Skocz do zawartości

Nieudane podejście 1/72


rucek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiałem się czy wstawić w dioramy czy w lotnictwo.

Zapewne kilku z obecnych forumowiczów powie, że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, jednak w głowę weszła mi taka scenka i postanowiłem ją wykonać.

W mojej głowie wygląda to w ten sposób, że fucke nie udało się pierwsze podejście, obsługa naziemna będąca na boku pasu startowego w znacznej odległości od jego początku niczego się nie spodziewając zajmuje się dalej swoimi obowiązkami

 

Może i fikcyjnie ale kto zabroni

 

fWnw0E9r1aDQA3SBJXnN2n6uE6lSfOFcesZbILKKA4M=w920-h653-no

29Sn5erFHqQ7rFZhUjnp29XwQBl-ZtjEZmTDawb_l2U=w980-h653-no

GOcHgdyGykbOxq2-QpIOh3fFwYRBwq1pM-AP9Ie1AQg=w980-h653-no

V5Hql-TCm6RFTqQ9WqsUScbNhIfLw_DLPpepiJ6dYCQ=w993-h653-no

cLcNU30HqTnApqxlqdFID05pWlOh3AQQO4tIKPKRI5U=w980-h653-no

xgK8no8ueuel-QXO2xumu-d2CnP37j4w-XpAkk3FI9g=w980-h653-no

noKd1_sJ9o7tRa99YzKw4hiZfR33DEOMWPOeE57_yT4=w980-h653-no

yXu9f_7Luo1aLq2noLXaZFmseML3UCI35xzdwXhoPcg=w990-h653-no

0sddmaUDFbidum2qiZpB2ikbp3cUeLfR86AO5z5Tjcs=w980-h653-no

CBSamNZmg2BNC5xrx6IQTcFh8rPc2hFl88k66mgciuQ=w980-h653-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne! Zabierają bombę co by grzmotu i jazgotu nie narobiła. Jeden z wymieniaczy/mechaników zgubił okulary w okolicy samolotu i szuka. Spadły z wrażenia. A i jeszcze jedno. Jeden zastanawia się czy w tej zielonej skrzynce jest śniadanie kolegi. A jak jest to czy jeszcze świeże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz miec figsy poprawne merytorycznie to kombinezony technikow LW byly z drelichu czarnego lub ciemnogratowego. Furazerki od kompletu takie same choc czasem noszono sukienne czyli feldblau (nie feldgrau jsk na Twoich). Panowie rozebrani do polowy nie maja kombinezonow wiec standardowe spodnie LW- feldblau.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewłaściwe kolory umundurowania zauważą tylko fachowcy od tych spraw, tacy jak Ty. Szakunec. Dziwnie wygląda też to że panowie ciągną SC 500 po nie równym terenie, z taką łatwością jakby była z kartonu. Myślę, że każdy choć raz miał okazje targać 500 kg paleciakiem, i wie jak to jest. Myślę, że każdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za opinie.

 

I może zrób śmigło "zakręcone" z jakiegoś przezroczystego czegoś?

Poproszę o jakiś przepis jakoś nie mogę sobie wyobrazić imitacji obracającego się śmigła :/

 

Fajne! Zabierają bombę co by grzmotu i jazgotu nie narobiła. Jeden z wymieniaczy/mechaników zgubił okulary w okolicy samolotu i szuka. Spadły z wrażenia. A i jeszcze jedno. Jeden zastanawia się czy w tej zielonej skrzynce jest śniadanie kolegi. A jak jest to czy jeszcze świeże.

 

Niezła wyobraźnia

Niewłaściwe kolory umundurowania zauważą tylko fachowcy od tych spraw, tacy jak Ty. Szakunec. Dziwnie wygląda też to że panowie ciągną SC 500 po nie równym terenie, z taką łatwością jakby była z kartonu. ...

 

Przyznam, że nie przykładałem uwagi do kolorów umundurowania, może i mój błąd, a co do łatwości ciągnięcia ciężko było w 1/72 zrobić skwaszoną minę

 

Jeszcze raz dziękuję za opinie postaram się poprawić rzeczy o których wspomnieliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam, ze mnie modelarz, jak z koziej p***y dudy. Popytaj spitona, ten ma łeb ;)

Ja sobie na podstawie modeli wystawowych z MSPO wyobrażam to jako okrągłą płytkę z przezroczystego tworzywa, z delikatnie namaźganymi (rysowanymi?) śladami, że tam coś jednak jest, w wypadku śmigieł z kolorowymi końcówkami także z np. żółtą obwódką. Kołpak w takim wypadku malowałbym jak oponę - minimalnie złamanym za pomocą kropelki białej farby czarnym.

Ale ja się nie znam, pytaj mądrzejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.vietnam.net.pl/UH1gopl.htm

 

Zerknij na to smiglo. Nie mam pojecia, jak zrobione (ja bym dodal wyciete z przezroczystego materialy fragmenty kola i popracowal malarsko aerografem) ale moze stanowic inspiracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w tej sytuacji musisz przyjac na klate, ze samolot jest zdecydowanie za blisko ziemi.

 

Technicznie wykonane bardzo ladnie.

 

Interpretacja zachowania w wykonaniu TerraIncognita - pierwszorzedna! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.vietnam.net.pl/UH1gopl.htm

 

Zerknij na to smiglo. Nie mam pojecia, jak zrobione (ja bym dodal wyciete z przezroczystego materialy fragmenty kola i popracowal malarsko aerografem) ale moze stanowic inspiracje.

Nie, to nie to. Zupełnie inna prędkość obrotowa tego, co się obraca (tu wirnika, a potrzeba do śmigła). Poszedłbym raczej w całe koło, z zaznaczonym śladem łopaty.

 

 

Rucek - ale na przyszłość czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamontował smigiełko na silniczku od wibratora do komurek. I podłaczył prad przez rurke na której zamontował bym samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.