Jump to content

Challenger 2 (1:35, Trumpeter)

Recommended Posts

No właśnie podobają mi się oznaczenia i malowania czołgów z Kosowa, ale chyba nic z tego....

Mam pytanie odnośnie tego uchwytu:

51.jpg

Mam te dziury (przy łączeniu tego uchwytu z kadłubem) szpachlować, czy zostawić? Dodam, że dziury te mają jakieś 0,5mm.

No i mam jeszcze jedno pytanie. Czy Challengery przewoziły czasami jakieś pakunki, np tu:

53.jpg

Po prostu podobają mi się takie obładowane czołgi, więc fajnie by było gdybym mógł coś takiego dodać.

• Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chodzi Ci o te małe otworki w okolicach grillów?? W te otworki wkleja się małe uchwyty, polecam Ci wyginać je z drutu 0.3mm, lub 0.5 mm. Przypatrz się tej fotce:

Obraz035_zps3af4999a.jpg

Mam na myśli te miedziane druciki. W zestawie na pewno masz te uchwyty, ale pewnie są strasznie grube. Z drucika, będą lepiej wyglądały. A tak wyglądał mój Challenger z tymi żywicami Accurate Armour i kołami z modelu Taki jak Twój:

Obraz051_zpse1c596d4.jpg

Koła takie jak u Ciebie, bo ja budowałem coś takiego:

Challenger2MBT5_zps429a8f28.jpg

Challenger2MBT8_zps9ca00ceb.jpg

Sorry, że naśmieciłem Ci w wątku, to już się nie powtórzy.

Tu czyli gdzie? Na płycie silnikowej? Raczej wykluczone.

Solaris7813 zauważyłem że strasznie boisz się robić cokolwiek samodzielnie, nie szukasz materiałów, nie eksperymentujesz, jesteś jak dziecko które prowadzić za rękę trzeba, a to nie na tym polega. Mniej pytaj, więcej działaj - masz dziury pod uchwytami, to pomyśl czy będą widoczne gdy np. dasz podkład. Ucz się na błędach, bo jeśli przyzwyczaisz się ze we wszystkim wszyscy Ci pomagać będą to nie będziesz umiał pracować sam. Frajda polega na tym że masz zagadkę i musisz sam ją rozwiązać. Szukaj malowań dla CH II, szukaj zdjęć z tobołkami czy są jakieś, nie czekaj na podpowiedzi do wszystkiego, rób sam! Bez urazy oczywiście, rozumiem że zaczynasz dopiero ale no zrozum że modelarstwo to nie tylko bazgranie farbami po modelach, ale też nauka o samych pojazdach

Chodzi Ci o te małe otworki w okolicach grillów?? W te otworki wkleja się małe uchwyty, polecam Ci wyginać je z drutu 0.3mm, lub 0.5 mm. Przypatrz się tej fotce:

Obraz035_zps3af4999a.jpg

Mam na myśli te miedziane druciki. W zestawie na pewno masz te uchwyty, ale pewnie są strasznie grube. Z drucika, będą lepiej wyglądały.

Tak. te z zestawu są grube i brzydkie (całe w szwach). Dzięki za podpowiedź.

Tu czyli gdzie? Na płycie silnikowej? Raczej wykluczone. ...

Tak, na płycie silnikowej.

... Solaris7813 zauważyłem że strasznie boisz się robić cokolwiek samodzielnie, nie szukasz materiałów, nie eksperymentujesz, jesteś jak dziecko które prowadzić za rękę trzeba, a to nie na tym polega. Mniej pytaj, więcej działaj - masz dziury pod uchwytami, to pomyśl czy będą widoczne gdy np. dasz podkład. ...

No może i tak... Ale po prostu nie chcę zepsuć modelu Będą widoczne na pewno, bo są dość głębokie.

... Szukaj malowań dla CH II, szukaj zdjęć z tobołkami czy są jakieś, nie czekaj na podpowiedzi do wszystkiego, rób sam! Bez urazy oczywiście, rozumiem że zaczynasz dopiero ale no zrozum że modelarstwo to nie tylko bazgranie farbami po modelach, ale też nauka o samych pojazdach

Niestety nie znalazłem zdjęć z tobołkami.

Żeby uniknąć tych dziur, kup drut 0.5mm i nie będzie problemu.

Akurat mam

Nie jestem pewien czy te wozy drabiniaste weszly w Iraku v2.0 czy nawet pozniej, na pewno nie na Balkanach. Na Challengerze nie wozi sie klamotow na wierzchu, a juz w szczgolnosci na silniku. Na wiezy sa duze skrzynie z tylu i po bokach, tam jest wszystko.

Oj ten, chyba nie pasuje do Twojego modelu, o ile wiem, to jest wersja Desertaised. Model tego wozu, zrobiła dość dawno temu Tamiya:

_vyr_2943TAM35274-Challenger-2--Desertised_zps3kllzwnr.jpg

Chyba że pytasz o malowanie, to owszem, to się nadaje.

Cały zielony byłby zbyt monotonny, zresztą chcę przećwiczyć maskowanie używając Blutacka.

Dzisiaj wymieniłem uchwyty na zrobione z drucika:

234.jpg

Trochę krzywo niektóre zrobiłem, ale nie przejmuję się tym zbytnio, bo wieża zakryje:

24.jpg

Teraz pozostało mi tylko złożyć lusterka, i poprawić przednią płytę. Muszę jednak kupić polistyren i tutaj zapytam - gdzie najlepiej? Allegro?

Jadar - http://www.jadarhobby.pl/aber-ps5-arkusze-polistyrenu-15mm-p-9797.html

Allegro - http://allegro.pl/polistyren-hips-200-300-1-50mm-inne-grubosci-i5593153791.html

Za zaoszczędzoną kasę mogę kupić farby do niego Już nawet próbowałem dobierać odcienie na oko. Myślałem o XF-67 (rozjaśniany białym) i XF-69. Myślicie, że będzie ok?

Przypomnę, że malowanie planuję takie:

challenger_ii_25_of_31.jpg

Aha, ponowię jeszcze pytanie - z czego mógłbym dorobić te śruby (?) przy przedniej dodatkowej płycie pancerza?

14.jpg