Skocz do zawartości

LA 5 italeri


Gość kuba32440

Rekomendowane odpowiedzi

Skleiłem do jednej połowy kadłuba to co wcześniej przygotowałem. Cieszę się że moje oko nie zawiodło podczas robienia tablicy.

Zdjęcia tego jak to teraz wygląda

DSC06153%20Small_zpskdu8xe8h.jpg

DSC06150%20Small_zpsweeibjhz.jpg

tak wygląda połączona połówka kadłuba na sucho

DSC06154%20Small_zpsya9qfua2.jpg

Jednak nie mam kalkomanii tablicy do jaka ponieważ wykorzystałem w innym modelu.

Mam tylko do P-jedynastki

DSC06159%20Small_zpspjmi9d3w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jestem po sklejeniu połówek kadłuba i spasowałem na sucho skrzydła. Kombinuje ze sterami ale boje się że mi to nie wyjdzie na dobre ale no cóż.

A boje się dlatego gdyż jest tam gruby plastik.

Ale teraz nie będę się tym zajmował bo teraz czas na szpachlowanie kadłuba. Po prostu tak się cieszę że czekają mnie prace przy kadłubie w końcu.

Szpary przy połączeniu kadłub-skrzydło są na szczęście nie zauważalne.

DSC06171%20Small_zpselr4woct.jpg

DSC06173%20Small_zpsqe93epim.jpg

DSC06160%20Small_zpsda4vyng9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie pomalowany ale obicia będą będą.

I mam pytanie jakbym chciał go pomalować na malowanie jasno szaro-ciemno szare to wystarczą te kolory

:RLM 74, 02 i Russian blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla Ciebie karta koloru na sklepie internetowym jest wyznacznikiem to powodzenia w doborze kolorów, bo możesz się zdziwić jak otworzysz słoiczek

martola jest już bliższa prawdy

http://www.martola.com.pl/pl2681/produkty9925/RLM_02___Grau

A tu "oryginalny" kolorek

me109~15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obić to nie szalej za bardzo, Ła-5 miały konstrukcje głównie drewnianą. Blachą kryty był przód kadłuba.

__________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

Spitfire Mk Vc trop - Sword 1/72

Czołg 7tp - Ftf 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna z cech charakteru niezbędną w modelarstwie jest cierpliwość...

Na cholere malujesz model, przed przylepieniem skrzydeł ? Jest w tym jakiś plan ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chcę zobaczyć jak to wygląda (nie za mądre ale pomaga się odstresować)

Chciałbym podziękować kornikowi oraz Spiton'owi za cierpliwość i wskazówki które trochę były nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do koloru to gościu mi doradził w sklepie chciałem do jaka 1 i może z nim będzie mój warsztat

Jutro maluje (skrzydła sklejone i zaszpachlowane) Niestedy moja akrylowa szpachla się skończyła i użyłem WAMODU

Czuje że jeszcze muszę ją szlifować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z doborem kolorów sprawa tak ciężka jak obecnie z Grecją...

 

Po pierwsze primo wybierz ostatecznie jakie malowanie z pudła będziesz robił.

 

Po drugie, w instrukcji danego malowania powinny być podane kolory. Jeśli nie konkretne numery to przynajmniej nazwy. Wypisz te nazwy bądź numery na forum i poproś kolegów o przeliczenie lub jeśli masz do dyspozycji szmartfon zainstaluj aplikację do przeliczania farb, o której ostatnio pisano na forum.

 

Po trzecie, jak koledzy lub aplikacja podadzą Ci numery farb danej marki, udaj się do sklepu i je kup.

 

Po czwarte, najpierw poskładaj do kupy i zaszpachluj ogólną bryłę modelu (kadłub ze skrzydłami i ogonem), a dopiero potem zabieraj się za malowanie. Elementy mniejsze pomaluj osobno i wklej do bryły już po jej pomalowaniu.

 

Po piąte jeśli chcesz aby po kilkudniowych zmaganiach efektem był w miarę schludnie wykonany model , a nie tylko nerwica lub wściekłość zacnych członków naszego forum, to lepiej rób powoli i nie rób niemądrych komentarzy w stylu "nie za mądre ale pomaga się odstresować". Modelarstwo nauczyło mnie cierpliwości, ale i ona ma swoje granice.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wiem co mi napisałeś ale przez 2 miesiące nic nie sklejałem i to jest taki próbny modelik za „dychę" traktuje go nie jako model a raczej zabawkę.

Farby próbuje wykorzystać jakie tylko mam pod ręką więc malowanie będzie fikcyjne

Gdybym się starał i nie uważał tego za zabawę na pewno nie było by tak źle z moją modelarską ręką.

Zrozumcie że na razie nie biorę tego modelu na poważnie

Zdjęcia na obecną chwilę

DSC06188%20Small_zpsicrs5iqy.jpg

DSC06184%20Small_zpsn2ywkcyo.jpg

DSC06189%20Small_zpsnlbqnfh5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.