Jump to content
Solaris7813

Challenger 2 (1:35, Trumpeter)

Recommended Posts

Dzięki Michał.

Nałożyłem Sidolux, wypędzlowałem detale, dodałem kanistry i gaśnice. Poprawiłem również pędzelkiem malowanie tam, gdzie wyszło nierówno.

IMGP4379.JPG

IMGP4381.JPG

I mam takie pytanie - czy ja do tego modelu muszę dokupić jakieś kalki, czy po prostu mam ponakładać te z pudła?

Teraz daj kalki, psiknij je lakierem i zrob washa, jak juz uznasz ze jest gotowy to zrob zdjecia, tylko nie psikaj na washa lakierem zanim komisyjnie nie uznamy, ze jest dobrze

Narazie to muszę kupić szablon żeby pomalować koła. Ktoś z Was może wie, gdzie w Warszawie od ręki można to kupić? W sklepie plastycznym mogą być?

Guest

Chyba że kolega ma taki plastykowe szablon do rysowania kół o różnych średnicach

Guest

Chyba że kolega ma taki plastykowy szablon do rysowania kół o różnych średnicach

Pędzelek w łape, czarna farba i troche cierpliwości.

Problem w tym, że całe koła pomalowalem na czarno, z zamiarem późniejszego kupienia szablonu.

Chyba że kolega ma taki plastykowy szablon do rysowania kół o różnych średnicach

Właśnie mi chodzi, gdzie można takie coś dostać? Na stronie sklepu plastycznego nie ma takiego produktu.

Jeśli chodzi o coś takiego (lub podobne):

http://www.szal-art.pl/szablon-do-rysowania-kolek-sredni_1393_4933/

to powinno być dostępne w większości sklepów dla plastyków i z art. papierniczymi.

A w związku z niedawnym początkiem roku szkolnego w dużych sieciach handlowych były /są dostępne zestawy różnych szablonów/linijek/ekierek/kątomierzy itp.

Oczekujesz wskazania konkretnego sklepu ?

A w zwykłych sklepach z przyborami szkolnymi?

Byłem w dwóch i nie mieli.

Jeśli chodzi o coś takiego (lub podobne):

http://www.szal-art.pl/szablon-do-rysowania-kolek-sredni_1393_4933/

to powinno być dostępne w większości sklepów dla plastyków i z art. papierniczymi.

A w związku z niedawnym początkiem roku szkolnego w dużych sieciach handlowych były /są dostępne zestawy różnych szablonów/linijek/ekierek/kątomierzy itp.

Oczekujesz wskazania konkretnego sklepu ?

Tak, o to chodzi. W żadnym z trzech znanych mi sklepów plastycznych w Warszawie tego nie mają.

Ja używam cyrkla tnącego i sam wycinam maski do kół (ostatnio z plastikowych kart do gry)

I7nvWDMh.jpg trochę droższa sprawa, ale możesz precyzyjniej dobrać średnicę maski do średnicy koła

http://www.artysta.sklep.pl/produkt/4410/322/narzedzia_specjalne/_cyrkiel_tnacy_cmp_1

To też jest niezły pomysł, ale z szablonem chyba jednak jest szybciej.

ale ja właśnie w ten sposób wycinam szablon. Jednym wyciętym kółkiem maluje wszystkie koła - wada nie da się wyciąć <5mm

Też ostatnio używałem cyrkla,tylko ja wycinałem kółka z folii samoprzylepnej na każde koło

osobno.Pomalowałem bandaże błyskawicznie i zero poprawek

A ja do malowania bandaży używam zestawu: mały silniczek modelarski + bateria i trzeba tylko dorobić zawsze uchwyt do kółka na trzpień (z wkładu długopisu itp. , zależy od średnicy otworu). Podczas obrotu kółka delikatnie prostopadle przykłada się pędzelek i bez poprawek kółko w kilkanaście sekund.