Skocz do zawartości

LA 5 italeri


Gość kuba32440

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wszystko wiem co mi napisałeś ale przez 2 miesiące nic nie sklejałem i to jest taki próbny modelik za „dychę" traktuje go nie jako model a raczej zabawkę.

Farby próbuje wykorzystać jakie tylko mam pod ręką więc malowanie będzie fikcyjne

Gdybym się starał i nie uważał tego za zabawę na pewno nie było by tak źle z moją modelarską ręką.

Zrozumcie że na razie nie biorę tego modelu na poważnie

 

Skoro wszystko wiesz, to nie jestem tu potrzebny.

 

Dziękuję. Do widzenia. Ślepa Gienia.

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model czeka na zmycie i pomalowanie od nowa. Stateczniki poziome sprawdziłeś jak są dopasowane nie będzie problemu ze szpachlowaniem i szlifowaniem jak pomalujesz całość?

Nieważne czy model jest za 10 zł czy za 100 zł, ważne jest podejście, należałoby poczytać o pierwowzorze, poszukać zdjęć jak wyglądał orginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

I mam pytań i porad kilka:

1. Po co się tak spieszysz?

2. Skoro masz w pudełku kalki do dwóch malowań- to po kiego wymyślasz jakieś malowanie SF?

3. A co ten model na ostatnich zdjęciach taki brudny?

 

Po tym co pokazałeś widać że dopiero zaczynasz zabawę z modelami plastykowymi, i nie staraj się na siłę czegoś robić czego nie umiesz.

Tłumaczenie w stylu ".. ale przez 2 miesiące nic nie sklejałem i to jest taki próbny modelik za „dychę" traktuje go nie jako model a raczej zabawkę." jest nie na miejscu- ja sam miałem kilku letnie przerwy w klejeniu i nie miało to kompletnie żadnego wpływu na umiejętności, a że model za "dychę"- wybacz, ale niektórzy na tym forum pokazali co można z takiej"zabawki" jak piszesz zrobić.

Podglądaj warsztaty innych, ćwicz, i słuchaj porad innych bardziej doświadczonych .

Na tym modelu spokojnie mógłbyś poćwiczyć szpachlowanie,szlifowanie. i ogólnie obróbki części.

I jeszcze jedna twoja cytata:

"..Gdybym się starał i nie uważał tego za zabawę na pewno nie było by tak źle z moją modelarską ręką.

Zrozumcie że na razie nie biorę tego modelu na poważnie ../

To się postaraj i pokaż jaka jest twoja ręka modelarska. I zrozum że ja /i wielu innych/ do każdego modelu podchodzę poważnie-czy to stary FROG, SMER, czy Amodel lub inna Tamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wiem że słabo wyszedł efekt finalny ale pierwszy raz malowałem aerografem i trochę kombinowałem z rozcieńczniem farb (kranówą) i maskowaniem (pędzlem jednak się lepiej maluje) przynajmniej pactrami poćwiczę jeszcze z zts-ami i wtedy zrobię drugi warsztat tylko że spitfajera może hasegawy bo mam w zapasach . Ten wash mi się nie udał ale próbowałem „zakryć" niedoróbki które na skutek nie umiejętnego użycia aerografu powstały.

Co prawda to mogłem jeszcze nasr*ć na model żeby był bardziej pobrudzony ale taki efekt mnie już przerasta

 

Tak się właśnie zastanawiałem,co tam w twoim warsztacie...a tu proszę niespodzianka.......fajnie,ze go skonczyłeś-to zawsze motywuje do kolejnych prac

Zależy kogo.

 

Humoru to nie mam, ciekawe jak byście spieprzyli model a ja wam napisał (świetna robota! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.