Skocz do zawartości

Tiger I - AFV Club - 1:48


hiwis

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś ostatnio strasznie mało Tygrysów na tym forum

 

Ponieważ jakiś czas temu znajomy zbeształ mnie okrutnie - jak to mogę nie mieć w swej kolekcji prawdziwego króla czołgów, postanowiłem temu jakoś zaradzić.

Wybór padł na Tygrysa z AFV w coraz bardziej podobającej mi się skali 1:48. Z dodatków lufy RB i Abera i liny z Eureki.

 

ed8b0613-ed1f-45ae-853e-13d0c2ed60e5_zpszgqsfmz5.jpg

 

Model świetnej jakości - części delikatne, doskonale spasowane, brak jakichkolwiek nadlewek, widocznych śladów po wypychaczach itp. uciążliwości. Montaż bezproblemowy -jak przysłowiowe klocki LEGO lub Tamiya (swoją drogą w paru miejscach już czytałem że w 1:48 Tygrysy z AFV są znacznie lepsze niż te Tamiyowskie) jak dotąd bez użycia grama szpachli.

Po ok. dwóch godzinach dzisiejszego wieczornego siedzenia mam tyle (częściowo na sucho):

 

91230132-8854-4b31-b028-bb07fcab0133_zps3wwuftx7.jpg

51b17efc-c90d-44a1-a13e-e78008a1fe10_zpsverl6ptf.jpg

eb620176-d0c8-4eb4-927f-c2ef6ded0719_zpsyguz5au9.jpg

 

82a2a771-2bda-43dc-89bc-eb2f28a6c75a_zpsqzqlxslz.jpg

ec732976-31dc-435f-ab3e-df2bb2078e2e_zps8i6yvj1g.jpg

1d993e30-0c6e-4615-87fc-7265f671790d_zpsdwonnqet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również kibicuję, tym bardziej, że popełniłem ten model razy dwa i potwierdzam, że jego budowa to czysta przyjemność!

Mnie udało się uzyskać coś takiego (mam nadzieję, że się kolega nie pogniewa o zaśmiecanie jego wątku)

 

yripFqsh.jpg

 

I jeszcze pytanie. Czy rozpoczęcie tego tematu oznacza zawieszenie budowy Pz.Kpfw. IV Ausf. H od Tamki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafako -> fajny Tygrysek, nic nie zaśmiecasz Swojego planuję w jednobarwnym malowaniu.

Czy rozpoczęcie tego tematu oznacza zawieszenie budowy Pz.Kpfw. IV Ausf. H od Tamki?

Absolutnie nie - prace trwają (choć na razie nie ma co pokazywać), po prostu wolę mieć rozgrzebanych jednocześnie kilka-kilkanaście modeli i podstawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Tygrys powrócił na warsztat.

Poza narzędziami i podwoziem już chyba wszystko zmontowane :

 

626a896ba9fb9e19f302b9755a3bcca6.jpg

 

f0c014ab23cd21ea54de3f42dc987301.jpg

 

Trochę niedoskonałości w obróbce wyszło na zdjęciach ale udało się poprawić i aktualnie Tygrysek schnie po nałożeniu podkładu.

Dojdą jeszcze liny z Eureki i to koniec planowanych dodatków choć zobaczę jeszcze jak będą się układały zestawowe gąsienice - jak będzie tragedia to może zainwestuję w ogniwkowe.

Wybrałem malowanie pudełkowe, jednobarwne:

 

6baf600bece9f9acc3052df6db49aaf5.jpg

nie wiem na ile zgodne merytorycznie ale mnie się podoba.

 

No i tym razem zamierzam zrobić pojazd bez przesadnych zniszczeń, uszkodzeń, przerdzewień, nie utytłany w błocie czy innym szlamie - ot taka lekko przykurzona nówka prawie prosto od dealera - no prawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pokuś się o dorobienie spawu na przedniej płycie.

IMG_1543-0011_zpsd9jsj1if.jpg

Ja też zaszpachlowałem te wszystkie wżery na wieży i kadłubie imitujące odlew płyt pancernych.Paskudnie to wygląda w tej skali.

I jeszcze kwestia kalek.Z moich nie chciał odejść w ogóle papierek zabezpieczający kalki.Gdy już go oderwałem siłowo to część zewnętrznej powłoki kalek została właśnie na nim.Próbowałem je mimo to nakleić i niestety srebrzyły jak cholera.Sido nie pomogło.Musiałem zakupić nowe z Techmodu.Sry za zdjęcie.Chciałem Ci tylko pokazać spaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Może pokuś się o dorobienie spawu na przedniej płycie.

IMG_1543-0011_zpsd9jsj1if.jpg

Ja też zaszpachlowałem te wszystkie wżery na wieży i kadłubie imitujące odlew płyt pancernych.Paskudnie to wygląda w tej skali.

I jeszcze kwestia kalek.Z moich nie chciał odejść w ogóle papierek zabezpieczający kalki.Gdy już go oderwałem siłowo to część zewnętrznej powłoki kalek została właśnie na nim.Próbowałem je mimo to nakleić i niestety srebrzyły jak cholera.Sido nie pomogło.Musiałem zakupić nowe z Techmodu.Sry za zdjęcie.Chciałem Ci tylko pokazać spaw.

Dzięki za fotkę.

Dorabianie spawu odpuscilem, model już był po pierwszych malunkach.

"Wżery" zostawiłem, jak dla mnie nie wygląda to najgorzej.

Ale niestety z kalkami jest tak jak piszesz

Trzeba będzie zakupić, chyba że ktoś z kolegów miałby na zbyciu jakieś kalkomanie pasujące do tego modelu w jednobarwnym malowaniu dünkelgelb ?

Coś w rodzaju malowania które wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm teraz popatrzyłem,że on nie ma już filtrów.

Zawsze może być w konfiguracji świeżo po dostawie, tym bardziej że później 334 dostał kamuflaż.

Mam jeszcze kalki do dwóch malowań z Afryki.Tylko tamte miały chyba inne osłony wydechu.

Nie mieszaj, te z innym osłonami tłumików to całkiem odmienne wersje Tygrysów.

OK.

Czyli mam kalki do wozu z numerem 334 z Rosji;oraz 111,112,131 z Afryki.Napisz ,które będą Ci pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie za odzew.

"Afrykańczyka" na pewno tym razem nie planuję (może kiedyś), a skoro kolega Seb pisze że "334" mógłby być z filtrami to te kalki bardzo by mi pasowały.

pankot13 - dam znać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi "pankot13" otrzymałem kalkomanie do wozu nr 334 z 503 Batalionu Czołgów Ciężkich, za co jeszcze raz dziękuję.

W międzyczasie przeglądając zdjęcia Tygrysów w internecie, trafiłem na kilka fotek tego właśnie pojazdu w tym i takie na których posiada jeszcze zamontowane filtry :

 

0d2db12ff11f519e43af0a4d09c21dc5.jpg

86f613f063ed5c3bd676c732a54cc631.jpg

źródło zdjęć: www.worldwarphotos.info

 

Zdjęcia podobno przedstawiają Tygrysa podczas prób, nie posiada on jeszcze namalowanych na wieży krzyży.

A ponieważ tym razem chce zbudować model bez przesadnego brudzenia/niszczenia (a przynajmniej spróbować taki wykonać) to postaram się stworzyć maszynę pokazaną na powyższych fotkach (mniej więcej oczywiście )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jeśli wzorujesz się na tym konkretnym egzemplarzu wydaje mi się że powinieneś nanieść jeszcze plamy kamuflażu...najpewniej delikatne, prześwitujące zielone wężyki które są widoczne na obu zdjęciach.

 

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jeśli wzorujesz się na tym konkretnym egzemplarzu wydaje mi się że powinieneś nanieść jeszcze plamy kamuflażu...najpewniej delikatne, prześwitujące zielone wężyki które są widoczne na obu zdjęciach.

 

Dominik

Być może powinien mieć, jak piszesz, jakiś delikatny kamuflaż, mój pozostanie jednak w jednobarwnym malowaniu, na tym etapie już za późno na przemalowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowane)

Coraz bliżej do końca, choć przed chwilą zobaczyłem Tygrysa kolegi Seb-a (Seb--y) i się zastanawiałem czy nie cisnąć swojego w najdalszy kąt warsztatu

Ale obiecałem sobie że szybko go skończę więc działam dalej :

 

00871c77d66fe7508589b51060f8e7c2.jpg

125bc346b115c2011279f1b5de8584b9.jpg

 

Postaram się by następny Tygrys był lepszy ( a w planach jeszcze dwa)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.