaram się wrzucić foty finalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumowy jak będziesz w pobliżu Będzinia to serdecznie zapraszam na oblukiwanie i browca lub inny "retarder' Scenka się robi i w weekend postaram się wrzucić foty finalne

Dziękuję ślicznie na zaproszenie. Zobaczymy co się da zrobić, ale myślę że pewnie najszybciej spotkamy się w Jaworznie na festiwalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele bardzo fajne, kawał dobrej roboty. Natomiast mam drobne wątpliwości co do numerów taktycznych. Czy aby w przypadku T-72 numer taktyczny zamiast na tylnej skrzynce nie powinien być między wyrzutniami granatów dymnych a rurą do forsowania po dnie? Chyba że bywało i tak i tak?

Co do planowanej scenki poligonowej - twój BWP to 8 DZ, T-720 20 DPanc (patrząc po numerach taktycznych) - nie mam niestety wykazu jednostek uczestniczących w "Przyjaźni 82", a warto by sprawdzić czy te dywizje tam były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego robiłeś podkładki pod znaki priorytetu drogowego.

A na przykład można zrobić z takiego zestawu

http://www.jadarhobby.pl/ynot-w71pe-eastern-coctail-part-p-1088.html

 

Dzięki Artur za linka. Wrzuciłem sobie do zakładek. Co do samych znaków to kolory chyba nie odpowiednie, ale blaszki ok. Zawsze można samemu te blaszki wymalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o do priorytetu to wg toro juz w latach 70-tych powinny takie byc, ale jak masz inne dane to z przyjemnością sie z nimi zapoznam i ewentualnie zmienię ...

Nie ma ludzi nieomylnych, ToRo model też czasami popełniało wpadki. Co do danych, nie mam przy sobie żadnych, więc w sądzie bym przegrał. Ale wystarczy pooglądać zdjęcia pojazdów z tamtego okresu jeśli trafią się kolorowe, albo zobaczyć na pojazdy w muzeach. Kiedyś też o tym gdzieś czytałem, zresztą myślę, że niektórzy doświadczeni koledzy z czasów poboru mogą pamiętać kolory.

 

A na przykład można zrobić z takiego zestawu

http://www.jadarhobby.pl/ynot-w71pe-eastern-coctail-part-p-1088.html

Uważajcie. Swego czasu używałem tych blaszek, ale w skali 1:35. Były zdecydowanie przeskalowane, za małe. Raczej oznaczenia priorytetu zbytnio nie powiększyły się we współczesnych pojazdach, więc blaszki odpadają. I faktycznie nie były to małe różnice, w mojej skali bardzo rzucało się to w oczy gdy porównywało się model z oryginałem. Miałem okazję zmierzyć oznaczenie priorytetu na naszym Humvee, wychodziło coś chyba koło 18cm, ale mogę się mylić co do dokładnej wartości. W każdym razie po przeliczeniu na skalę wychodziło coś około 5mm. Około, bo akurat taką samą średnicę mają dziurkacze do papieru pozwalające uzyskać równe koło.

 

Ja osobiście stosuję właśnie patent z dziurkaczem. Z białego arkusza polistyrenu wycinam koło, następnie maluję ją srebrną farbką. Na to w zależności od przeznaczenia nakładam pomarańczowy lub czerwony kolor typu clear (czerwony maluję nawet markerem). Potem zostaje czarny trójkąt. Wycinam samą figurę z oznaczeń ToRo lub jakiejkolwiek innej czarnej kalki. Nakładam i voila, dostajemy coś imitujące rzeczywiste odblaski, wyglądające dużo lepiej niż same gotowe kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytet powinien mieć 6 mm wg moich obliczeń,

No właśnie nie pamiętam czy to było 18 czy 20cm czy może jeszcze inna wartość. W każdym razie wycinek ma coś koło 5mm średnicy, dokładnie nigdy nie mierzyłem, może ma te 5,6 więc zaokrągla się do 6 . W każdym razie jest zdecydowanie bliższy oryginałowi niż o wiele za małe np. blaszki Ynota i wygląda na modelach bardzo dobrze. Koniec dygresji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję wszystkim za miłe słowa oraz zainteresowanie

 

Figuranci się malują, może jutro się dokończą chciałbym Wam przedstawić pomysł na scenkę z tymi modelami Kurz zrobiony jest z pomalowanych Vallejo kawałków waty - wydaje mi się nienajgorzej jak na pierwszą próbę - jak dobrze wyschnie to jeszcze musze ąa porozciągać na boki i "w 3D", żeby wyglądała na mniej skupioną, bardziej lekką, jak chmura pyłu....

 

DSCF1099_zps1qm9llux.jpg

 

DSCF1088_zpssji9e3u3.jpg

 

DSCF1096_zpsglelqy9i.jpg

 

DSCF1094_zpscptddlld.jpg

 

DSCF1089_zpstgtcjczh.jpg

 

DSCF1091_zpsxtdkxkt5.jpg

 

DSCF1084_zpsse8dpom3.jpg

 

DSCF1105_zpso8re6kdc.jpg

 

DSCF1085_zpsuvihu1po.jpg

 

DSCF1076_zps8zfainjn.jpg

 

DSCF1080_zpspwbmwvkx.jpg

 

DSCF1082_zpsmribnmra.jpg

 

Co o tym myślicie? nie wiem czy nie przerzucić tematu do dioram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka bardzo fajna, ale z imitacji kurzu i spalin bym zrezygnował bo wygląda nie naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.