Jump to content

Challenger 2 (1:35, Trumpeter)

Recommended Posts

• Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kamo udane w 100%, wash powiedzmy ze w 85%, nie do konca opanowales jeszcze wycieranie tego washa (ja tam z reszta tez ) czyli juz udalo sie Tobie wykonac dwa kroki wiecej prawidlowo niz przy ostatnim modelu, teraz to nawet jak juz cos zrobisz nie tak to postep i tak kosmiczny

Kamo udane w 100%, wash powiedzmy ze w 85%, nie do konca opanowales jeszcze wycieranie tego washa (ja tam z reszta tez ) czyli juz udalo sie Tobie wykonac dwa kroki wiecej prawidlowo niz przy ostatnim modelu, teraz to nawet jak juz cos zrobisz nie tak to postep i tak kosmiczny

Chciałbym jeszcze trochę tego washa pościerać, ale wolę nie ryzykować...

Ja daję pędzlem prosto z butli.

Zrobię tak przy Leopardzie i zobaczę, czy będzie schodzić farba.

Poprawiłem trochę ten wash, usunąłem w jeszcze paru miejscach nadmiar. Pomalowałem też peryskopy, o których wcześniej zupełnie zapomniałem.

IMGP4447.JPG

IMGP4448.JPG

IMGP4449.JPG

IMGP4450.JPG

IMGP4451.JPG

I jak? Mogę zabezpieczyć to lakierem?

Teraz daj kalki, psiknij je lakierem i zrob washa, jak juz uznasz ze jest gotowy to zrob zdjecia, tylko nie psikaj na washa lakierem zanim komisyjnie nie uznamy, ze jest dobrze

Wolałem poczekać i usłyszeć opinie innych. No ale skoro nie ma sprzeciwu co do samego washa, to chyba jest dobrze.

Wash ma celu podkreślenie detali, przez stworzenie stucznego cienia wokół nich. Zadaj sobie pytanie czy osiągnąłeś taki efekt?

Ja prywatnie widzę fajnie pomalowany model, na którym pojawiły się ciemne plamy i mazy.

W 60% tak. Co do ciemnych plam, niestety masz rację, pewnie głownie chodzi o te na fartuchach, ile się dało to zakryłem kurzeniem.

IMGP4454.JPG

IMGP4455.JPG

IMGP4456.JPG

IMGP4457.JPG

IMGP4459.JPG

Nie bić mnie za to pytanie: czy coś poprawić przed galerią?

Oczywiscie pigmenty wypada zabezpieczyc, jednak jakos po modelach widac ze duzo ludzi tego teraz nie robi, z jednej strony wplywa to na pewien brak "trwalosci" modelu, z drugiej model to nie zabawka, wiec jak go nie bedziesz bral w lapska bedzie ok, jesli juz zdecydujesz sie na lakier to po pomalowaniu zobaczysz ze wiekszosc osiagnietego przez Ciebie efektu jakos "wyparowala", chodzi o to ze jak chcesz miec tyle kurzu co teraz na modelu to dajesz wiecej pigmentow bo czesc jakos sobie znika w trakcie lakierowania ps ta sama zasada sprawdza sie tez przy pigment fixerze.

Model fajny, widać wyraźne postępy.

Co do zabezpieczania pigmentów lakierem - nigdy mi się ta sztuka nie udała, 2x zmywałem cały model po polakierowaniu pigmentów - zawsze coś poszło nie tak... (jeden wyglądał jak po deszczu, na drugim porobiły się grudy i białe zacieki)

Ja daję fixer aerografem i na razie jest ok. Oczywiście cześć zanika choć jak do tej pory nie udało mi się trafić w idealną ilość pigmentu jaka powinna być. Czasem efekt kurzu jest trochę za mocny lub za słaby.