Skocz do zawartości

ZSU 23-4 1:35 Dragon czyli zimnowojenny relikt w WP


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie, przyznam, że walka z blaszkami jest bardzo czasochłonna. Wieża jest w 90% gotowa, zostało przymocować tylko zasobniki z tyłu wieży, oraz przygotować sam przedział z 4 lufami.

 

IMG_3751.JPG

 

Kadłub nabrał detali i tych z blaszek, jak i tych zestawowych. Muszę porównywać dane szczegóły ze zdjęciami naszych Szyłek bo jednak co nasz sprzęt to modernizacja

IMG_3752.JPG

 

I cały zestaw, w sumie brakuje gąsienic tylko i paru pierdół. Złożone na sucho wszystko.

IMG_3753.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czas wypchnąć temat w górę, został trochę ponad miesiąc a ja jestem trochę w lesie zbierając opieńki. Niestety sprawy prywatne trochę mi ukradły czas, ale przy wolnych chwilach staram się nadrabiać. Stan ukończenia wieży oceniam na 98%, zostało przystosować przedział z działkami, przeszlifować przód i dokleić podstawę anteny. Mógłbym pokusić się o dorobienie z tyłu podparć na radar, ale niestety czasu brak. Wyszła zapowiedź na nowy model ZSU od HongModel Czy cena zaporowa? 200zł patrząc na ceny innych "nowości" (szczególnie "nowości Dragona") wręcz można rzec, niska.

Wracając do modelu. Przedstawiam tylko wieże dziś, jutro kadłub

 

IMG_3802.JPG

IMG_3803.JPG

 

Jak dobrze pójdzie to cały listopad będę miał na psucie malowania. Musze wymyślić jeszcze z czego wykombinować węże zapewne doprowadzające ciecz chłodzącą do luf. A dokładniej muszę przejść się do porządnego sklepu elektrycznego po odpowiednio cienkie kable

Jeszcze co do samych działek, będę musiał sporo pokombinować żeby trzymały one jakieś symetryczne kształty trapezu.

 

Na teraz tyle, jutro kolejna aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął (ty)dzień

Ale kadłub w większości zmontowany. Zostało dorobić uchwyty, z tyłu światła, dodać liny, wszelkie młoty, siekiery, łopaty, błotniki i jakiś tobołek na tylną klapę. Belki do wyciągania nie przewiduję.

(niestety słabe zdjęcia bo ze sztucznym oświetleniem )

IMG_3806.JPG

IMG_3807.JPG

 

 

Zacząłem też walkę z gąsienicami i cóż, powoli szykuje się do "weźmiemy spreja i będziemy malować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża skończona, moduł z działkami zamontowany. Teraz tak, o ile jakość działek jest fajna, o tyle ustalenie geometrii jest dosyć trudne. Czy mi się udało? Nie wiem, oceńcie sami. Czekam na jakiś mały zastrzyk finansowy i kupuje podkład

 

 

IMG_3808.JPG

IMG_3809.JPG

IMG_3810.JPG

IMG_3811.JPG

IMG_3812.JPG

 

 

Teraz zaczynam (nierówną) walkę z gąsienicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, patrząc na zdjęcie, to prawa dolna nie leży na środku. Moim zdaniem widać to po łuku na którym leży lufa. Nie leży na środku lecz, moim zdaniem jest blisko jego prawej strony.

Starałem się jak najlepiej to opisać ale chyba średnio wyszło.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że i cała sekcja jest przesunięta w prawo, niestety są tam takie naprężenia (plus wszystko jest już na sztywno sklejone) że boję się tego ruszać aby nie ułamać luf. Co do tych łuków, no nie tak to powinno wyglądać https://picasaweb.google.com/104099381440432591746/SzyKa22062014#6027816286256228338

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przyszedł kolor bazowy, jest trochę jasny ale tylko na zdjęciach

Będziecie bić pewnie, pierwszy malunek aerografem, pierwszy raz olejami. Nasmrodziłem co nie miara Jeszcze pechowo chlapło się mieszanką farby na kadłub ale to po całkowitym wyschnięciu wyszlifuje papierem 1000 lub 1500. Teraz daje odpocząć 24h farbie i jutro działam z brązem. Kilka łańcuszków się urwało do tej pory niestety

Jedna strona gąsienic prawie gotowa, druga jeszcze w rozsypce, ale to już ostatnia prosta. Najciężej było się zabrać za malowanie

 

IMG_3847.JPG

 

 

Zostało 15 dni, powoli zaczynam czuć presje

Do następnego koloru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z tego zbytnio zadowolony, kilka przebić i odkurz tam gdzie go być nie powinno plus czasami złe przejścia kolorów, ale... Kto powiedział ze za pierwszym razem wyjdzie mi super? To da się poprawić tak myślę

 

 

IMG_3849.JPG

IMG_3848.JPG

 

Kolorki są wypłowiałe, ale sidoluks i reszta chemii zapewne ściemni mi kolory. Cóż więcej powiedzieć, czerń w czwartek, na kołach jest maskol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.