Skocz do zawartości

LA 5 italeri


Gość kuba32440

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miałem ostatnio taka myśl, ze na forum zamiast ników powinny być imiona i nazwiska w dodatku w jakiś sposób zweryfikowane i aktualne zdjęcie głowy modelarza. To by pozwalało swobodnie zajmować stanowisko w takich watkach jak ten. Było by wiadomo z kim się ma do czynienia.

Kuba ile masz lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humoru to nie mam, ciekawe jak byście spieprzyli model a ja wam napisał (świetna robota! )

 

Przecież właśnie to napisałem...

śledziłem twój warsztat i mam mieszane odczucia, nie do modelu tylko do twojego podejścia.

Ale nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem

Może tak lubisz...

 

Miałem ostatnio taka myśl, ze na forum zamiast ników powinny być imiona i nazwiska w dodatku w jakiś sposób zweryfikowane i aktualne zdjęcie głowy modelarza. To by pozwalało swobodnie zajmować stanowisko w takich watkach jak ten. Było by wiadomo z kim się ma do czynienia.

Kuba ile masz lat ?

 

Mam wrażenie Spitonie, że jestem jednym z nielicznych którzy właśnie tak mają

u mnie od razu widać, ze gamoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio taka myśl, ze na forum zamiast ników powinny być imiona i nazwiska w dodatku w jakiś sposób zweryfikowane i aktualne zdjęcie głowy modelarza. To by pozwalało swobodnie zajmować stanowisko w takich watkach jak ten. Było by wiadomo z kim się ma do czynienia.

Kuba ile masz lat ?

 

Mam wrażenie Spitonie, że jestem jednym z nielicznych którzy właśnie tak mają

u mnie od razu widać, ze gamoń

Chyba sobie zrobie awatara w głowa i podpis jak twój. To znaczy na pewno tak zorbie ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prawidłowo... chcemy coś wymagać od innych to pokarzmy najpierw sami.

 

Takie przedstawienie forumowicza ma jeszcze jedna zaletę...

..."świecąc" własna twarzą, ludzie nie są tak skłonni do wszech otaczającego nas chamstwa.

 

Niestety, żeby pokazać "gębę", trzeba mieć odrobinę cywilnej odwagi.

Bo wtedy jak komuś nawtykamy... to może sobie wykoncypować, że nam

odpowie osobiście i wyjaśni różnicę poglądów na jakimś festiwalu czy konkursie i będzie wstyd

 

...ale w dzisiejszych czasach kultura osobista i elokwencja nie są w modzie

 

Pozdrawiam niniejszym wszystkich Waszmościów i Gospodarza naszego wątku tudzież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale ja myślałem że Ty go pędzlem malowałeś. Takie coś przy malowaniu aero rzadko się widuje. Po przeczytaniu warsztatu mam taką sugestię - następnym razem słuchaj rad kolegów i jak czegoś nie jesteś pewien to zapytaj. Może uda się zrobić lepszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualne zdjęcie głowy modelarza

...na srebrnej tacy.

,-)))

Jest taka książka Phila Zimbardo-bardzo moim zdaniem dobrego psychologa społecznego, pt "Efekt lucyfera". w której pisze, ze anonimowość budzi w ludziach demony.

Zreszta, RAV, Ty przecież masz w Avatarze swoja fotkę. Może nie na srebrnej tacy ale jednak ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka książka Phila Zimbardo-bardzo moim zdaniem dobrego psychologa społecznego, pt "Efekt lucyfera". w której pisze, ze anonimowość budzi w ludziach demony.

 

 

Jakże przystojnie

Wydawałeś się starszy, tak anonimowo

Ot i pierwsza korzyść

 

Książka bardzo dobra i godna polecenia, niektórzy mogli by się pochylić nad lekturą ...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio taka myśl, ze na forum zamiast ników powinny być imiona i nazwiska w dodatku w jakiś sposób zweryfikowane i aktualne zdjęcie głowy modelarza. To by pozwalało swobodnie zajmować stanowisko w takich watkach jak ten. Było by wiadomo z kim się ma do czynienia.

Kuba ile masz lat ?

No cóż ...

Zarejestrować się każdy może

32 wiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłe podpis, zeby nie było watpliwosci.

Mołoszek28, zastanawiam sie po twoim wpisie, czy dodac jeszcze test "Zonaty zdecydowanie hetero " ?? ale sobie chyba daruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, ten La 5 ci nie wyszedł. Moze ci słuzyc jako powierzchnia do testowania aerografu. Tylko go wyczyśc z farby.

Nastepnym razem podejdź do tematu poważniej. Wiem, ze to tylko model, ale jak go zrobisz dobrze, po prostu będziesz miał więcej satysfakcji. My chętnie ci pomożemy. Ale musisz mieć trochę więcej pokory. Co by nie mówić, to w te klocki(modelarstwo) jesteśmy naprawdę dobrzy ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, to w te klocki(modelarstwo) jesteśmy naprawdę dobrzy ,-))

 

Mów za siebie... ja kleje od 2,5 roku i się cały czas uczę

Bo bywa różnie...

O cholera, szczerze mówiąc jak to pisałem miałem na myśli równiez Ciebie ,-))

Chodziło mi oto, ze póki co Kuba może się od nas WIELE nauczyć.

Póki co ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, to w te klocki(modelarstwo) jesteśmy naprawdę dobrzy ,-))

 

Mów za siebie... ja kleje od 2,5 roku i się cały czas uczę

Bo bywa różnie...

Malujesz pędzlem czy aero.

 

Dzięki za nadzieję myślę że następne modele mi lepiej wyjdą (na razie ćwiczę na zts-ach aero a dokłądnie na łosiu).

Wiem jak powinien wyglądać model ale na razie aerograf mnie przerasta. Podobno wiecie jak to jest kiedy aerograf ma się miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, to w te klocki(modelarstwo) jesteśmy naprawdę dobrzy ,-))

 

Mów za siebie... ja kleje od 2,5 roku i się cały czas uczę

Bo bywa różnie...

Malujesz pędzlem czy aero.

 

Dzięki za nadzieję myślę że następne modele mi lepiej wyjdą (na razie ćwiczę na zts-ach aero a dokłądnie na łosiu).

Wiem jak powinien wyglądać model ale na razie aerograf mnie przerasta. Podobno wiecie jak to jest kiedy aerograf ma się miesiąc.

To na poczatek, wybierz sobie jakis jednobarwny model. Czyli, czarny, żółty albo szary, czy zielony. Kup sobie spray Humbrola (dobry i nie najdrozszy) i tyle. Ja cały czas jestem na tym etapie ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malujesz pędzlem czy aero.

 

Dzięki za nadzieję myślę że następne modele mi lepiej wyjdą (na razie ćwiczę na zts-ach aero a dokłądnie na łosiu).

Wiem jak powinien wyglądać model ale na razie aerograf mnie przerasta. Podobno wiecie jak to jest kiedy aerograf ma się miesiąc.

 

Tak, ale na początku miałem też masę problemów...

 

...ale jak ja miałem aerograf miesiąc, to lałem farbę i na kartce ćwiczyłem a nie zrzucałem na sprzęt

Podstawa to cierpliwość i ciekawość pytaj, wyciągaj wnioski... ale traktuj ludzi poważnie.

Zmień w miarę możliwości chemię. Ja się na własnej skórze przekonałem jak "grubo" kładą się np: humbrole.

grubość podkładu na kilku modelach musiałem przećwiczyć, zanim wyszło cokolwiek.

Tak samo lakiery i kalki...

 

Ćwicz i pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba na akrylach się nie rozeznaje, ja używam "śmierdziuchów" ale optował bym za tamiyą.

Co zaś się tyczy rozcieńczalnika o robiłem różne eksperymenty...

 

... i muszę stwierdzić że zamienniki są może i dobre, ale ja teraz kupuję dedykowane.

nie warto zaoszczędzić 5-10 zł a spierdzielić sobie kilka dni pracy i model za dużo więcej...

 

Kuba jeszcze jedna sugestia... zrób najpierw kilka modeli bez malowania.

Naucz się dokładnie i czysto sklejać, malowaniem nie zakryjesz niedoróbek.

Mówię Ci z własnego doświadczenia, może nie wielkiego, ale jak patrze na swoje pierwsze modele

to jakiś tam postęp widać.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę niedopiłowanych baboli było ,-))

Jak nie lubisz piłowania i szpachlowania, to kupuj dobrze spasowane modele. mozna takie kupic za zupełnie dobra cene. Nie koniecznie musza to byc Tamki czy Hasy. Nowy Airfix na przykład jest bardzo dobrze spasowany. A jak lubisz piłowanie, i szpachlowanie, to masz jeszcze szersze spektrum mozliwosci ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A był aż tak nieczysto zrobiony ? (nie chodzi o farby tylko model)

 

Przez grzeczność, nie zaprzeczę BYŁ może większa skala?

Nie każdy się dobrze czuje z 72ką.

 

Poza tym, Spiton ma rację, może mniej niespasowane modele.

Jak na razie nie masz jeszcze doświadczenia z obróbką i cierpliwości

powinno to troszkę usprawnić ci pracę z modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.