Skocz do zawartości

Challenger 2 (1:35, Trumpeter)


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrozumieliśmy się.

Inna sprawa to lusterka. Jeżeli je wkleję, to nie będę mógł zamontować wieży Co mam z tym zrobić?

 

Zacznij szukaj kwitów leniu, posiedziałem 30 sekund w Google żeby znaleźć złożone lusterka

Myślałem, że Tomek miał na myśli gotowe złożone lusterka, które można kupić.

Zacząłem więc takowych szukać, ale nie znalazłem nic.

Zdjęć Challengerów ze złożonymi lusterkami mam na komputerze sporo (jak buduję model to zawsze zapisuję sobie wszystkie fotki danego pojazdu).

Przyjrzałem się jednak tym plastikowym lusterkom, porównałem ze zdjęciami, i doszedłem do wniosku, że sam mogę je w prosty sposób złożyć. Tak też zrobię.

Kupiłem natomiast to:

30.jpg

Mam problem przy tej przedniej płycie. Co mam zrobić z tymi dziurami, które zaznaczyłem strzałkami? Instrukcja nie każe tam nic wklejać.

 

Wyglada jakby brakowalo jakiejs czesci w tym stelarzu na ktorym sa te klocki. Obok brakuje jednej lampy, a ta co jest swieci na 'podloge' a powinna do przodu.

Możliwe, jutro wrzucę zdjęcie. Co do lampy - poprawiłem.

Tak wygląda to na modelu:

31.jpg

A tak w rzeczywistości:

P5230008.jpg

 

Challenger_2_Main_Battle_Tank_patrolling_outside_Basra,_Iraq_MOD_45148325.jpg

"Pod lampami" jest jeszcze takie "coś". Na modelu tego nie ma, ani instrukcja nie mówi aby cokolwiek tam wklejać.

ALE, jest taki element:

32.jpg

Według instrukcji nie ma on żadnego zastosowania. Myślicie, że to może być to "coś"? Na szerokość pasuje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Stwórz lusterka a nie kupować od razu byś chciał

Co do listwy, model zapewne służy Trumpeterowi do kilku wersji CH2, więc zrobili o kilka dziur wiecej. Ta listwa którą pokazałeś jest na wersji bez "dziubka'" http://data3.primeportal.net/tanks/peter_van_iren/challenger_2/images/challenger_2_1_of_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odciąć tam, gdzie zaznaczyłem zielonym, a następnie "położyć" to lusterko.

40.jpg

No ale może faktycznie Twój pomysł jest lepszy.

 

A z tym:

No to nie wiem co mam zrobić, myślałem o wystruganiu tego z polistyrenu. Macie jakieś lepsze pomysły?

Chodziło mi o tą "listwę" pod lampami, skoro w pudle jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób anten z drutu. Rozciągnij nad płomieniem świeczki kawałek plastikowej ramki. Efekt będzie dużo lepszy.

Spróbuję, dzięki.

Solaris -spojrzyj na zdjecie nr 2 ktore podeslal ci Tomek Mroczkowski (oliwkowo/czarny czolg) po powiekszeniu zobaczysz jak to lusterko wyglada i jak jest zamontowane, po odcieciu zestawowego lusterka przewierc pozostawiona czesc na blotniku, poszukaj drut o odpowiedniej grubosci i po pomalowaniu modelu wklej w uprzednio przygotowane miejsce ....Problem z glowy

Chyba faktycznie będzie to lepiej wyglądało, niż gdybym zostawił to plastikowe mocowanie.

Ta listwa to tylko oslonka przed blotem dla zwyklej wersji. Wyglada na to ze ja zdejmuja zanim zaloza mu ten 'kaganiec'. Nadal brakuje ci paru czesci tam. Caly przod modelu wyglada kompletnie inaczej niz na zdjeciach.

Niestety, ale instrukcja nie każe przyklejać tam nic więcej... Mógłbym spróbować dorobić ta "listwę" pod lampami z płytki polistyrenu, ale nie wiem jak mógłbym zrobić te "śruby" (nie wiem co to jest). Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadła mi w łapy taka fotka:

%2525235.jpg

Jak widać, czołg ten nie ma tej przedniej płyty, czyli że takie też były. Mój model chyba też jej mieć nie będzie, bo sami przyznacie, że bez niej czołg wygląda o wiele lepiej.

Inna sprawa to malowanie... To ze zdjęcia strasznie mi się podoba (wiem, miało być jednokolorowe). Zaczynam więc się zastanawiać, czy nie pomalować tak mojego modelu Teraz pytania do Was, czy mogę go tak pomalować, czy będzie to niepoprawne merytorycznie? Gdzie i kiedy Challengery były tak malowane? Jakie kalki musiał bym ewentualnie dokupić? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

 

Zaś co do samego modelu, to na razie postanowiłem skończyć gąsienice, a całą resztą zająć się później. Póki co mam połowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT22AA alias 'Megatron' to pojazd eksperymentalny, nalezy do Armour Trials and Development Unit w Bovi. Testuja na nim rozne wynalazki. Wiec cokolwiek akurat na nim wisi nie musi miec wcale nic wspolnego z pojazdami liniowymi.

Malowanie w europie jest czarno-zielone, pustynne jest zolte i jest jeszcze wersja BATUS - Kanada, zielono-zolte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej użyję polistyrenu. Od razu zapytam, takie coś się nada: http://allegro.pl/polistyren-hips-200-300-1-50mm-inne-grubosci-i5593153791.html ?

Nie wiem jeszcze jak bym mógł dorobić te śruby (?):

14.jpg

Macie może jakiś pomysł?

 

Poskładałem dzisiaj do końca gęsi

63.jpg

 

62.jpg

Trochę za długie te gąski zrobiłem (nie przymierzałem ich w trakcie składania ) ale przykleiłem (jakimś pseudo Patafixem) je tak, aby były napięte.

Fartuchy wszystko zasłonią:

64.jpg

Nie ma perspektywy, z której to mocowanie byłoby widoczne, sprawdzałem

 

No i mam jeszcze zapytanie o malowanie. Czy ktoś z Was ma może zdjęcia Challengerów które były używane podczas operacji w Kosowie? Czy pojazdy z dodatkowym opancerzeniem (takim jak ma mój model) również brały w niej udział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie podobają mi się oznaczenia i malowania czołgów z Kosowa, ale chyba nic z tego....

Mam pytanie odnośnie tego uchwytu:

51.jpg

Mam te dziury (przy łączeniu tego uchwytu z kadłubem) szpachlować, czy zostawić? Dodam, że dziury te mają jakieś 0,5mm.

No i mam jeszcze jedno pytanie. Czy Challengery przewoziły czasami jakieś pakunki, np tu:

53.jpg

Po prostu podobają mi się takie obładowane czołgi, więc fajnie by było gdybym mógł coś takiego dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o te małe otworki w okolicach grillów?? W te otworki wkleja się małe uchwyty, polecam Ci wyginać je z drutu 0.3mm, lub 0.5 mm. Przypatrz się tej fotce:

 

Obraz035_zps3af4999a.jpg

 

Mam na myśli te miedziane druciki. W zestawie na pewno masz te uchwyty, ale pewnie są strasznie grube. Z drucika, będą lepiej wyglądały. A tak wyglądał mój Challenger z tymi żywicami Accurate Armour i kołami z modelu Taki jak Twój:

 

Obraz051_zpse1c596d4.jpg

 

Koła takie jak u Ciebie, bo ja budowałem coś takiego:

 

Challenger2MBT5_zps429a8f28.jpg

 

Challenger2MBT8_zps9ca00ceb.jpg

 

Sorry, że naśmieciłem Ci w wątku, to już się nie powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu czyli gdzie? Na płycie silnikowej? Raczej wykluczone.

Solaris7813 zauważyłem że strasznie boisz się robić cokolwiek samodzielnie, nie szukasz materiałów, nie eksperymentujesz, jesteś jak dziecko które prowadzić za rękę trzeba, a to nie na tym polega. Mniej pytaj, więcej działaj - masz dziury pod uchwytami, to pomyśl czy będą widoczne gdy np. dasz podkład. Ucz się na błędach, bo jeśli przyzwyczaisz się ze we wszystkim wszyscy Ci pomagać będą to nie będziesz umiał pracować sam. Frajda polega na tym że masz zagadkę i musisz sam ją rozwiązać. Szukaj malowań dla CH II, szukaj zdjęć z tobołkami czy są jakieś, nie czekaj na podpowiedzi do wszystkiego, rób sam! Bez urazy oczywiście, rozumiem że zaczynasz dopiero ale no zrozum że modelarstwo to nie tylko bazgranie farbami po modelach, ale też nauka o samych pojazdach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o te małe otworki w okolicach grillów?? W te otworki wkleja się małe uchwyty, polecam Ci wyginać je z drutu 0.3mm, lub 0.5 mm. Przypatrz się tej fotce:

 

Obraz035_zps3af4999a.jpg

 

Mam na myśli te miedziane druciki. W zestawie na pewno masz te uchwyty, ale pewnie są strasznie grube. Z drucika, będą lepiej wyglądały.

Tak. te z zestawu są grube i brzydkie (całe w szwach). Dzięki za podpowiedź.

Tu czyli gdzie? Na płycie silnikowej? Raczej wykluczone. ...

Tak, na płycie silnikowej.

... Solaris7813 zauważyłem że strasznie boisz się robić cokolwiek samodzielnie, nie szukasz materiałów, nie eksperymentujesz, jesteś jak dziecko które prowadzić za rękę trzeba, a to nie na tym polega. Mniej pytaj, więcej działaj - masz dziury pod uchwytami, to pomyśl czy będą widoczne gdy np. dasz podkład. ...

No może i tak... Ale po prostu nie chcę zepsuć modelu Będą widoczne na pewno, bo są dość głębokie.

... Szukaj malowań dla CH II, szukaj zdjęć z tobołkami czy są jakieś, nie czekaj na podpowiedzi do wszystkiego, rób sam! Bez urazy oczywiście, rozumiem że zaczynasz dopiero ale no zrozum że modelarstwo to nie tylko bazgranie farbami po modelach, ale też nauka o samych pojazdach

Niestety nie znalazłem zdjęć z tobołkami.

Żeby uniknąć tych dziur, kup drut 0.5mm i nie będzie problemu.

Akurat mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy te wozy drabiniaste weszly w Iraku v2.0 czy nawet pozniej, na pewno nie na Balkanach. Na Challengerze nie wozi sie klamotow na wierzchu, a juz w szczgolnosci na silniku. Na wiezy sa duze skrzynie z tylu i po bokach, tam jest wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.