Skocz do zawartości

Od czego zacząć


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero od niedawna bawię się w modelarstwo i nie wiem jakie modele sklejać. Samoloty współczesne, z okresu II wojny śiatowej, statki, czołgi, śmigłowce. Doradźcie mi co się dobrze skleja i ładnie prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Na początek zacznij od prostrzego modelu np. samolotu który ma proste malowanie i nie jest trudny w budowie.

Dlaczego?

Dlatego żebyś się na sam początek nie zniechęcił, jak zaczniesz sklejać jakiś statek lub czołg który przewyższa twoje umiejętności.

Po nabraniu jakiego kolwiek doświadczenia i wprawy oraz zakupie lub zrobieniu sobie niezbędnych narzędzi, sam zdecydujesz czy jesteś już gotowy wykonać jakiś model z którym na początku nie dał byś sobie rady.

No chyba że jesteś geniuszem i urodziłeś się z modelarstwem we krwi to co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kolory jakie trzeba zmieszać, żeby imitowało błoto

Jakie błoto jest każdy widzi. Więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wymieszać kolory na oko, wedle swojego uznania.

Choć ja bym proponował najpierw nauczyć się czysto sklejać, malować i uwypuklać bryłę modelu. Efekty eksploatacyjne zostawiłbym na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady dla początkującego to za wielkie wody, niech się narazie nauczy malować kolor bazowy i go cieniować.... bo skleić model to chyba raczej każdy potrafi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce być złośliwy Dumo ale ze sklejaniem też mogą być problemy :P

np. na twoich winietkach w paru miejscach przydało by się usunięcie śladów łączenia form :] a i do malowania można by się przyczepić (np. na hanomagu)

obojętnie jakie modele by się robiło.. zawsze trzeba kilka spieprzyć bardziej lub mniej zanim coś wyjdzie na miarę oczekiwań..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo skleić model to chyba raczej każdy potrafi :P

No nie bardzo... FAZZY_bez_humoru ma rację. Obróbka elementów, szlifowanie, szpachlowanie, jakieś drobne przeróbki, czyste klejenie - to wcale nie jest takie hop-siup. Tego też trzeba się nauczyć.

Choć co poniektórzy potrafią malowaniem wiele błędów zamaskować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo człowiek się uczy całe życie................ niestety...

A te modele które wrzuciłem na forum są dość stare jestem tak ubogi że nie mam zasr***go aparatu........ i nie moge porobić fotek moich nóweczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubogi że nie mam zasr***go aparatu........ i nie moge porobić fotek moich nóweczek

A kolegów nie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, choć nie jestem modelarzem pancernym, jest to narzędzie do wykonywania zimmeritu na niemieckich czołgach i/lub działach samobieżnych. Najprawdopodobnie przerobione własnoręcznie z tańszej wersji pensety.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.