Skocz do zawartości

Challenger 2 (1:35, Trumpeter)


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skoro washa nie widać to trzeba go zrobić jeszcze raz i może jeszcze raz aż będzie go widać - na razie wygląda to słabo - tzn. wash bo sam model i malowanie fajnie się prezentuje.

Działaj dalej - powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten dla pojazdów NATO i muszę przyznać, że teraz to zupełnie co innego. Wash pięknie wpływa we wszystkie zagłębienia i wygląda to jak dla mnie dobrze. No ale oceńcie sami:

IMGP4423.JPG

 

IMGP4424.JPG

 

IMGP4425.JPG

 

IMGP4426.JPG

 

IMGP4429.JPG

 

IMGP4430.JPG

 

IMGP4437.JPG

Coś poprawić, czy mogę już zabezpieczyć matowym lakierem i brać się za kurzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszy kolor washa, co do samego wykonania to :

Jak dla mnie, to masz jeszcze masę miejsc, gdzie powinien pojawić sie wash. Wszystkie śruby i zagłębienia, krawędzie poszycia. Tam brakuje washa.

I powinieneś staranniej zmyć washa z płaskich powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszy kolor washa, co do samego wykonania to :
Jak dla mnie, to masz jeszcze masę miejsc, gdzie powinien pojawić sie wash. Wszystkie śruby i zagłębienia, krawędzie poszycia. Tam brakuje washa.

I powinieneś staranniej zmyć washa z płaskich powierzchni.

Co do tego zmywania, wiem, ale boję się, że podczas zmywania zejdzie mi farba z modelu, już mi się tak tu zdarzyło (uprzedzając pytania, tak, nałożyłem Sidolux i to nie raz). Zmywalem rozcienczalnikiem do olejnych Wamodu. Też Wam się to kiedyś zdarzyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nałożyłeś Sidolux to nic złego nie powinno się stać.

Tylko ja nie używam tych "zajzajerów" Wamodu - jakoś nie bardzo mam zaufanie do tej firmy, choć może się mylę.

Do washy i innych zabiegów olejnych mogę polecić:

http://www.szal-art.pl/benzyna-lakowa-white-spirit-kremer_1269_5610/

lub benzynę do zapalniczek - ja używam tej:

http://shisha24.pl/product.php?id_product=30

 

Ewentualnie jakieś "modelarskie" White Spiryty ale te wychodzą już dość drogo.

 

Jeśli obawiasz się efektów zmywania to spróbuj może na jakimś niewidocznym miejscu np. spodzie modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem trochę tego washa, na szczęście nic się nie zmyło. Weźcie pod uwagę też to, że zoom w aparacie ukazuje wszystkie niedociągnięcia, które są ledwo widoczne gołym okiem.

IMGP4440.JPG

 

IMGP4441.JPG

 

IMGP4442.JPG

 

IMGP4444.JPG

Ciągle jednak zastanawiam się, czemu ten rozcieńczalnik ruszył Sidolux. Nakładałem go aerografem (sido), jak Wy nakładacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamo udane w 100%, wash powiedzmy ze w 85%, nie do konca opanowales jeszcze wycieranie tego washa (ja tam z reszta tez ) czyli juz udalo sie Tobie wykonac dwa kroki wiecej prawidlowo niz przy ostatnim modelu, teraz to nawet jak juz cos zrobisz nie tak to postep i tak kosmiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamo udane w 100%, wash powiedzmy ze w 85%, nie do konca opanowales jeszcze wycieranie tego washa (ja tam z reszta tez ) czyli juz udalo sie Tobie wykonac dwa kroki wiecej prawidlowo niz przy ostatnim modelu, teraz to nawet jak juz cos zrobisz nie tak to postep i tak kosmiczny

Chciałbym jeszcze trochę tego washa pościerać, ale wolę nie ryzykować...

Ja daję pędzlem prosto z butli.

Zrobię tak przy Leopardzie i zobaczę, czy będzie schodzić farba.

 

Poprawiłem trochę ten wash, usunąłem w jeszcze paru miejscach nadmiar. Pomalowałem też peryskopy, o których wcześniej zupełnie zapomniałem.

IMGP4447.JPG

 

IMGP4448.JPG

 

IMGP4449.JPG

 

IMGP4450.JPG

 

IMGP4451.JPG

I jak? Mogę zabezpieczyć to lakierem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.