Skocz do zawartości

LA 5 italeri


Gość kuba32440

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie to mam trzy modele które na pewno chcę zrobić a reszta na bok A mianowicie ze starej hasegawy spita I ,

P-40 i catalina airfixa który wybrać ? Oraz ostatnio kupiłem multiszlifierkę (mogę ją piłować części i używać w modelarstwie ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzisz to jest tak, ja też mam masę modeli które chcę zrobić....

 

...ale puki nie umiem ich zrobić w stopniu zadowalającym dla mnie ,

odkładam je na później a ćwiczę na czymś innym.

 

Bo nigdy nie jest tak, że jeszcze czegoś się nie da zrobić lepiej czy poprawić

 

Życzę wiele satysfakcji z kolejnych modeli, a Catalinę bym zostawił na "kiedyś".

Uwierz mi, lepiej będzie wyglądała dobrze sklejona. a tymczasem podciągnij warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydaje się , ale jeszcze nie teraz. Teraz to ściereczka matująca, pilniczki , skalpele i papierki ścierne, wszelkich gradacji. No i oczywiście szpachla ,-)) Szpachle wamodu, ale nie tylko możesz mieszać z CA, dzięki czemu schnie błyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydaje się , ale jeszcze nie teraz. Teraz to ściereczka matująca, pilniczki , skalpele i papierki ścierne, wszelkich gradacji. No i oczywiście szpachla ,-)) Szpachle wamodu, ale nie tylko możesz mieszać z CA, dzięki czemu schnie błyskawicznie.

 

He he he To nie prościej samym CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pewnego rozmiaru dziury prościej. Ale problem jest wtedy, kiedy szpachlowana dziura jest wieksza. Szpachla schnie długo i powierzchniowo. Traci na objętości. A zmieszana z CA zachowuje się troche jak masa dwuskładnikowa , tylko znacznie szybciej twardnieje. To patent Wojtka Fajgi. Pisze to, żeby dodać temu sposobowi prestiżu ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pewnego rozmiaru dziury prościej. Ale problem jest wtedy, kiedy szpachlowana dziura jest wieksza. Szpachla schnie długo i powierzchniowo. Traci na objętości. A zmieszana z CA zachowuje się troche jak masa dwuskładnikowa , tylko znacznie szybciej twardnieje. To patent Wojtka Fajgi. Pisze to, żeby dodać temu sposobowi prestiżu ,-))

 

Sposób ciekawy, ale nie ujmując mu prestiżu wolę, przy większej szczelinie wkleić hips

i schnie jeszcze szybciej poza tym model nie trzyma się na szpachli

Co kraj to obyczaj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aero zdecydowanie lepsze są farby Tamiya - łatwiejsze w kontroli. Jako rozcienczalnik polecam oryginalny Tamiya X-20A - jest w butelce 250 ml i starczy na trochę. Tamiya jest akrylem bazujący na alkoholu nie na wodzie (jak np. Vallejo) i byle czym rozcienczyć się nie da. Proporcje mieszania to 1 cześć farby na minimum 2 rozcienczalnika. Niektórzy dają nawet 4 rozcienczalnika ale to już sobie samemu trzeba dopracować. Ciśnienie w aero 1 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podniesienie na duchu , ten tu model był malowowany pistoletem i wiadomo nie wyszedł. Może lepiej było by gdybym wcześniej pędzlem pomalował

PS był odtłuszczany wacikami spirytusowymi a co do szprejóv to uważam że są nie opłacalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.