Jump to content
Solaris7813

Challenger 2 (1:35, Trumpeter)

Recommended Posts

Makinen, dzięki za linka, niestety żaden sklep w Warszawie tego nie ma od ręki, a nie chce mi się czekać (chyba tylko w Exito są). Spróbuję z tym, co polecił Tomek.

Dzisiaj dojechał polistyren, więc coś wydłubałem. Na sucho póki co:

7-1.jpg

Jak Wam się to widzi?

Proszę o jakąś opinię (o ile ktoś jeszcze przegląda zwykle warsztaty) odnośnie tego, co zrobiłem. Dłubać przy tym dalej, czy wywalić i zacząć od nowa?

Oj Solaris... Nauczysz się Ty samodzielności czy nie. Masz zdjęcia, materiały - porównaj, jeśli jest podobnie to jest ok. Nie jesteśmy alfą i omegą żeby wszystko Ci oceniać i prowadzić za rączkę. Prowadzenie warsztatu to własna inicjatywa i jeśli masz faktycznie jakiś problem to pytaj, a nie przy każdej przyklejonej części.

Chciałem poznać Wasze zdanie. Według mnie było podobne, ale mogło być lepsze, więc zrobiłem jeszcze raz. Teraz chyba jest ok:

33.jpg

Poskładałem też lusterka:

34.jpg

32.jpg

Dodałem także takie anteny:

31.jpg

Dobierałem trochę na oko farby, według mnie XF-67 i XF-69 będą ok. Jutro może pójdzie podkład

Edited by Guest

Antena w rzeczywistości miała jakiś centymetr grubości, po przeskalowaniu to około 0,3mm. Te są z pręcika 0,4 bodajże, więc chyba mogą być

Solaris - rozumie Twoje problemy z budowa tego modelu, ale prowadzenie za reke w kazdym temacie nie pomaga ci w niczym.Temat anteny- spojrz na material uzyty przez ciebie,widac od razu iz sa za grube, i dodatkowo krzywe.Masz dojscie do internetu, mozliwosc ogladniecisa roznych pojazdow, ale ty wolisz zadac kolejne pytanie w stylu - czy tak moze byc?

XF-67 jest zbyt zielony

No a jak rozjaśnię, to nie będzie ok?

Ale co to da skoro zieleń Ch2 wpada w oliwkę? XF-67 to typowy jebitny przykład ciemnej zieleni.

Gotowy do malowania.

51.jpg

52.jpg

54.jpg

55.jpg

56.jpg

XF-67 jest zbyt zielony

No a jak rozjaśnię, to nie będzie ok?

Ale co to da skoro zieleń Ch2 wpada w oliwkę? XF-67 to typowy jebitny przykład ciemnej zieleni.

No to nie wiem. Może XF-62 z domieszką XF-4 będzie ok?

Na razie podkład:

41.jpg

42.jpg

A dzisiaj kupiłem taką farbę (XF-73):

43.jpg

Według mnie ma ona wręcz idealny kolor, chyba jej użyję. W rzeczywistości ten odcień nie ma nic wspólnego z tym.

Pomalowałem:

41.jpg

Teraz zastanawiam się, czy w ogóle dawać ten czarny, boję się, że cały model tym zepsuję, a tak jak jest mi się nawet podoba. Jak myślicie?

Jak nazywa się ten kolor

Ciemno zielony JGSDF (XF-73).

Pod wyrzutnikami granatów dymnych chyba nie do końca

Na zdjęciu faktycznie tak wygląda, ale jak się przyjrzałem to jest ok.

No dobra, zamaskowałem.

72.jpg

73.jpg

Szczerze mówiąc obawiam się malowania tym czarnym, boję się, że pod tą masę dostanie się farba, że coś się odklei itp. No ale zobaczymy, jak coś to zamaluję na zielono.