Skocz do zawartości

Challenger 2 (1:35, Trumpeter)


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czołg dostał koła

12.jpg

 

13.jpg

No ale niestety oczywiście zepsułem coś. Mianowicie krzywo wkleiłem część z tych "kołków" na których mocuje się koła (jak to coś się fachowo nazywa?). W efekcie niektóre koła wiszą w powietrzu Może na tym zdjęciu to widać:

14.jpg

Będę musiał trochę zmasakrować od środka koła. Z jednym z nich już to zrobiłem, i teraz jest ok.

15.jpg

Później (po pomalowaniu kół i modelu) wkleję to tak, żeby było dobrze, pewnie na CA.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na warsztaty

Poprawiłem pozostałe koła. Na razie powkładane na plastelinę, ale oczywiście po pomalowaniu wkleję na CA (bo jednak chyba będzie się lepiej trzymało).

Zrobiłem też do końca te fartuchy. Również powkładane na plastelinę, ale jeden nie chciał się trzymać.

16.jpg

 

17.jpg

Mam pytanie odnośnie anten. Praktycznie wszystkie Challengery ze zdjęć je mają.

challenger2_03.jpg

 

uSxlRai.jpg

 

post-2793-0-21454000-1332576226.jpg

Więc chyba będę musiał je dorobić.

Tak wygląda mocowanie anteny w modelu:

18.jpg

A tak wygląda mocowanie tej prawdziwej anteny:

challengerii_32_of_36.jpg

Posiadam wiertło 0,7mm. Myślicie, że będę nim mógł nawiercić to mocowanie, i wkleić tam antenę zrobioną z drutu 0,7mm?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.7 x 35 to 2.5 cm w realu. Antena na cr ma moze z 1 cm grubosci. O ile pamietam kazda antena sklada sie z 3 jednometrowych odcinow, skrecanych do kupy ale czesto skrecaja tylko dwie. Moge sprawdzic dokladnie jezeli ci zalezy

Mozesz zrobic ze struny, masz rozne grubosci i sie nie gna. Zamiast wiercic, mozesz rozgrzac drut i zatopic go w posadzie, ewentualnie potem dac ktople gestego CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złomu dla tej skali nie mam prawie w ogóle, bo to jest dopiero mój drugi model w 1:35 (wcześniej tylko 1:72).

Co do grubości, to faktycznie, użyje cieńszego.

Znalazłem takie mocowania anten:

http://www.jadarhobby.pl/rb-model-35a06-135-mocowanie-anteny-szt-p-39834.html

Nadadzą się do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mocowania wyglądają ok, a same anteny zrób nie z drutu, a z plastikowego pręcika 0.3mm. Ja osobiście, takie pręciki często, gęsto wycinałem z miotły, z plastikowym włosiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo chcesz się trzymać oryginału. Te mocowanie to dobra baza by je przerobić. Samą podstawę musiałbyś z czegoś zrobić dużo szerszą niż jest to w tym zestawie RB. Nie wiem tylko jak wygląda obróbka elementów metalowych z RB, czy jest się w stanie bez większych problemów uciąć potrzebny kawałek dodatku i dokleić np. do podstawy w kształcie walca wyciętej z polistyrenu. Dlatego decyzja należy do Ciebie czy chcesz się z tym aż tak bardzo bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo chcesz się trzymać oryginału. Te mocowanie to dobra baza by je przerobić. Samą podstawę musiałbyś z czegoś zrobić dużo szerszą niż jest to w tym zestawie RB. Nie wiem tylko jak wygląda obróbka elementów metalowych z RB, czy jest się w stanie bez większych problemów uciąć potrzebny kawałek dodatku i dokleić np. do podstawy w kształcie walca wyciętej z polistyrenu. Dlatego decyzja należy do Ciebie czy chcesz się z tym aż tak bardzo bawić.

Nie przerabiałbym, bo nie umiałbym.

Podstawe anteny bym zostawil. W tym modelu jest sporo niedokladnosci, wiec ta akurat bedzie najmniej widoczna ;-)

Podstawa wyglada tak jak w starszych MBT: Chieftain i CR1, wiec nie jest kompletnie zmyslona.

No może, ale ta od RB mi się bardziej podoba

 

Powoli zbliżamy się do końca budowy.

20.jpg

Lufę oszlifowałem, przedmuchiwacz i końcówka są gładkie, więc chyba już ją zostawię...

21.jpg

Mam problem przy tej przedniej płycie. Co mam zrobić z tymi dziurami, które zaznaczyłem strzałkami? Instrukcja nie każe tam nic wklejać.

22.jpg

Inna sprawa to lusterka. Jeżeli je wkleję, to nie będę mógł zamontować wieży Co mam z tym zrobić?

23.jpg

A o ile model idzie dość szybko, to gęsi od Bronco nie Na razie mam tylko tyle:

24.jpg

 

25.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem przy tej przedniej płycie. Co mam zrobić z tymi dziurami, które zaznaczyłem strzałkami? Instrukcja nie każe tam nic wklejać.

 

Wyglada jakby brakowalo jakiejs czesci w tym stelarzu na ktorym sa te klocki. Obok brakuje jednej lampy, a ta co jest swieci na 'podloge' a powinna do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek Mroczkowski - ,,Zacznij szukaj kwitów leniu, posiedziałem 30 sekund w Google żeby znaleźć złożone lusterka ,, czy to ladnie mlodszych po glowie nie kazdy podchodzi tak rygorystycznie do tematu zgodnosc z oryginalem, dlatego lusterka zostaly wklejone a wieza zalozona pozniej i .... jest problem. Ja sam tez nie wiedzialem iz lusterka w Challym musza byc polozone aby obrocic wieze

 

Aj lekko nie zaszkodzi Tu nie chodzi o zgodność, po prostu jest problem lusterek to znaczy że trzeba z nimi coś zrobić! W tym wypadku można "złożyć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa to lusterka. Jeżeli je wkleję, to nie będę mógł zamontować wieży Co mam z tym zrobić?

 

Zacznij szukaj kwitów leniu, posiedziałem 30 sekund w Google żeby znaleźć złożone lusterka

A ja nie znalazłem. Mogę prosić o linka? (nie bijcie mnie za to)

Ewentualnie sam mógłbym je złożyć.

Nie narzekaj Gęsi Bronco bardzo łatwo i szybko się składa

Łatwo tak, ale szybko raczej nie

Mam problem przy tej przedniej płycie. Co mam zrobić z tymi dziurami, które zaznaczyłem strzałkami? Instrukcja nie każe tam nic wklejać.

 

Wyglada jakby brakowalo jakiejs czesci w tym stelarzu na ktorym sa te klocki. Obok brakuje jednej lampy, a ta co jest swieci na 'podloge' a powinna do przodu.

Możliwe, jutro wrzucę zdjęcie. Co do lampy - poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.