Jump to content

Challenger 2 (1:35, Trumpeter)

Recommended Posts

Niezłe patenty na te bandaże... ja używam cyrkla do kółek i maluję aero na mniejszym ciśnieniu. Najpierw po całości kolorem bandaża, a później kamuflaż na felgę i uważam to za dobre rozwiązanie.

A jak kolego zdejmujesz te kółka z silniczka? Po wyschnięciu farby?

Edited by Guest
  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To zrobiłem trochę inaczej, nie zmywałem, tylko pomalowałem środek i potem pędzelkiem poprawiłem bandaże. Miejscami nie wygląda najlepiej, ale brudzenie wszystko zakryje.

IMGP4387.JPG

IMGP4389.JPG

IMGP4390.JPG

IMGP4391.JPG

Zanim jednak zrobię washa, dodam trochę obić/rys. Jakim kolorem najlepiej będzie je zrobić? Brązowym, czy raczej jakimś metalicznym?

Poprawiłem pędzelkiem przód. Dodałem też kilka odprysków i zrobiłem wash. Widzicie jakiekolwiek efekty po nim?

IMGP4398.JPG

IMGP4401.JPG

IMGP4403.JPG

IMGP4402.JPG

IMGP4404.JPG

Pomalowałem i złoszowałem też gąsienice:

IMGP4407.JPG

Teraz chyba pobrudzę pigmentami gąsienice, założę je na model, przykleję na stałe fartuchy i przykurzę cały model.

Skoro washa nie widać to trzeba go zrobić jeszcze raz i może jeszcze raz aż będzie go widać - na razie wygląda to słabo - tzn. wash bo sam model i malowanie fajnie się prezentuje.

Działaj dalej - powodzenia.

Kupiłem ten dla pojazdów NATO i muszę przyznać, że teraz to zupełnie co innego. Wash pięknie wpływa we wszystkie zagłębienia i wygląda to jak dla mnie dobrze. No ale oceńcie sami:

IMGP4423.JPG

IMGP4424.JPG

IMGP4425.JPG

IMGP4426.JPG

IMGP4429.JPG

IMGP4430.JPG

IMGP4437.JPG

Coś poprawić, czy mogę już zabezpieczyć matowym lakierem i brać się za kurzenie?

Zdecydowanie lepszy kolor washa, co do samego wykonania to :

Jak dla mnie, to masz jeszcze masę miejsc, gdzie powinien pojawić sie wash. Wszystkie śruby i zagłębienia, krawędzie poszycia. Tam brakuje washa.

I powinieneś staranniej zmyć washa z płaskich powierzchni.

Zdecydowanie lepszy kolor washa, co do samego wykonania to :
Jak dla mnie, to masz jeszcze masę miejsc, gdzie powinien pojawić sie wash. Wszystkie śruby i zagłębienia, krawędzie poszycia. Tam brakuje washa.

I powinieneś staranniej zmyć washa z płaskich powierzchni.

Co do tego zmywania, wiem, ale boję się, że podczas zmywania zejdzie mi farba z modelu, już mi się tak tu zdarzyło (uprzedzając pytania, tak, nałożyłem Sidolux i to nie raz). Zmywalem rozcienczalnikiem do olejnych Wamodu. Też Wam się to kiedyś zdarzyło?

Jeśli nałożyłeś Sidolux to nic złego nie powinno się stać.

Tylko ja nie używam tych "zajzajerów" Wamodu - jakoś nie bardzo mam zaufanie do tej firmy, choć może się mylę.

Do washy i innych zabiegów olejnych mogę polecić:

http://www.szal-art.pl/benzyna-lakowa-white-spirit-kremer_1269_5610/

lub benzynę do zapalniczek - ja używam tej:

http://shisha24.pl/product.php?id_product=30

Ewentualnie jakieś "modelarskie" White Spiryty ale te wychodzą już dość drogo.

Jeśli obawiasz się efektów zmywania to spróbuj może na jakimś niewidocznym miejscu np. spodzie modelu

Poprawiłem trochę tego washa, na szczęście nic się nie zmyło. Weźcie pod uwagę też to, że zoom w aparacie ukazuje wszystkie niedociągnięcia, które są ledwo widoczne gołym okiem.

IMGP4440.JPG

IMGP4441.JPG

IMGP4442.JPG

IMGP4444.JPG

Ciągle jednak zastanawiam się, czemu ten rozcieńczalnik ruszył Sidolux. Nakładałem go aerografem (sido), jak Wy nakładacie?