Skocz do zawartości

MiG-23MF 1:48 Trumpeter


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Model doposażony w zywiczny kokpit Airesa oraz R-60 i APU-60 z Eduarda (z zestawów MiG-21), poza tym tak, jak chinscy ludzie przewidzieli. Malowany Gunze, brudzony pigmentami Miga, washowany ProModellerem i retuszowany Panel Line Tamiya. Kalkomanie z Model Makers, sam sobie zawczasu przyznaję plus za polskie malowanie

 

mig_23mf_by_michal1983-daf9d5v.jpg

mig_23mf_by_michal1983-daf9d6u.jpg

mig_23mf_by_michal1983-daf9d7u.jpg

mig_23mf_by_michal1983-daf9d92.jpg

mig_23mf_by_michal1983-daf9d9w.jpg

mig_23mf_by_michal1983-daf9db1.jpg

mig_23mf_by_michal1983-daf9dc6.jpg

mig_23mf_by_michal1983-daf9dd6.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się mi podoba. Jest taki w sam raz, stwarza wrażenie prawdziwego, a o to tutaj chodzi. Od dłuższego czasu poszukuje samolotu w 1/48 i nie mogę się zdecydować co zakupić. Chce taki który można wykonać w narodowych barwach. Możesz coś polecić przyjemnego w sklejaniu? Przed plusem Cię przestrzegam. Nie wywołuj wilka z lasu. Był już temat z nimi i zniknął w nie wyjaśnionych okolicznościach. Inny temat też zniknął. Teraz trzeba uważać na siebie Upss. Wydało się, moderator nie zadowolon będzie. Hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiGi-21 z Eduarda klei się bardzo przyjemnie i jest spory wybór malowań - w kamuflażu (nie za wiele, ale są), srebrne, szare i nawet okazjonalne malowania się znajdą. Ten model był typowym modelem trampka, znaczy się nierówny jak cholera. Ładny, owszem, ale czasem się trzeba namordować przy sklejaniu, sporo drobnicy, ale to akurat ok, bo model jest przez to szczegółowy. Jest też trochę do poprawek, ale Aires dał sporo żywic do wyboru - kokpit, wnęki podwozia czy dyszę wylotową. MiG-29 z GWH też powinien dać bardzo ładnego polonika.

 

ps. a plus za polskie malowanie to ukłon w zupełnie innym kierunku niż moderacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne wrażenia dobre, kilku rzeczy jednak nie wypada Ci pominąć (krawędzie spływu, bardzo wysokociśnieniowe opony, wyrazistość detali - choćby tych które są). Plusem do plusa jest wybór schematu z polską szachownicą, a nie sejmową ;-)

 

Co do PS - faktycznie ostatnio też mi jakąś wypowiedź wycięto i nie wiem czemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model, choć - co zapewne wiele osób wie - nie podoba mi się jako samolot.

Ale ten paskud jest super, czuć w nim moc.

Fajnie go pomalowałeś, choć nie jestem zwolennikiem malowania łat kamuflażu z ręki (za szerokie przejścia kolorów), to tutaj jakoś to pasuje.

Jest ponury, bury, taki jak ten MiG powinien być.

Z zastrzeżeń to:

a) trochę mało śladów eksploatacji i szeroko rozumianego weatheringu

b) brak mocnego washa w kabinie, aż się prosi żeby te wszystkie detale podkreślić.

Ale model fajny.

 

Jak się ten Trumpeter składa? Pytam bo kto wie czy kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do łączenia góry z dołem kadłuba przyda się imadło i tona szpachli, wklejanie podwozia to tez przygoda sama w sobie. No i dopasowanie kokpitu do kadłuba to tez sporo rzeźby, poza tym jest ok. Modelu celowo świnić nie chciałem, ale taki całkiem sterylny to on nie jest. Miał wyglądać jak maszyna z pary dyżurnej, a nie jak z Muzeum Lotnictwa.

 

DSCN3092_zpswirvp5ko.jpg

 

DSCN3093_zpsl54ssp5q.jpg

 

DSCN3094_zpstjwy8kkk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia z bliska bardzo fajne. Ale brakuje im kontrastu.

Fajny kokpit.

I sam mig. bardzo lubię ten samolot, zwłaszcza jego podwozie ,-))

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.