Skocz do zawartości

Challenger 2 (1:35, Trumpeter)


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pędzelek w łape, czarna farba i troche cierpliwości.

Problem w tym, że całe koła pomalowalem na czarno, z zamiarem późniejszego kupienia szablonu.

Chyba że kolega ma taki plastykowy szablon do rysowania kół o różnych średnicach

Właśnie mi chodzi, gdzie można takie coś dostać? Na stronie sklepu plastycznego nie ma takiego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o coś takiego (lub podobne):

http://www.szal-art.pl/szablon-do-rysowania-kolek-sredni_1393_4933/

to powinno być dostępne w większości sklepów dla plastyków i z art. papierniczymi.

A w związku z niedawnym początkiem roku szkolnego w dużych sieciach handlowych były /są dostępne zestawy różnych szablonów/linijek/ekierek/kątomierzy itp.

Oczekujesz wskazania konkretnego sklepu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam cyrkla tnącego i sam wycinam maski do kół (ostatnio z plastikowych kart do gry)

I7nvWDMh.jpg trochę droższa sprawa, ale możesz precyzyjniej dobrać średnicę maski do średnicy koła

http://www.artysta.sklep.pl/produkt/4410/322/narzedzia_specjalne/_cyrkiel_tnacy_cmp_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zwykłych sklepach z przyborami szkolnymi?

Byłem w dwóch i nie mieli.

Jeśli chodzi o coś takiego (lub podobne):

http://www.szal-art.pl/szablon-do-rysowania-kolek-sredni_1393_4933/

to powinno być dostępne w większości sklepów dla plastyków i z art. papierniczymi.

A w związku z niedawnym początkiem roku szkolnego w dużych sieciach handlowych były /są dostępne zestawy różnych szablonów/linijek/ekierek/kątomierzy itp.

Oczekujesz wskazania konkretnego sklepu ?

Tak, o to chodzi. W żadnym z trzech znanych mi sklepów plastycznych w Warszawie tego nie mają.

Ja używam cyrkla tnącego i sam wycinam maski do kół (ostatnio z plastikowych kart do gry)

I7nvWDMh.jpg trochę droższa sprawa, ale możesz precyzyjniej dobrać średnicę maski do średnicy koła

http://www.artysta.sklep.pl/produkt/4410/322/narzedzia_specjalne/_cyrkiel_tnacy_cmp_1

To też jest niezły pomysł, ale z szablonem chyba jednak jest szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do malowania bandaży używam zestawu: mały silniczek modelarski + bateria i trzeba tylko dorobić zawsze uchwyt do kółka na trzpień (z wkładu długopisu itp. , zależy od średnicy otworu). Podczas obrotu kółka delikatnie prostopadle przykłada się pędzelek i bez poprawek kółko w kilkanaście sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe patenty na te bandaże... ja używam cyrkla do kółek i maluję aero na mniejszym ciśnieniu. Najpierw po całości kolorem bandaża, a później kamuflaż na felgę i uważam to za dobre rozwiązanie.

A jak kolego zdejmujesz te kółka z silniczka? Po wyschnięciu farby?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrobiłem trochę inaczej, nie zmywałem, tylko pomalowałem środek i potem pędzelkiem poprawiłem bandaże. Miejscami nie wygląda najlepiej, ale brudzenie wszystko zakryje.

IMGP4387.JPG

 

IMGP4389.JPG

 

IMGP4390.JPG

 

IMGP4391.JPG

Zanim jednak zrobię washa, dodam trochę obić/rys. Jakim kolorem najlepiej będzie je zrobić? Brązowym, czy raczej jakimś metalicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem pędzelkiem przód. Dodałem też kilka odprysków i zrobiłem wash. Widzicie jakiekolwiek efekty po nim?

IMGP4398.JPG

 

IMGP4401.JPG

 

IMGP4403.JPG

 

IMGP4402.JPG

 

IMGP4404.JPG

Pomalowałem i złoszowałem też gąsienice:

IMGP4407.JPG

Teraz chyba pobrudzę pigmentami gąsienice, założę je na model, przykleję na stałe fartuchy i przykurzę cały model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.