Skocz do zawartości

Challenger 2 (1:35, Trumpeter)


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj odebrałem z paczkomatu kolejny model w skali 1:35, jaki zamierzam zrobić. Padło na Challengera 2, od Trumpetera. Dlaczego akurat ten model? W najnowszym wydaniu "Super Modela" jest artykuł o Challengerze 1. Bardzo mi się ten czołg spodobał, więc zacząłem szukać go w sklepach internetowych. Wówczas znalazłem jednak ten model, spodobał mi się jeszcze bardziej. Długo się nie zastanawiałem, tylko zamówiłem.

IMGP5313.JPG

Kupiłem do niego również plastikowe gąsienice od Bronco, ponieważ zestawowe gumy wyglądają średnio.

IMGP5315.JPG

Tutaj będzie dużo klejenia, nie to, co przy T-62

IMGP5321.JPG

Nie udało mi się znaleźć żadnej metalowej lufy do niego, chyba będę musiał zadowolić się zestawową. Jeżeli jednak jakaś jest, to proszę o info.

Malowanie planuję zrobić takie, jak zaproponował Trumpeter, jednak jestem otwarty na Wasze sugestie.

IMGP5351.JPG

Jak na razie zrobiłem tyle:

IMGP5346.JPG

 

IMGP5347.JPG

Wiele elementów ma sporo nadlewek, ale spasowanie póki co dobre.

Zacząłem też składać gąski od Bronco. Początkowo miałem co do tego mieszane uczucia, wydawało mi się to kruche jak makaron z chińskiej zupki przed zalaniem. Miło się jednak rozczarowałem, poszło całkiem sprawnie, a i nic się nie złamało. Z drugiej strony gdy pomyślę, że muszę zrobić to samo jeszcze jakieś 30 razy...

IMGP5354.JPG

Liczę na Waszą pomoc przy budowie tego modelu

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Metalowej lufy raczej nie znajdziesz. Można natomiast, kupić żywiczną od ACURATE ARMOUR. Miałem przyjemność zwiedzać ich fabrykę w Glasgow. Mają mnóstwo różnych, różnistych dodatków do Challengera. Ja sam chcę zbudować ten model, ale w wersji zwyczajnej, bez dodatkowego opancerzenia itp. itd. Będę stałym gościem w tym warsztacie . Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim,to muszę Cię przeprosić za wprowadzenie w błąd. Ta żywiczna lufa, to tylko część zestawu A053 firmy Accurate Armour. Oprócz lufy, są tam m.in. beczki na paliwo, wyrzutniki granatów dymnych, karabin wieżowy i kilka innych rzeczy. Zestaw ten zawiera też arkusik foto trawiony.

 

Ta firma ma jeszcze kilka zestawów do konwersji do Challengera 2. Popatrz tu:

 

http://www.accurate-armour.com/showaaproducts.cfm?category=4&subcategory=35

tak mniej więcej w środku stronki znajdziesz produkty do Challiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim,to muszę Cię przeprosić za wprowadzenie w błąd. Ta żywiczna lufa, to tylko część zestawu A053 firmy Accurate Armour. Oprócz lufy, są tam m.in. beczki na paliwo, wyrzutniki granatów dymnych, karabin wieżowy i kilka innych rzeczy. Zestaw ten zawiera też arkusik foto trawiony.

 

Ta firma ma jeszcze kilka zestawów do konwersji do Challengera 2. Popatrz tu:

 

http://www.accurate-armour.com/showaaproducts.cfm?category=4&subcategory=35

tak mniej więcej w środku stronki znajdziesz produkty do Challiego.

Trudno. Fajne to jest, ale jednak strasznie drogie. Chyba użyję tej z zestawu (która też najgorsza nie jest).

... Kawał czołgu tylko silnik słabiutki ...

Trochę większy od T-62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównać nie porównam tego zestawu, ale elementy są odlane ładnie.

Mam pytanie - najpierw przykleić wszystko do tylnej płyty, i potem połączyć to z wanną, czy na odwrót? Instrukcja twierdzi to pierwsze, ale mi się wydaje, że lepiej będzie na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - najpierw przykleić wszystko do tylnej płyty, i potem połączyć to z wanną, czy na odwrót? Instrukcja twierdzi to pierwsze, ale mi się wydaje, że lepiej będzie na odwrót.

 

A jak to zrobiłeś w T-62??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, a jak ocena jakości tego wypustu w porównaniu do Tamiya Desertised.

 

Przede wszystkim dodali powierzchnię antypoślizgową, której Tamka nie posiada. Wieża zbliżona jest do Tamki, jednocześnie posiada podobnie skopaną geometrię. Ogólnie rzecz biorąc Tamka ma lepsze koła jezdne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłem tylną płytę.

IMGP5355.JPG

Przymierzyłem górę kadłuba, i mam pewne wątpliwości. Z tyłu, jest spora szpara. Instrukcja nie każe tam jednak wklejać nic więcej.

IMGP5356.JPG

Więc pytanie dla osób, które robiły już ten model - czy ta szpara ma tam być? Czy może ja coś źle wkleiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

notomiast w modelu 01522 sa kola poznego typu.

 

Pisząc "ogólnie rzecz biorąc są lepsze" miałem na myśli poprawność wymiarów kół a nie ich typ. M.in. wewnętrzne połówki kół nośnych Trumpka, nie wiedzieć czemu są szersze niż zewnętrzne. Natomiast typ kół w modelu Tamiya i Trumpku 01522 oczywiście jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem zdjęcia tego modelu, i chyba ta szpara ma być. Przykleiłem więc górę do wanny.

IMGP5361.JPG

Tej szpary chyba nie będę szpachlował, chcę zrobić wersję bez spycha, więc tam coś będzie trzeba przykleić.

IMGP5360.JPG

Góra kadłuba niestety była trochę krzywa, i w miejscu łączenia powstał "schodek". Inaczej skleić się nie dało.

IMGP5362.JPG

Jak myślicie, co z tym zrobić? Szpachlować i szlifować tak długo, aż będzie gładko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszpachlowałem, przykleiłem też trochę elementów.

1.jpg

Ciągle też się zastanawiam nad tą szparą z przodu. Wygląda to tak:

2.jpg

A po założeniu tej płyty tak (przepraszam za tą taśmę, ale inaczej się nie trzymało):

3.jpg

Jak myślicie - szpachlować czy nie szpachlować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda w ogóle nie sprzyja modelarstwu (gorąco!!!), jednak udało mi się coś podziałać.

Zaszpachlowałem tam przy tej przedniej płycie, wolę mieć pewność, że będzie dobrze wyglądało. Zrobiłem również prawie całą wieżę. Lufa posklejana i wstępnie zaszpachlowana. Jest naprawdę okropna (swoją drogą tak ciężko zrobić plastikową lufę w jednym kawałku?!), strasznie długo ją szlifowałem. Jeśli jednak będzie na łączeniu szew, to chyba będzie dobrze, bo w rzeczywistości też jest.

6.jpg

 

P5230080.jpg

Posklejałem też do końca tył. Te ekrany pomaluję oddzielnie, kanistry również.

7.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.